как се готви юка

  • 5 227
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 154
докладвам - сготвих го. тоест, опитах се.
еми - варих го към 20 минути, нарязано на шайби, докато се разпадна на малки шайбички, шегувам се. варих го докато омекна. опитах го - доста е странно. да не кажа леко гадно, има вкус на свещи (ядох като дете, та им знам вкуса).
в крайна сметка го прибавих към един ориз със зеленчуци, та се изяде. до тука бях с експериментите с юка  Laughing

# 16
  • Мнения: 4 380
Много често готвя юка. Страхотна е на вкус.

Известна е още с названието маниока или касава. Помните ли, в сървайвър се опитваха да я готвят, но направиха същата грешка само да я сварят.

Тя е основен продукт на препитание в някои страни и се готви много разнообразно. Аз обаче съм я правила засега само пържена в този вид и много я харесвам. Има много тънък дори парфюмен аромат на бели пролетни цветя.

Разрязвам корена по дължина. Добрата юка трябва да е абсолютно бяла и да няма тъмни петънца. Забелвам кората и я почиствам. По средната линия на корена има една жилка, която махам. След това половинките нацепвам на четвъртинки, шестинки...по дължина и ако е необходимо скъсявам удължените парчета наполовина. В този си вид ги варя 15-тина минути. Отцеждам добре и запържвам парченцата до златисто.

Можете да си оближете пръстите. Няма начин пържената юка да не се хареса, а веднъж опитали, нищо чудно напълно да замените пържените картофи с юка. Wink Поднасям я като гарнитура.

Просто варена тя не е вкусна.

Последна редакция: сб, 26 май 2007, 05:03 от xenia

# 17
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
И къде я продават?

# 18
  • Мнения: 154
ксениа, такава реклама си и направила, че ще взема да опитам отново  Simple Smile
а относно това къде я купувам - еми, от Макси (в Монреал  Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт