отзиви за хотели Компас или Панорама - Албена

  • 22 914
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 867
Аз съм почивала в Компас и съм доволна-инклузива е перфектен, чистят всеки ден стаята, хигиената е на много добро ниво, сменят хавлиите,аниматорите се стараят. Действително хотелът не е от реновираните, но  банята беше с нови уреди-мивка, тоалетна чиния, казанче! На терасата имат маса и столове.
Лично за себе си предпочитам да прекарам повече дни, и без това се прибираме в стаята само за спане!

# 16
  • Мнения: 172
Благодаря на всички за отговорите   bouquet
 За съжаление доста от хотелите все още не работят и не може да се направи директно резервация. Ще изчакам още няколко дни и тогава ще решавам.

 

# 17
  • София
  • Мнения: 1 457
Резервация за всеки хотел в Албена можеш да си направиш на : 0579/6 29 20, има и един безплатен тел, 0 800 12 211.

# 18
  • Мнения: 128
Миналата година бяхме в х-л Компас-наистина цените там бяха най-ниски.
Ол инклузива беше много добър-нямам оплаквания, храната беше разнообразна и в излишък, и от басейна нямам оплаквания. Мисля че все пак е реновиран и стаите не са особено мизерни. С една дума не е лош хотела, но ще ви кажа какво ме подразни.
Хотелът е голям и явно се пълни масово с румънци, руснаци , германци по-малко. Първо настаняват чужденците в по-хубави стаи, а българи-то май бяхме само две три семейства, явно както им падне. Ние бяхме там почти в началото на юни и ни настаниха в една усойна стая на първия етаж-да ви кажа че в съседство въобще нямаше настанени хора. Аз възроптах и поисках да ни преместят-все пак бяхме  и с малко дете, а от никъде не проникваше слънчев лъч. Управителката на регистратура/да подчертая-много тъпа жена, с + че явно владееше немски и руски-видимо изнервена от прииждащите групи, се държа отвратително-отказа категорично  с аргумента, че нямало свободни стаи, абе с една дума-развали ми почивката щото побеснявах само като и видех физиономията. Иначе момичетатат бяха много симпатични и на третия ден ни предложиха-понеже знаеха за желанието ни-една хубава лънчева стая-явно току що освободена от някакви немци. Имаше голяма разлика-явно първата не беше реновирана, ама то цялото крило там си беше пусто. Само да кажа, че това го направиха зад гърба й и когато се появи на следващия ден грубо попита-какво сега доволни ли сте.
Знаете, че няма разлика в цените които плащат чужденци и българи. със сигурност на тях дори им излиза по-евтино, но това чуждопоклоничество е много характерно за определени хора в България. Не мога да ви опиша тази невротичка как се усмихваше и любезничеше с германските пенсионери. А иначе такова грубо отношение-при все че нито аз, нито мъжа ми сме някакви големи претенции и скандалджии.  Две вечери умряхме от студ.
Но иначе останахме доволни-за 6 нощувки през юни платихме 550 лв за тримата, като яденето беше супер и на корем. Чистичко, приятно. А плажът си е далече, но по стъпълата наистина стигаш директно-и да ви кажа то след това обилно ядене не е лошо да има малко и разходка. Аз и вечерите тормозех мъжа ми който не си пада много по движението.
Това е-с една дума това което получаваш на тази цена е даже много-поне миналата година беше така-сега не знам какви са цените и има ли голяма разлика с останалите хотели. Смятам че ола беше като в другите, така че наистина си заслужава ако плащаш по-малко.       

# 19
  • Мнения: 128
Само да добавя, че наши приятели бяха направили резервация за юли пак в Компас, но поради липса на стаи ги настанили във Вита парк. Искарали късмет тъй като Вита парк е с една * повече и си беше по-скъп.
Абе там хотелите масово се пълнят с големи групи руснаци и румънци, както и германци разбира се. Все едно че си в чужбина.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 457
Проблема е, че т.нар. организирани туристи, през големите немски , руски и т.н. туроператори си правят резервациите през януари - февруари и са с определени крила в хотела, които заемат, дори има такива, които си пишат и изискване за номер на стая ( ако са били преди в нея, или им е харесала). Затова обикновено в хотели, където има разлика в различните стаи, по-хубавите са отдавна договорени и в тях се настаняват "неорганизирани" туристи само ако има дупки в престоя на туроператорите. Като неорганизирани са не само българите, а и македонци, хървати, румънци, т.е. всички, които не са през голяма турагенция. А за агенциите има отстъпки, защото в голяма част от случаите с техни пари се реновират хотелите. Това е и друга причина, поради която избягвам да летувам в БГ.

# 21
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Понеже вече сме почивали в Албена и искахме и тази година пак там да отидем какво се случи. Обадих се на телефона за клиенти и поисках да разбера каква е възможноста да почиваме в точно определен човек групичка от 10 човека. Жената беше любезна и търпеливо ми обясни че няма никаква вероятност да съм в избраният от мен хотел, както и да сме заедно тези души. Разервациите с намаленията които сега се рекламират включително и тук във форума се продават на "зелено" т.е единствената им цел е да се запълнят останалите дупки от непродадени резервации на чужденци. Точно преди две години участвахме в такъв цирк и след като си скъсахме нервите да се разправяме се получи горе долу това което искахме. За това който е решил да си прави или вече е направил резервация за хотели от тази промоция да се надява на подобни изненади.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 561
Понеже вече сме почивали в Албена и искахме и тази година пак там да отидем какво се случи. Обадих се на телефона за клиенти и поисках да разбера каква е възможноста да почиваме в точно определен човек групичка от 10 човека. Жената беше любезна и търпеливо ми обясни че няма никаква вероятност да съм в избраният от мен хотел, както и да сме заедно тези души. Разервациите с намаленията които сега се рекламират включително и тук във форума се продават на "зелено" т.е единствената им цел е да се запълнят останалите дупки от непродадени резервации на чужденци. Точно преди две години участвахме в такъв цирк и след като си скъсахме нервите да се разправяме се получи горе долу това което искахме. За това който е решил да си прави или вече е направил резервация за хотели от тази промоция да се надява на подобни изненади.
Определено съм съгласна. Трябва да им звъниш по 50 пъти и да им висиш на главата за всяка резервация(говоря за служителките в бюрото в София. Пример от вчера - звъня за Магнолиите Приморско, а тя ми отговаря: Ще ви настаним в един много хубав хотел на 2 -ра линиа all incl.  ми цитира име на х-л в Албена, виким а бе "другарко" вие ли ще ми избирате почивката  и изобщо чувате ли ме какво ви говоря. Отговорът беше: Амиии тука е много шумно  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes). Аз затова много държа на резервацията ми да се пише хотел  и точно определена стая (казала съм си изискванията и сме я избрали заедно след справкаот тяхна страна и в хотела), това в общия случай намалява риска от размествания по хотели (което е безумие).
Съжалявам само, че едно толкова прекрасно място също бе споходено от "доброто" обслужване типично за всички печалбари в туристическия бизнес. Ми нека тогава румънци и немци си дават парите тук, ние пък ще си ги даваме в чужбина, защото аз лично много мразя за се чувствам гост ( понякога недотам добре дошъл) в собствената си страна.  Naughty Whistling Naughty

# 23
  • София
  • Мнения: 1 457
А каква е тази промоция, за която говорите и не знаете предварително в кой хотел ще спите? Много е странно. Преди имаше една Раз, два , три - там всеки ден туристът спеше в различен хотел. Това да не е нещо подобно?  Аз препоръчвам в Албена директно да си резервирате, така или иначе от София трябва да "взимат" стаите оттам.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 561
А каква е тази промоция, за която говорите и не знаете предварително в кой хотел ще спите? Много е странно. Преди имаше една Раз, два , три - там всеки ден туристът спеше в различен хотел. Това да не е нещо подобно?  Аз препоръчвам в Албена директно да си резервирате, така или иначе от София трябва да "взимат" стаите оттам.
Сега, доколкото зная тече само 1 промоция "Първите печелят", предолагам, че за нея става въпрос. Ползвали сме я и 2005 и 2006г., и важеше за хотел (даже и за стая), които си си избрал, което пък не изключваше местене на туристи по хотели (не съм го преживявала, но съм го видяла с очите си миналата година Sick).
Имаше и една друга промоция м.г. "Хотел без име", за тази съм съгласна, че където те сложат - там  почиваш и разбираш 3 дни преди датата на почивка кой ти е хотела в зависимост от свободните места за съответната дата. Мои приятели я ползваха, даже си заявиха и хотел и ги настаниха баш в заявения - може би щастливо стечение на обстоятелства, но е факт.
За резервирането директно в Хотела -аз също сам фен... обаче  парадокс е , но от хотела даваха различни цени от обявените в сайта и в бюрото в София (пример от м.г. за Вита парк с 10 лв отгоре на човек на ден) . Другият проблем беше с изпращането и получаването на самият "лист" с резервацията от Албна до София.

