Бременност и болнични

  • 14 660
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Момичета имам следния проблем, и моля за помощ:
В момента съм бременна и съм в отпуск, преди месец бях в болнични. Проверих в НОИ за изплащането на болничния и ми казаха че болничния ми не е одобрен защото в някаква декларация №1 не бил попълнен един от показателите вярно. Грешката е на работодателя ми. Казаха ми че ако не се оправя сама за по бързо, проблема се оправял между НОИ и Работодателя след 5-6 месеца. Направо нямам думи. Ако някои е имал такъв проблем моля ви отговорете ми.



На практика няма как сама да "оправиш нещата". тези данни се подват от работодателя и ако той е сбъркал трябва сам да ги коригира.

# 16
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Здравейте и от мен! аз също не се чуствам добре, нали първите 3 месеца са най -ужасни! гадене, виене на свят и най най -гадното неприятното слюнкоотделляне. Но съм на изпитателен срок за 6 месеца ,т.е. малко преди термина ми и заради пустото майчиство и това да не ме уволнят ще седя докато мога.  Confused Нямам избор защото ако съм разбрала правилно ако си взема болничния майчинствто ми си изчислява в/у мин.раб.заплата , а не в/у брутната която взимам? преди да зопочна работа сега имам трудов стаж 3ги 10 м. в една фирма,която разбирасе ни осигуряваше на мин.заплати , а после имам 6 месеца без трудов договор  Cry


При договор на изпитателен срок нямаш закрила от уволнение и работодателят може да те освободи по всяко време, когато прецени.

# 17
  • Мнения: 36
Благодаря на всички за изчерпателните отговори Grinning

Общи условия

Активация на акаунт