помощ за деца с муковисцидоза

  • 31 264
  • 248
  •   1
Отговори
# 15
  • В Бургас,край морето!!!
  • Мнения: 136
Здравейте на всички.Аз вече се свързах с доктора(по телефона)и получих обещание да ни намери Mistabron,които естествено ще си го заплатим.Сега чакам да ми каже цената.Това е което мога да кажа за сега,за доктора.Искам да благодаря на Люси за това,че е решила да помага и да и кажа,че ще и пиша когато ми остане малко свободно време.Искам да кажа и още нещо,на майките които пишат в този форум.Всяка една от нас,страда и се бори със зъби и нокти всеки БОЖИ ден,изживява ужаса на този ден,остава без сили(психически и физически) и какво идва след това,едно малко  Hugслънчице се усмихва там,и ти казва с думи и блестящи очи МАМО ОБИЧАМ ТЕ и ти се възраждаш,забравяш страданието и живееш само за този миг.Казваш си,ако трябва ще страдам 100 пъти повече само за един такъв миг,а забравяш,че сърчицето ти е било разбито само преди миг.Благодаря на всички които си помагате в този сайт,благодаря и на всички които ми помагат.Нека БОГ да е с вас.                                     Поздрави: Ирка    bouquet

# 16
  • Мнения: 495
Здравете.Моето дете е с бронхиална астма,но ще обясня защо пиша тук.От 3год.боледува  често.Мина прес всичките видове бронхит и сега  вече е с такава диагноза.направихме изследвания и ще бьде диспансеризирана,освен това трябва да използва инхалатор.Но аз реших вече да бьде лекувана по друг начин.Детето на наши близки/вече е голямо/ страдаше от астма и беше много зле.Те ни препорьчаха лекар в с. Коларци.Тяхното дете вечеж не е с астма от год.Ние сьщо вчера посетихме този лекар.Метода на лечение е ефтин ,по схема и индивидуален.Патентован е .Попитах лекаря дали може да помогне на деца с муковисц.Може,когато е белодробна и когато децата са малки.Колкото е по-малко детето толкова шанса е по-добьр.Вие си знаете за заболяването.Тои самия призна,че не лекува всички случаи.Знам,че ще помогне на моето дете.Д-ра се казва Иван Христов.Аз реших да се доверя на този лекар,защото е помогнал на много хора.Вие ще решите дали да опитате.

# 17
  • Мнения: 1 858
Здравете.Моето дете е с бронхиална астма,но ще обясня защо пиша тук.От 3год.боледува  често.Мина прес всичките видове бронхит и сега  вече е с такава диагноза.направихме изследвания и ще бьде диспансеризирана,освен това трябва да използва инхалатор.Но аз реших вече да бьде лекувана по друг начин.Детето на наши близки/вече е голямо/ страдаше от астма и беше много зле.Те ни препорьчаха лекар в с. Коларци.Тяхното дете вечеж не е с астма от год.Ние сьщо вчера посетихме този лекар.Метода на лечение е ефтин ,по схема и индивидуален.Патентован е .Попитах лекаря дали може да помогне на деца с муковисц.Може,когато е белодробна и когато децата са малки.Колкото е по-малко детето толкова шанса е по-добьр.Вие си знаете за заболяването.Тои самия призна,че не лекува всички случаи.Знам,че ще помогне на моето дете.Д-ра се казва Иван Христов.Аз реших да се доверя на този лекар,защото е помогнал на много хора.Вие ще решите дали да опитате.

Здарвей, би ли обяснила в кой район се намира селото и от какъв тип е лечението. Естествено този лекар как работи със касата и ей такива работи. А има и друг момент Муковисцедоза НЕ СЕ ЛЕКУВА! При това заболяване съществува само поддържаща терапия. Заболяването е генетично а още не е измислен ефикасен метод за  подтискане на мутиралите гени тъй, че ми е много интересно как ще излекува дете с Муковисцедоза newsm78.

Искам да подчертая, че не се заяждам а просто питам защото с такива деца човек е готов на всичко само и само да помогне на детето си а шарлатани под път и над път (не казвам, че този е такъв).

# 18
  • Мнения: 495
Както написах и на него не му е вьзможно да помогне на всички,заради естеството на заболяването.Прегледа струваше 8лв.,ние му дадохме 10.това е нищо в сравнение сьс стотиците,които сьм дала досега.всеки избира как да се лекуват децата му.Аз не натрапвам нищо,всички сме на 1 хал .Мисля,че трябва да опитаме всичко,за да помогнем на децата си.

# 19
  • Мнения: 495
Реших да дам инфо,ако някои се интересува.Това е.Не става дума за баснословни суми,плаща се само прегледа.лекарствата ще ги купя аз-не са скьпи.

# 20
  • Мнения: 1 858
Както написах и на него не му е вьзможно да помогне на всички,заради естеството на заболяването.Прегледа струваше 8лв.,ние му дадохме 10.това е нищо в сравнение сьс стотиците,които сьм дала досега.всеки избира как да се лекуват децата му.Аз не натрапвам нищо,всички сме на 1 хал .Мисля,че трябва да опитаме всичко,за да помогнем на децата си.

Това казвам и аз! Длъжни сме да опитаме всичко (но с мярка) за да помогнем за децата си. Да ти си решила да дадеш инфо но това инфо е не достатъчно! Кажи нещо повече с хомеопатия ли лекува или чрез традиционната медицина или пък билколечение? Този лекар наистина ли е лекар и само така му се казва щото "разбира". Както питах и по-горе къде се намира това село в кой район и така нататък. Просто дай повече инфо за самия лекар, за метода му на лечение, за твоите лични впечатления от него като човек.
Искам да ти кажа и друго, уважавам желанието ти да помогнеш и разпитвам съвсем добронамерено!

# 21
  • Мнения: 495
тОИ Е ДИПЛОМИРАН ОБЩОПРАКТИКУВАЩ ЛЕКАР,КОИТО ОТ ГОДИНИ СЕ ЗАНИМАВА С БЕЛОДРОБНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ.МОГА ДА ДАМ НОМЕР,КОИТО СЕ ИНТЕРЕСУВА.ЗНАМ,ЧЕ ЗАБОЛЯВАНЕТО Е НЕЛЕЧИМО-ТОИ МИ ГО КАЗА,НО ИМА СЛУЧАИ,КОГАТО Е ИМАЛО УСПЕХ.ПОДЧЕРТА,ЧЕ НЕ МОЖЕ ДА ЛЕКУВА ПО-ГОЛЕМИ.ЛЕКУВА С ЛЕКАРСТВА,С МИНИМАЛНИ ДОЗИ,РАЗПРЕДЕЛЕНИ ПО ЧАСОВЕ И КИЛОГРАМИТЕ НА ДЕТЕТО.НО НЕ МОГА ДА КАЖА ТОЧНО,НИЕ ОТИДОХМЕ ЗА ДРУГО.НА ЛИЧНИ МОГА ДА ДАМ НОМЕРА.СЕЛОТО Е КОЛАРЦИ,СИЛИСТРЕНСКА ОБЛАСТ.

# 22
  • Мнения: 495
И АЗ КАТО ВАС ИСКАМ ДА ВЯРВАМ,ЧЕ ВИНАГИ ИМА НАЧИН.НЕ ПОЗНАВАМ ДОБРЕ ТОЗИ ЛЕКАР,ЗНАМ САМО,ЧЕ Е  ПОМОГНАЛ НА МНОГО ХОРА.А ЗА ТЕЗИ,КОИТО ПОЗНАВАТ ДРУГАТА НИ ДИАГНОЗА САМО КАТО ВИДЯ ДЬЩЕРЯ МИ Я ОТРЕЧЕ/БЕЗ ДА Е СПЕЦИАЛИСТ/.

# 23
  • В Бургас,край морето!!!
  • Мнения: 136
Подкрепям изцяло Maatete  Heart Eyes Heart Eyes(извинявай че не съм ти писала скоро).Муковисцидозата е генатична,получава се когато и двамата родители са носители на CFTR(така мисля,че се наричаше,може да бъркам в инициалите).Има 16 000 вида мутации на муковисцидоза и единствения нелечим е белодробния(F508).Афектирам се защото,доктора може да има добри намерения,но трябва да е вълшебник за да накара панкреаса да отделя ензими,които той няма(знаете за какво говоря.Аз също не искам да се заяждам или да обидя някой 300 майки,ще ме разберат,толкова са децата с муковисцидоза у нас.Пожелавам ви всичко най-добро.Извинете ме ако съм засегнала някой.    Поздрави: Ирка  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 858
Ирка здравей Hug. Между другото 16 000 вида са само в България (така знам от доц. Кременски). При мен мутацията е "делтаF508" ( не знам дали имам делта на клавиатурата) при мъжа ми е много рядка форма. Ирка не знаех, че броят на дечицата вече е 300... последно от преди две години беше 169 бройката. Но той лекаря е казал, че може да помогне само ако детето е с белодробна форма и ако е малко. ТОЙ сигурно може да помогне но със сигурност не е измислил как да вкара здрави гени в белите дробове без да пробие клетъчната стена (май така беше newsm78). Защото това е нужно на болните от М. здрави гени, които да заместят и подтиснат действието на болните.

Елбоси извини ме но ти не ми отговори какъв е метода му на лечение?! Наистина се интересувам. Не си мисли, че се заяждаме просто искаме обяснение по какъв метод работи този лекар. Разбери ни това е село незнайно (така и не ни каза в коя част на България се намира) но така или иначе надали е близо до Монтана например. Никоя майка няма да бие път с такова дете ей така на слуки и  да попадне примерно на шарлатанин или лекар който се бие в гърдите , че всичко може...
 Разбери ни повечето от нас са повече от медицински сестри и нещата са ни ясно (кое работи и кое не при децата ни). За това моля те дай повече инфо може пък да си заслужава ако може да подобри състоянието на децата ни (защото със сигурност не може да ги излекува).

