Затворен тип жилищни комплекси

  • 16 906
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 933
Само дето такива комплекси има и в рамките на града, респективно с удобен достъп до магазин, детска градина, поликлиника.
А къщата с двор в повечето случаи е в покрайнините на града и далеч от всичко изброено по горе.
А за цената - в никакъв случай не съм съгласна че ще е еднаква. Но това си е мое мнение, има и къщи и къщи, както и блокове и блокове ( дори такива от затворен тип, обикновено най скъпото нещо в такъв комплекс е поддръжката на басейна).
Peace
Ние си купихме къща в такъв комплекс,но още не сме се нанесли.Състои се от 6 къщи,като единственото общо за поддръжка е вътрешния тупик.Имаме разходи по 150 лв.за охрана и около 10 до 20 лв.на месец за вода и отопление на охраната.Предпоетох такъ вариант заради това,че сме в самостоятелна къща/249кв./ с малко дворе/370 кв/,но имаме съседи.Мен ме е страх да живея в къща с голям двор,отделно работата и поддръжката на голям двор излиза доста скъпо.Харесва ми,е мога да пусна малкия да играе,че има охрана.Къщите са близо една до друга и е нужно да се съобразяваме,но това се случва при всички варианти,така или иначе.Инае къщите са почти еднакви с първоначалния проект.Има малка разлика в някои прозорци,цвета на фасадата и разпределението.Но ние я купихме вече построена.Аз съм доволна и нямам търпение да направим ремонта.

Последна редакция: вт, 22 май 2007, 18:48 от ДесиХ2

# 16
  • София
  • Мнения: 771
Бихте ли споделите линкове, ако има такива, на комплексите, за които говорите?

10x

# 17
  • Мнения: 22 933
Бихте ли споделите линкове, ако има такива, на комплексите, за които говорите?

10x
Това е проекта/няма басейни/                         Това са къщите ,вече построени





Последна редакция: ср, 23 май 2007, 14:18 от ДесиХ2

# 18
  • Мнения: 1 063
Преди две или три години мъжът ми ме молеше да погледна апартамент от такъв комплекс, аз отказах. Сега така съжалявам. Комплексът беше до/около Лозенец, не съм търсила техен сайт, но  съм запазила  каталога  им у дома.

# 19
  • Мнения: 1 655
Деси, много спретнати къщички.
Ето го нашия комплекс

# 20
  • Мнения: 5 362
Тези комплекси са хубави, но според мен е по-добре да си имаш самостоятелна къща.
И аз така си мисля  Peace

# 21
  • Мнения: 1 288
аз конкретно съм се спряла на www.residentialpark-sofia.com. харесва ми, че ще е изцяло нов квартал- с павирани улици, канализация, осветление и всички други екстри. наистина не е точно затворен тип селище, но пък може да се избира между апартаменти и къщи. ще има и басейни, магазини, зелени площи. въобще доста добре ми звучи. все още обаче не знам цените там. ако някой го интересува, другата седмица мога да ви кажа.

# 22
  • Мнения: 19 487
Здравейте, да си кажа и аз мнението - пък всеки да решава както иска. Живея в самостоятелна къща в Драгалевци. Недостатъци - лош път, инфраструктурата си я правихме сами и на наши разноски. Отдалечеността от центъра не е проблем, поне за нас. Всичко останало е прекрасно. Преди време видях един такъв договор, който жителите на един "затворен комплекс" трябваше да подпишат.....Нямам думи. Фирмата, която поддържа комплекса, може да реши да пребоядиса фасадата......за твоя сметка. Барбекюто се ползва само на определеното за това място, като за ползването му се прави предварителна заявка. Не може без разрешение да се правят вътрешни ремонти, не може да се правят купони след еди колко си часа, не можеш в двора си садиш каквото си искаш и прочее забрани. Така че съвета ми е да се чете внимателно. Освен това всички тези приказки за прекрасните условия, които има в тези комплекси - ами аз нали ги виждам. Дишат си един друг във врата на една ръка разстояние, като излизат сутрин на работа с колите си се нареждат на същия претоварен светофар и газят същата кал като мен. Така че аз не бих избрала такъв вариант. Особено пък тези комплекси, които са хем далеч от центъра, хем се състоят от блокове. Като искаш да живееш в блок - стой си в града и ползвай удобствата му.Не ангажирам никого с моето мнение, просто така мисля аз.

