Консумирате ли чесън?

  • 8 564
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 400
Аз чакам Чесън да се изкаже  Laughing
И аз Mr. Green
Ма нещо ми се губи Thinking

# 16
  • Мнения: 293
А, миенето на зъби не стига.
Сдъкваш, начи после, зърна кардамон (така и не разбрах накрая с м или с н се пише).

По темата Mr. Green Не бих казала, че не мога да живея без него, но да, ям. Вкъщи, все пак.

# 17
  • Мнения: 1 400
Оооо, Чесънче, и ти го тачиш, а?
Бравос, бравос Peace
Аз пък за карамфил съм чувала , че трябвало да се дъвче. Не цвете, повтарям- НЕ ЦВЕТЕ!, а онова там- подправката Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 4 585
Някъде четох, че над 50% от англичанките намират миризмата на чесън за афродизиак. Shocked
Мен съпругата ми ме отряза, но като отида в родното си село да си опресня корените,
се отрязвам яко. Дори не му беля скилидките. Люспите пречистват пересталктиката на стомаха.

# 19
  • Мнения: 2 849
На прах ,че не е толкоз миризлив .И придава на яденето по-добър вкус .

# 20
  • Мнения: 804
Сдъкваш, начи после, зърна кардамон (така и не разбрах накрая с м или с н се пише).

Ами на пликчетата пише КАРДАМОН, така че приемаме,че производителите знаят...

Вълчо,това за перисталтиката не го знаех...Интересно...

# 21
  • Мнения: 2 495
Аз съм много странна птица пък-обичам стар чесън, но от зеления не го хапвам хич CrazyНе мисля че човек трябва да се срамува от това че яде чесън-колко полезни съставки има само WinkЛично аз обичам всякакви производни-лук, чесън а праз лука го ям като ябълка hahaha

# 22
  • Мнения: 1 400
Като заговорихме за чесън - пробвали ли сте с една скилидка да си натъркате току що препечената (на жар ако може) филийка? Скилидката се стопява направо и ставааа Crazy Crazy разкошотия. И все още недоумявам как се стопява скилидката Thinking

# 23
  • Мнения: 4 585
На някои места в горите на Делиормана пролетно време расте див чесън, или леорда. Листата му приличат на листата на момина сълза. Силно мирише на чесън, но не налютява никак. Става страхотна салатка със зехтинче. Трябва да постои малко, 1-2 часа преди консумациия, да си поеме солта и оцета и листата да поомекнат малко.

# 24
  • Мнения: 1 400
На някои места в горите на Делиормана пролетно време расте див чесън, или леорда. Листата му приличат на листата на момина сълза. Силно мирише на чесън, но не налютява никак. Става страхотна салатка със зехтинче. Трябва да постои малко, 1-2 часа преди консумациия, да си поеме солта и оцета и листата да поомекнат малко.
ВЪлчо, май нейде те бях питала, ма пак да си питам - дека ти е селото?Защото тая леурда толкова съм я бралаааа - не е истина просто ooooh!

# 25
  • Мнения: 153
Бих го яла за закуска, обяд и вечеря! Да си призная сега в това дъждовно време като не излизам много си позволявам да ям и на обяд, а за вечеря не пропускам, не че не мириша на сутринта.

# 26
  • Мнения: 1 426
С най-голямо удоволствие си го хапваме вкъщи

# 27
  • Мнения: 804
Баща ми през зимата не сяда на масата без една глава чесън... И цяла зима ни се закашля,ни хрема има. Това е от как се помня.

# 28
  • Мнения: 1 400
Баща ми през зимата не сяда на масата без една глава чесън... И цяла зима ни се закашля,ни хрема има. Това е от как се помня.
И така трябва! Аз откога се мъча да си науча чадата да рупат чесънче, ма ниц. Само голямата се отваря на чеснови хлебчета чат-пат....

# 29
  • Мнения: 5 393

Та от известно време (от както е покарал зеленият чесънец и всичките му производни Mr. Green) си задавам този въпрос - дали в това пространство ще се намери някой, който гордо да се тупне у гърдите и да изреве: " Обичам чесън!"

Та тук е мястото и вие да си признаете :

Изревавам с пълно гърло-ОБИЧАМ ЧЕСЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪН! Почти във всичко го слагам(без десертите, де). Пък и е полезен-екстра просто. Peace

Общи условия

Активация на акаунт