# 25
  • Мнения: 172
А каква е тази промоция, за която говорите и не знаете предварително в кой хотел ще спите? Много е странно. Преди имаше една Раз, два , три - там всеки ден туристът спеше в различен хотел. Това да не е нещо подобно?  Аз препоръчвам в Албена директно да си резервирате, така или иначе от София трябва да "взимат" стаите оттам.
Сега, доколкото зная тече само 1 промоция "Първите печелят", предолагам, че за нея става въпрос. Ползвали сме я и 2005 и 2006г., и важеше за хотел (даже и за стая), които си си избрал, което пък не изключваше местене на туристи по хотели (не съм го преживявала, но съм го видяла с очите си миналата година Sick).
Имаше и една друга промоция м.г. "Хотел без име", за тази съм съгласна, че където те сложат - там  почиваш и разбираш 3 дни преди датата на почивка кой ти е хотела в зависимост от свободните места за съответната дата. Мои приятели я ползваха, даже си заявиха и хотел и ги настаниха баш в заявения - може би щастливо стечение на обстоятелства, но е факт.
За резервирането директно в Хотела -аз също сам фен... обаче  парадокс е , но от хотела даваха различни цени от обявените в сайта и в бюрото в София (пример от м.г. за Вита парк с 10 лв отгоре на човек на ден) . Другият проблем беше с изпращането и получаването на самият "лист" с резервацията от Албна до София.
Миналата година напрвихме резервация директно в хотел "Вита парк". Нямаше разлика с цената  обявена в сайта. Не получихме лист с резервация. Насехме само копие от платежното нареждане. Плаща  се по сметка на хотела  и  така се избягва проблема с преместване в друг хотел.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 561
Миналата година напрвихме резервация директно в хотел "Вита парк". Нямаше разлика с цената  обявена в сайта. Не получихме лист с резервация. Насехме само копие от платежното нареждане. Плаща  се по сметка на хотела  и  така се избягва проблема с преместване в друг хотел.
Хм, странно. В двойна стая ли бяхте или вав фамилна ?Защото аз говоря за фамилна . Имахме големи проблеми , когато отидохме с резервацията, направена в бюрото в София - караха ни да доплащаме и т.н. Проблемът стигна до ниво управителка и след 5-6 разговора със София ни настаниха с думите "Абе не сте прави, ама нека да е вашето" Rolling Eyes, след като отивам с писмена резервация и след като от София потвърдиха Н-броя пъти и устно нашата версия и че това са цените, които имат  .
И в друг пост съм го писала, но нивото на обслужване от 2005 беше силно занижено през лято 2006 откъдето и да го погледнеш.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 457
Мерси bibi, сега разбрах за какво говорите. Принципно често се налага да се местят туристи във всички големи курорти в бг, повярвайте ми местили сме колкото българи, 5 пъти повече чужденци, поне българите ги местехме само в АЛбена, а чужденците  - в Златни, Балчик, Бялата лагуна. Затова са я направили промоцията, за да знаят хората предварително , че това може да им се случи, а не както преди да се изненадват. Тогава местехме или в по-висока категория, или в същата , но с екстри. Явно са решили да си спестят екстрите:)

Аз имах предвид не да си правите резервации директно хотела, а в резервации в Албена, по-горе дадох и телефони, защото там имат цялата точна информация и оттам се подава на всички , които продават.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 561
Принципно често се налага да се местят туристи във всички големи курорти в бг, повярвайте ми местили сме колкото българи, 5 пъти повече чужденци,
а защо се налага? много ми е интересно. дублиране на резервации или запълване на празни хотелски легла. това са ми що годе разумните обяснения, но може би има и други?  Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 1 457
Дублиране, тотално, стигали сме до огромни проценти. Това се прави всеки сезон, така да се каже се презастраховат, защото винаги има разлика в заявените стаи и пристигащите. Шефа е доволен, ако курорта е договорен на 200%, не се шегувам. Винаги има отменяне на резервации, но понякога се случва да са по-малко от очакваното и затова се получават дублажи. Имали сме дни, в които не ни достигат 150 и повече стаи, което означава че са продадени със 150 стаи повече, от тези, с които разполага комплекса.

Общи условия

Активация на акаунт