Предучилищници - 3 /Набор 2000/

  • 23 943
  • 318
  •   1
Отговори
# 255
  • Карлово
  • Мнения: 4 692
Притеснения за справяне в училище няма, казва че ще има само шестици и (да чукна на дърво) така ще бъде. Само физическото ни смущава, не само циганското колело,ами хвърляне на топка и други подобни. Аз я успокоявам, че все в нещо ще е добра.

# 256
  • Мнения: 616
Нашето училище е на две крачки и затова се чудя сега ли да вземем телефон или да е подарък нова година .
А с отпуската нямам проблеми  Mr. Green изчисленията ми бяха точни и сега ще мога през цялата учебна година да му помагам. Peace

# 257
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Нашето училище е на две крачки и затова се чудя сега ли да вземем телефон или да е подарък нова година .
А с отпуската нямам проблеми  Mr. Green изчисленията ми бяха точни и сега ще мога през цялата учебна година да му помагам. Peace

В такава "сладка" отпуска бях предишния път с баткото.Определено нещата беха по-лесни.

# 258
  • Мнения: 133

[/quote]
.................Преди време пуснаха в МТЕЛ едни детски телефони с 5 номера. Сега някой виждал ли е такива да се продават?
[/quote]
Ние имаме такъв телефон, но изглежда много "бебешки". Във формата на коте - с ушички. Можа да издържи само няколко месеца и показа дефект при зареждането. В момента съм в чуденка дали да го дам да се поправя или направо нов телефон да му се купи.

А когато го купувахме - преди 3 години вече се бяха изчерпали и използвахме разни пътища неведоми за да го намерим.

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141

Ние имаме такъв телефон, но изглежда много "бебешки". Във формата на коте - с ушички. Можа да издържи само няколко месеца и показа дефект при зареждането. В момента съм в чуденка дали да го дам да се поправя или направо нов телефон да му се купи.

А когато го купувахме - преди 3 години вече се бяха изчерпали и използвахме разни пътища неведоми за да го намерим.

И ние купихме навремето такъв телефон на Наталия. Оказа се ужасно неудачна покупка. Едва изкара годината с него. Започна да дава какви ли не дефекти и накрая го прибрах. Още си стои, ще го подаря на една позната на детето - ако могат да го поправят, ако не, поне да си играе детето с него. И ние с връзки го взимахме, че количествата бяха изчерпани и на някаква безумна цена. Сега за тези пари може да се купи някой от ниските модели на Нокия, сто пъти по-удачен.

Ние вече сме купили всичко - раница, несесер, чанта за физическо, портфейл, телефон, калъф за телефон /!/, стойка за телефон за бюрото /!!/, че даже и бюро и стол. Този уикенд пренаредихме детската с тая с новите покупки. Имаме вече и част от помагалата и тетрадките. Смятам вече да започна и подвързии и картони да купувам, разните му там бои, моливи, пластелини и прочие екстри.

Моят може да чете вече съвсем гладко, смята до 20, оцветява с кеф, и то добре. Къпе се сам, сервира и отсервира, оправя си леглото, прибира си всички неща по местата. Изобщо, усвоил е основните минимум умения, но е най-глезеното същество на планетата и изобщо не знам как ще се стегне за училище. Не се страхува, щял бил да е велик отличник. Изобщо, бягай школо, че идваме!

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 14:54 от dara

# 260
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Имаме вече и част от помагалата и тетрадките. Смятам вече да започна и подвързии и картони да купувам, разните му там бои, моливи, пластелини и прочие ек стри.

Моят може да чете вече съвсем гладко, смята до 20, оцветява с кеф, и то добре. Къпе се сам, сервира и от сервира, оправя си леглото, прибира си всички неща по местата. Изобщо, усвоил е основните минимум умения, но е надглезенното същество на планетата и изобщо не знам как ще се стегне за училище. Не се страхува, щял бил да е велик отличник. Изобщо, бягай школо, че идваме!


Ако приемаш съвет от мен,не бързай с подвързиите преди да са получили учебниците и чу.тетрадки.От опит знам ,че по различните предмети са различен формат.За това всяка година ходя в книжарницата с по една мостра от вид и на място пробвам.Миналата година мъжът ми се ядоса и купи кадастрон та с него всичко да подвърже,щото тези подвързии хич не са евтини,но пък сина ми имаше претенции,че  децата щели да му се смеят.

