Как да наричам свекъра?

  • 1 524
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 636
Гошо, Гошко, Гошка, Гошич, Гогич, Гого, Гогундел, Гоганчо,
Гога, Жорко, Жоро, Жорка, Жорич, Жорски, Гуци, Гуцка,
Гоце, Гоцка, Гуги, Джоре, Джорка, Джордж, Джоркаеф,
Джорджо, Георг, Гергич, Геро, Джорджони...

Ало, Опа, Чш, Ей също са варианти.

Joy hahaha Joy hahaha Joy Joy Joy Joy hahaha Joy hahaha Joy
Тия последните варианти особено ми харесаха hahaha
Аз на свекър ми му викам "татко" само на РД. Ама и по име не мога да му кажа, защото мисля че ще се разсърди newsm78 Много е тъпо с тия обръщения. Едно със сигурност знам- след време ще държа снаха ми да ми казва на име

# 16
  • Мнения: 1 817
Много ви благодаря за отговорите!   bouquet
Престраших се да го питам Георги, Гошо или Жоро иска да го наричам и ще спра да се притеснявам.
Без обръщение е просташко според мен. А "майко" и "татко" и след сватбата няма да ги наричам. Тая традиция не ми харесва! Човек си има едни родители  Hug !

# 17
  • Мнения: 794
Хахах, при мен също е Георги, но и ние не сме женени Simple Smile

Аз за сега не използвам обръщение, макар че е много тъпо!

Гого обаче ми хареса като идея  Mr. Green  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 733
И аз моят свекър никак не го наричам. Тъпо е, но...татко не заслужава да му кажа, а по име- все пак е на 70 години...а аз на 28.

# 19
 Mr. Greenна свекърва ми по име на свекър ми казвам Татко!

# 20
  • Мнения: 690
Казвам му: "Чичо Слави". Той се казва Борислав. Не мога да си представя, че ще се обръщам, към него по име. Този човек, е с 25год, по-голям от мен!! Naughty

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
И към свекърва си и към свекър си се обръщам по име. Мъжът ми също към моите родители. Освен че смятам , че така е най- правилно, смятам също, че възрастта няма нищо общо, не са ми родители, а майка ми още в началото предупреди , че не приема мъжът ми да й вика баба, тя е баба на внуците си , не на него! Само да добавя, че нямаме сключен брак, но не мисля че дори и да имахме това щеше да бъде по- различно. Освен това сме заедно от 10 год. вече...и имаме две деца.... Simple Smile

# 22
Малко преди нашата сватба, мъжът ми попита нашите как искат той да се обръща към тях. Баща ми, все едно само това беше чакал, удари ръка в гърдите си и каза: "Аз съм ДЕДО! Но не дЯдо, а дЕдо!!!". Мнооооооооого се смяхме... Съпругът ми по мъжки оцени желанието му. Много се разбираха двамата. От скоро баща ми не е сред живите. Но щастието, което имахме с дедо като него ме кара да се усмихвам при всеки спомен за времето, което сме прекарали заедно. Май леко се поотклоних от темата. Извинявайте. Според мен най-лесно и безболезнено е да се попита, за да няма после обидени.

# 23
  • Мнения: 1 589
Хубав съвет са ти дали момичетата-попитай го.Аз от както малкия започна да говори го използвам за вестоносец-"кажи на баба си.....","питай дядо си...."

# 24
  • Мнения: 1 680
татко гошоооо, ...........
а какво ще кажеш за ДЖОРДЖ

# 25
  • Мнения: 19 302
Просто на име е повече от обидно- нито са и на възрастта, нито са и лични приятелчета. Снаха ми преди сватбата казваше на родителите ми лельо и чичо, след сватбата майка и татко. Аз се обръщам към нейната майка също с лельо. Нейната сестра към моите родители също с лельо и чичо. Всъщност като се замисля, обръщам се към родители или свекър/свекърва на който и да е мой приятел или роднина на моя възраст с леля и чичо.

 Shocked Shocked Shocked
ти сериозно ли го мислиш това????а хората,с които работиш всички  ли сте на една възраст или на по-възрастните от теб им викаш леля и чичо Joy

за първи път прочетох в една друга тема за свекърви,че на родителите на момичето трябвало да се вика баба и дядо  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
по-голяма глупост не съм чувала.ако мъжът ми каже баба на  майка ми ще го  #2gunfire #2gunfire

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 00:01 от bubi0909

# 26
  • Мнения: 216
естествено 4е на име нали са семеиство, а не забравяи 4е една жена ти е майка( в пове4ето слу4аи) леля и 4и4о е  за определени роднини пак, така 4е името е най-подходящо. А що се отнася за баба дядо- само ако е в трето лице( баба ти ..... баба му/и.....)

Общи условия

Активация на акаунт