Ех, как искам да не знам нищо от това, което знам...не че много знам но и това, което знам ми стига за да се чувствам зле.

# 25
  • Мнения: 3 914


Ех, как искам да не знам нищо от това, което знам...не че много знам но и това, което знам ми стига за да се чувствам зле.
Лелеее ,колко хубава мисъл.Някак е валидна за всички нас,въпреки че нашият проблем е друг.
Не мога да ви помогна с нищо,само да ви поздравя и да пожелая успех bouquet

# 26
  • Мнения: 2 242
Мили мами. Извинявайте, че се намесвам в темата ви.  Нямам намерение да споря с никой. Искам да ви разкажа за въпросния д-р Христов. Посещавахме го преди 8-9 години. Мисля не във въпросното, а в друго село (не му помня името, но мястото помня добре - по пътя Добрич-Силистра е). Та при него отидохме пак поради чути добри отзиви. Лекувал астма. Жена ми (тогава на около 30г) беше направила първите си 2 пристъпа и след безсънната нощ решението беше взето... Лекарят ни прие да речем полулегално, разпитва надълго и нашироко за състоянието, преслуша дробовете и в крайна сметка назначи лечението. С обикновени алопатични препарати от аптеката (включително и новфилин) по схема, прием 4-5 пъти на ден на съвсем малки количества. Дозировката не достигаше и половината от написаното в листовките. Единствено той ни даде няколко негови таблетки. И така всеки месец бяхме на преглед при него. Лечението продължи около 6 месеца.
Резултат - от тогава до едно неприятно вирусно заболяване тази зима жена ми не е пила НИКАКВИ лекарства против астма, не е имала пристъпи или задъхвания. Преди около 2 години (6-7 години след лечението) роди сина ни НОРМАЛНО. Това мисля е показателно.
И накрая няколко уточнения, за да съм коректен.
- Нямам представа въпросния господин, лекар с диплома ли е или не. На нас казваше тогава, че се занимава с белодробни заболявания от 30 г. и говори за излекуване на астмата. Положителния ефект е налице.
- Преди 4-5 години по телевизията гледах репортаж, че въпросния д-р Христов бил причинил смъртта на пациент (според роднини на починалия). Каква е истината - нямам представа, но мисля че ставаше дума за неспазване на указанията му.
- След курса на лечение при д-р Христов, жена ми направи няколко сеанса при иглотерапевт, които също спомогнаха за подобряване на състоянието и.
- Единия от прегледите се състоя във фоайето на хотел на Златни Пясъци. Там той беше дошъл за профилактичен преглед на момиче от Русия с полиомиелит. Състоянието на момичето е било (по думите на жена ми) много добро.
- Още в началото на лечението наш познат лекар погледна схемата и каза, че жена ми ще напълнее от лекарствата. Да, имаше и такъв ефект.
- За муковисцидоза никога не е ставало дума при разговорите ни с него. Тази дума срещнах за пръв път тук във форума.

Това е всичко мили майчета, което знам. Надявам се, че съм Ви бил от полза.

# 27
  • Мнения: 1 858

Благодаря ти за внесената светлина по случая. Така като гледам аз няма да допирам до него. Но все пак всеки сам си избира към кой да се обърне.

# 28
  • Мнения: 495
Френд,доколкото разбирам пишеш за сьщият лекар.тои е в селоКоларци,там кьдето ти описваш.Много точно разказа всичко,вкючително и за напьлняването.Всеки ден лекувано дете с астма е пред очите ми .След лечението на д-р Христов преди няколко год.детето не се разболява.Аз купих лекарс.,но имаме друг проблем и ще отложа лечението.А за муковисцидозата го попитах заради наша сьфорумка с болно дете.Д-ра изрично поддчерта,че не може да лекува всички типове-единственно белодробният.След като има хора,които се доверяват на лечители,хомеопати ит.н. не виждам нищо странно.Всички знаете,че понякога наи-простите неща могат да помогнат.Има хора готови да дадат баснословни суми без да е сигурен краиният резултат.а тук даже не става думи за такива.Прегледа е по-малко от 10лв,лекарст.сьщо не са скьпи.Още повече,че са за много време както обясни Френд.

# 29
  • Мнения: 495
дипломиран лекар е.Както знаете всеки лекар оплюва другия и метода му на работа.Всеки смята,че е наи-добьр.Френд е обяснил точно схемата на лечение.Повече от това не мога напиша.но знам сьс сигурност,че е помогнал на хора,които др.лекари не са могли.ако някои реши  ще дам координати и ако  се   наложи  заради някои друг ще се свьржа с д-ра. метода е патентован и има международни награди.

Общи условия

Активация на акаунт