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Тази година за трети път изпращам първокласник. Миналата и по-миналата бях на същата вълна. Знам им учебниците и тетрадките и формата им знам - един никакъв А4+ са повечето. Аз ще започвам от сега, защото имам трима героя за подготвяне и миналата година се поозорих всичко в последния момент. Сега ще започна с тетрадките поне и помагалата, които вече имат, а за в последния момент ще останат самите учебници само. И аз от опит знам, че излишни подвързии, картони и подобни няма да ми останат. Все за някой от тримата нещо ще трябва да се удурдиса в последния момент.  Simple Smile

# 262
  • Мнения: 189
В Габрово също няма кой знае какъв избор на раници едни и същи китайски боклуци на цена от 5 до 30 лв, без видима разлика в качеството (поне аз това видях по магазините), купихме една за 8 лв, само за да има някаква. Ще търся нещо по свястно в София, че ще трябва да ходим по лекари преди училище, или on-line. То май с раницата ни се изчерпва подготовката засега   newsm78 . Поръчахме обзавеждане за детската стая, но има вероятност да ни го доставят чак в края на септември.  #Crazy (докато се начудим какво искаме и как да го съберем в стаята  hahaha)
А за уменията нямам думи, чете, но много смешно, първо си изсричва думата наум и после я казва на глас, можеш да заспиш докато каже някое изречение, горе долу смята и добре оцветява. Изобщо не е самостоятелен, явно се уплаши от нещо преди около година и сега не иска да излезе сам пред блока, а още по-малко да стои сам в къщи. Може да се къпе сам, но е по-лесно ако аз го изкъпя  Laughing, отсервира си съдовете и ги измива ако има настроение (мнооого рядко).
GSM му купихме за рождения ден. Сигурно в началото от училище ще го взема дядо му, но аз ще съм по-спокойна, че ще мога да го намирам къде е след училище  Laughing. А и се надявам така по-навреме да разбирам какво са им поръчали да носят за следващия ден (Само като се сетя, аз как изприщих веднъж майка в 10 вечерта, че за следващия ден ми трябва глина  Laughing)

# 263
  • Sofia
  • Мнения: 113
 Вчера ходих в Метро има голям избор на раници,учебни помагала и дрехите не бяха лоши.Мисля от там да пазарувам.
 Още нищо не съм купувала,но ние имаме основните неща.С баткото ще пишат на едно бюро,не знам как ще си го поделят,но детската ни не голяма и всяко място е запълнено.

# 264
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 248
Ние ходихме онзи ден в Метро - купих основните неща от списъка, който ни даде класната. Вчера взехме и останалите от книжарницата до нас. Поръчахме и купихме още в края на юли исканите сборници по български и математика. Раница има - баща му я донесе от една командировка в чужбина преди няколко месеца. Купихме платненки, остана анцунг за физическо да вземем. А, и за първия учебен ден да го издокарам, иначе дрехи си има. Няма да купувам стол и бюро - освободили сме му по един брой още пролетта. Телефон има от рождения си ден - моя стар телефон с предплатена карта.
В момента у нас е на мода списание АРТИ - пише, оцветява, даже на морето вечер сам се занимаваше с него (това е невероятно за него по принцип!?!)

# 265
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Сега като ви чета си мисля,че нашата родителска среща явно ще бъде в навечерието на 15 .09..Сега подменят дограмата,у-щето не е малко и като гледам с какви темпове работят...   ooooh!.
При нас още не са обявили списъците с паралелките и съответно не си знаем и г-жата. Mr. Green

# 266
  • София
  • Мнения: 3 421
 И ние още не си знаем госпожата. Родителската среща ще бъде на 03.09. Платили сме учебниците по английски, но не сме ги получили. За сборници никой не е казвал нищо.
 Иначе майка ми е приготвила някои неща за първокласничката, а аз в събота ще взема да отида до Метро да видя какво има.
 Ще обикаляме за бюро, но ми се виждат много малки и се чудя дали да не вземем от тези тип маса и да купим отделнти контейнерчета с чекмеджета за отдолу.

# 267
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Чичото ще изпрати раница на Дени от Германия. Изглежда добре на снимката - с несесер, чанта за принадлежностите по физическо, калъф за телефон и дори кутия за храна. Язък, че детето не случило на майка и въпросната кутия няма да се използва Mr. Green

# 268
  • Мнения: 1 608
Ще обикаляме за бюро, но ми се виждат много малки и се чудя дали да не вземем от тези тип маса и да купим отделнти контейнерчета с чекмеджета за отдолу.
Аз за сега също съм ес спряла на този вариант.

# 269
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Аз явно съм най-несериозната майка на първокласник. Не съм купувала абсолютно нищичко. С бюро се сдобихме съвсем случайно, защото моята фирма разпродаваше на безценица офис мебелировката си, но май не е много удобно за малко дете.
Не съм купила ни тетрадки, ни раница, но се надявам, че няма да ни върнат поради тази причина на 15-ти. И родителската среща вероятно ще пропусна, защото точно тогава ще бъдем на море, а да пропътувам 400 км, не ми се струва толкова наложително.
Друг е въпроса, че още имам и колебания къде да учи Сашето. Май ще хвърлям ези-тура.

Общи условия

Активация на акаунт