правите ли си изследвания преди бебеправенето?

  • 4 641
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Ние не сме правили тестове и изследвания!

# 16
  • Мнения: 9 483
И ние не сме правили никакви изследвания и тестове..но се оказва че ТРЯБВА! Не бива да се разчита на късмета и случайността, защото ако има проблем, то това се разбира за съжаление късно-а може да се избегне именно с тези привантивни изследвания Peace
Бях бременна в третия месец, когато влезнах за "задържане" и в следствие започнах да чета какво и кога е трябвало да направя...добре, че всичко е ОК!
Момичета, четете, информирайте се и правете всичко навреме, защото за съжаление гинеколозите спестяват доста инфо, а интереса е ваш!
Ако сте информирани, ще знаете правата си и ще изисквате онова което се полага! И най-вече ще сте спокойни! Peace
Успех на всички!  bouquet

# 17
  • Мнения: 6 390
Не.
Не сме си правили никакви изследания преди това.

# 18
  • Мнения: 326
Не сме си правили специални изследвания преди бебеправенето, но октомври, мисля че беше, си правих изследвания на хормоните на щитовидната жлеза и цитонамазка - всичко беше ок! При положение, че нямам оплаквания не мисля сега да си правя още.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Не, никакви изследвания не си бяхме правили.

# 20
  • Мнения: 2 422
Преди да решим да правим бебе не сме правили нищо. Но след 8 месеца неуспешно правене резултат 0 се почна едно ходене по мъките доктори доктори и пак доктори да му се не види.
Е така ни е било писано какво да се прави?????????? Още не мога да повярвам че имаме проблем ама то се вижда бебето го няма.
Не се психясвай пробвайте пък квото сабя покаже.
УСПЕХ ВИ ЖЕЛАЯ newsm10 newsm17 newsm03 EFP smile3504 smile3504 smile3504

# 21
  • Мнения: 2 069
 цитонамазка и микробиология  Stop

# 22
направихме в общи линии всичко, което се сетите, но в името на бебчо си заслужаваше. Hug

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И ние сме от тези които не са си правили изследвания.

# 24
  • Мнения: 2 422
цитонамазка и микробиология  Stop
Калака е права за цитонамазка когато бях в болница за лапароскопията имаше едно мамиче с аборт в стаята при мен. Ходила на гинеколог но никой не и е направил ц.м. #2gunfire #2gunfire #2gunfire а била 4 група абе трагедия. Така, че може поне най необходимото да направиш. newsm10

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ами правим-хормони,СПИН,васерман,австрлийскиантиген,хепатитс,рубеола,спермограми,микробиология,хламидия,цитонамазка и още ни предстоят,но аз съм от проблемно,така че може би не всички са задължителни в началото на бебеправенето.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Имаме намерение да пробваме за бебе от следващия месец. Правих си пълна кръвна картина, гинекологичен преглед с ултразвук, цитонамазка. Само за хламиди не правих, но да се надяваме че няма.

# 27
  • Мнения: 2 069
Имаме намерение да пробваме за бебе от следващия месец. Правих си пълна кръвна картина, гинекологичен преглед с ултразвук, цитонамазка. Само за хламиди не правих, но да се надяваме че няма.
Направете и и за хламиди са всеки случай. Аз случайно разбрах гинеколога ми каза “абе я да ти направим едно изследване за хламиди “ и резултата беше положителен  Shocked  само да кажа че като съм ходила друг път на преглед при друг гинеколог никой не се е сещал за това изследване тъй като връзката ми била дълга т.е. били сме моногамни .....Е така си беше но преди да се срещнем да не сме расли в саксия   Mr. Green

# 28
  • Мнения: 1 277
Правих си микробиология, цитонамазка, хепатит С, австралийски антиген, рубеола, цитомегаловирус, токсопласмоза, хламидия, Васерман. Списъкът май стана доста дълъг  ooooh!

Desive78,
имаш ли повече инфо защо се прави ПКК?

А някой да знае тест за микоплазма кога се прави?

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Тест за микоплазма може да се направи по всяко време.Взима се намазка от влагалището,мисля.А ПКК-то предполагам,че се прави,за да се види общото състояние на организма.

Общи условия

Активация на акаунт