# 23
  • по света
  • Мнения: 1 587
Здравейте, да си кажа и аз мнението - пък всеки да решава както иска. Живея в самостоятелна къща в Драгалевци. Недостатъци - лош път, инфраструктурата си я правихме сами и на наши разноски. Отдалечеността от центъра не е проблем, поне за нас. Всичко останало е прекрасно. Преди време видях един такъв договор, който жителите на един "затворен комплекс" трябваше да подпишат.....Нямам думи. Фирмата, която поддържа комплекса, може да реши да пребоядиса фасадата......за твоя сметка. Барбекюто се ползва само на определеното за това място, като за ползването му се прави предварителна заявка. Не може без разрешение да се правят вътрешни ремонти, не може да се правят купони след еди колко си часа, не можеш в двора си садиш каквото си искаш и прочее забрани. Така че съвета ми е да се чете внимателно. Освен това всички тези приказки за прекрасните условия, които има в тези комплекси - ами аз нали ги виждам. Дишат си един друг във врата на една ръка разстояние, като излизат сутрин на работа с колите си се нареждат на същия претоварен светофар и газят същата кал като мен. Така че аз не бих избрала такъв вариант. Особено пък тези комплекси, които са хем далеч от центъра, хем се състоят от блокове. Като искаш да живееш в блок - стой си в града и ползвай удобствата му.Не ангажирам никого с моето мнение, просто така мисля аз.
Абсолютно си права,не стига всички разправии и големи разходи по поддръжката, ами се оказа че не мога да си заведа кучето в апартамента имало уговорка в комплекса  без кучета #2gunfire #2gunfire

# 24
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Тези комплекси са хубави, но според мен е по-добре да си имаш самостоятелна къща.
И аз така си мисля  Peace

Аз също Peace
Много мразя разни общи неща. Хубаво, има такса за поддръжка, но има и опаки хора, които не плащат. И то не от безпаричие, ами просто така, за идеята и от инат. Могат да бъдат дори съдени, те пак си измислят варианти да не плащат, виждала съм го това. Ако семействата са малко, по-могат да се разберат, а ако са много? Кой плаща за тези, които не искат да плащат? Случвало ми се е да събирам пари за общи разходи, знам за какво иде реч.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 2 354
и аз съм на мнение, че самостоятелната къща е по-добрият вариант  Peace

# 26
  • при моите любими
  • Мнения: 2 529
Да кажа и аз от моя опит. Купихме си апартамент в този комплекс http://vatkov.com/perlite.htm, за мое съжаление нямахме възможност да си купим къща въпреки, че в комплекса има 50 на брой. Аз лично мога да кажа, че съм много доволна. Никой не ни е карал да си купуваме гаражи за колите, другото което ме удовлетворява напълно е, че строителната фирма ни дава право сами да се разпореждаме с имотите си, в смисъл, ние живущите да си изберем охрана, фирма за поддръжка и т.н. Наехме си, така наречен частен домоуправител, външно лице, което да се занимава със събирането на всички неоходими сметки. Тъй като още не са се нанесли дори и 1/3 от живущите, събирането на таксите би било кошмар. Досега не ми се е налагало да заплащам за нещо повече, защото някой не си е платил. Фирмата има ангажимента да си събере парите, без да ангажира останалите живущи. Същата тази фирма има и задачата да поддържа общите части през лятото-тревни площи, през зимата- да чисти снега, което отново мисля, че като цени не е кой знае колко, защото и да живея в къща с голям двор най вероятно пак може би ще плащам на някой за поддръжка. Може би има комплекси с по затегнати условия, но мисля, че не всички са така. Така че просто трябва да се направи добро проучване.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 408
Разбира се, че самостоятелна къща би бил най-добрият вариант.
Само, че тези, които са направили съответното проучване вероятно са установили, че за да си позволи къща в добър район, едно семейство трябва да бъде меко казано заможно. Само парцелите в южните райони, или вилните зони са на стойност колкото апартамент над 200 кв.м. в същите зони. Или да направят компромис с местоположението на парцела- което на доста хора не се харесва, на мен, включително.
Точно поради тази причина започнаха да се налагат коплексите от затворен тип, които предлагат един много добър стандарт, с доста предимства, екстри и инфраструктура, обслужваща клиентите им. Примерно, задължително-
Видеонаблюдение на общите части /побългаряването на екстрата, с цел спестяване от страна на инвеститора скъпата система за видеонаблюдение е евтиния трик да слагат една ПВЦ будка с дядо на минимим 80 години- и ето ти охрана/
СОТ към всеки апартамент, окабеляване за телефон, кабелна или сателитна ТВ и интернет.
Озеленена охраняема зона в комплекса.
Обслужващи елементи- басейн /по-подходящо е според мен за курортите, но това е лично мое мнение/ СПА център, фитнес, козметичен и фризьорски салон, детски център/частна детска градина, или център за почасово гледане на деца/, барбркю и др. подобни.
По повод гаражите, закона става все по-рестриктивен - с две думи строителя се задължава към всеки апартамент да има 110% гаражи и паркоместа. С две думи- скоро няма да можем да си купим жилище без гараж.Но засега има някои вратички, които позволяват да се заобиколи до степен да не се задължават клиентите да купуват и гаражи към жилището си, няма да ви затормозявам с подробности.
Относно таксата за обслужване- тя се формира на база кв.м. за месец или година и разбира се- както са казали вече, колкото е по-малък комплекса, толкова таксата ще е по-висока- както и обратното.
По повод съседите- най-често хората, които са "проблемни" се оказват не клиентите, а обезщетените собственици на парцелите, обикновено скромни хорица, оказали се в определен момент собственици на барака, или съборетина в южните части на София. Винаги има и изключения, но личните ми наблюдения показват, че в 90% от случаите е така/ не го казвам обидно- просто факт/.
Аз, лично много харесвам този тип комплекси и независимо от някой малки недостатъци, споменати от вас, смятам, че са една страхотна алтернатива за хората, които имат изисквания за стандарта си на живот, но нямат възможностите на най-заможните хора /пожелавам го на всички, разбира се/ но докато не забогатеем драстично, можем да се възползваме от този тип строителство. Аз, самата работя в тази сфера, както разбрахте, предполагам и мненията ви са ми много ценни, защото ми помагат да се ориентирам какво би било най-ценно, полезно и удобно по отношение на клиентите ми.
Лека почивка, момичета   bouquet

# 28
  • Мнения: 1 063
Намрението ни бе не да живеем там, а да си го ползваме за почивка. В проекта на този имаше басейн и не беше много голям. Хареса ни това, че има охрана и така. А това е важно за нас.
Но като цяло е  по-добре самостоятелно. Peace

# 29
  • Мнения: 22 933
Разбира се, че самостоятелна къща би бил най-добрият вариант.
Само, че тези, които са направили съответното проучване вероятно са установили, че за да си позволи къща в добър район, едно семейство трябва да бъде меко казано заможно.
Peace

.
По повод гаражите, закона става все по-рестриктивен - с две думи строителя се задължава към всеки апартамент да има 110% гаражи и паркоместа. С две думи- скоро няма да можем да си купим жилище без гараж.Но засега има някои вратички, които позволяват да се заобиколи до степен да не се задължават клиентите да купуват и гаражи към жилището си, няма да ви затормозявам с подробности.
Относно таксата за обслужване- тя се формира на база кв.м. за месец или година и разбира се- както са казали вече, колкото е по-малък комплекса, толкова таксата ще е по-висока- както и обратното.

В Испания са много популярни тези комплекси и се поддържат в перфектна форма.За младо семейство с деца е просто оптимален вариант.Там апартамента се продава с гараж.Ако е голям-с 2 гаража,ако е по-малък може с един,но зависи от броя апартаменти.Няма опция за покупка на 2 гаража,ако се полага един,или е рядкост.Но за това има предвидени много външни паркоместа за жителите ио техните гости.Вноската на месец за поддръжка се формира на база брой апартаменти,като в огромен комплекс с 8/256 апартамента/ блокчета 2 басейна,2 тенискорта,2 корта за падел;,детска площадка с 2 изкуствени езерца и фонтани,Фитнес и сауна,закрит басейн,зала за партита,пълно озеленяване/цветя,дървета,райграс/ и системи за поливане,поддръжка на гаражите и 2 кабинки за охрана,видеосистема за наблюдение,осветление на целия комплекс,поддръжка на блоковете,като чистачките миеха всеки ден, съм плащала 200е разходи на месец.За едно малко комплексче ,без всички тези екстри сумата не би била много голяма.Ето за това говоря



По повод съседите- най-често хората, които са "проблемни" се оказват не клиентите, а обезщетените собственици на парцелите, обикновено скромни хорица, оказали се в определен момент собственици на барака, или съборетина в южните части на София. Винаги има и изключения, но личните ми наблюдения показват, че в 90% от случаите е така/ не го казвам обидно- просто факт/.
 
PeaceОтносно това,правилникът  трябва да е много стриктен,най-добре е външна фирма да се грижи за коплекса,като интересите на живущите да са защитени на 100% законово.Системата работи,изпитано е.

Аз, лично много харесвам този тип комплекси и независимо от някой малки недостатъци, споменати от вас, смятам, че са една страхотна алтернатива за хората, които имат изисквания за стандарта си на живот, но нямат възможностите на най-заможните хора /пожелавам го на всички, разбира се/ но докато не забогатеем драстично, можем да се възползваме от този тип строителство
Peace

Последна редакция: чт, 24 май 2007, 14:42 от ДесиХ2

Общи условия

Активация на акаунт