Защо много мъже са темерути?

  • 10 745
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 690
canadianmom, а ти не работиш ли? Защото, ако работиш, все някакви доходи ще имаш newsm78
 Определено ти е трудно, не знам какво да те посъветвам.  Rolling Eyes
 

# 16
  • Мнения: 1 761
Не е лесно.Но надявам се, си наясно,че сегашната ситуация също се отразява на децата ти.За тях ти си модел на поведение-ако търпиш да те унижава, в техните представи унижението ще е нещо нормално.И ако един ден някой се държи с тях кофти, няма да търсят изход.Ако децата ти са момчета-ще приемат за нормално да гледат на жената като нещо,което пере,готви,глади,гледа деца и иска да бъде незачитано ( защото ако не иска всички тези неща ще предприеме мерки).
Аз не те познавам и не знам кое за теб е важно-да имаш семейство и да отнасяш грижите за него като кон за работа на полето или да се противопоставиш на общоприетото смирение към ситиацията и да промениш своя живот, този на децата и на мъжа ти.
Не се обиждай,но не е глупав този,дето яде баницата, а този,който му я дава.
Трябва сама да вземеш решение.Но е добре да знаеш,че колкото и да си зле, на Запад с деца имаш много повече помощи и облекчения,отколкото в Бг.Колко са големи децата ти?Знаят ли,че не си щастлива?Доколкото разбирам, имаш добро образование и възможности за кариера.Защо не изтъкваш положителните си качества?

# 17
  • Мнения: 420
Той няма да се разкара, най-малкото щото го мързи. Аз трябва да го преместя, да му намеря жилище, да му пусна ток, net, телефон, газ. Той е скаран с езиците, нали си има безплатен преводач в къщи, що да се напъва да учи! Нали си е взел умна жена, да го гледа, да му дава заплатата си ( в БГ личните ми джобни бяха от уроци), да му осигури жилище, умни и красиви деца да му ражда, да го заведе на м...ната си, кат куфар, да му работи и там, зер къща требе да се купи! Неговата заплата е за разни играчки и техники за големи. Тя кат иска да пере килими и мебели, ами гъбичката, парцалчето...като баба му, за кво са и две ръце. Ама слаби ставни връзки, кви са тез лиготии, краста я болял, ми от заседяване пред компа ( това е вярно, ама голяма заплата се изкарва с много учене и висене на компа, инак нема къща!)
Всъщност, за мен вече е без значение, само искам най-доброто за децата си: дали с татко им, или да се махаме? Явно не мога да преценя в момента, а и толкова работи са ми на главата...на едното ми дете му предстои операция на очите, притеснявам се много. Уж е рутинна интервенция, но най-малко ще е с пълна упойка, не дай Боже да е некадърен анестезиолога...не ми се мисли. И работа да си намеря, ако може за много пари, ако не- ще ходя в някоя фабрика, на денонощни смени, или ще чистя чуждите домове, само да вкарам пари, че досега той ме издържал! ( стипендията ми е колкото  неговата заплата)
Единственото, което исках, е нормално семейство, нищо повече, но явно и това е много.

# 18
  • Мнения: 4 380
canadianmom, не се кахъри! С него като без него, нали? Дали ще го изгониш или ще е "гардероб" в къщи, не е ли все тая?

# 19
  • Мнения: 420
В момента уча на пълно време, няма кога да работя, живот и здраве, скоро приключвам. Водя и упражнения на първокурсници, с цел събиране на емпирия за тезата ми. Та покрай ученето и децата, къщата, не ми остава време за друго. Може да ми се изсмеете, но за мен почивка се изразява в спане до 9h, това е! За нищо повече не смея и да си мечтая, а и за евтина едноседмична ваканция. За 365 дни друго не ми се полага. През тази една седмица грабвам няколко книги и задника ми пуска корени на стола, кеф невероятен!
А пари скоро не виждам как ще свъртя, при положение, че ме дебне за всяка стотинка изхарчена. Не че е стиснат, ама да знае кога къде, за кво. И с дежурната реплика, че и 100 крема да си лепна, по-хубава и по-млада няма да стана.Това и аз го знам, та ей такива приказки ми идват в повече, не е нужно просто. Аз не съм грозна, доста хора са ми казвали дори че съм красива, но това не ми е било приоритет никога, не ме вълнува особено и не това е ценността на някои индивид според мен.
Аз иначе си знам цената, ама какво от това? А и като дете ме възпитаваха така, че съм смотана, трябва да съм скромна, чак мухла, че трябва да съм благодарна, че съм била отгледана (можело е да ме метнат през балкона примерно, що не!). Та от благодарност на благодарност....

# 20
  • Мнения: 420
canadianmom, не се кахъри! С него като без него, нали? Дали ще го изгониш или ще е "гардероб" в къщи, не е ли все тая?
Гардероба мълчи и не дразни. А освен това побира дрехи.

# 21
  • Мнения: 4 380
 newsm78 Абе трай сега! Като завършиш тогава ще му връщаш тъпкано!

(мамка им, и аз на моя... #2gunfire)

# 22
  • Мнения: 750
Оооо...мила   action032
Прегръщам те! Hug

# 23
  • Мнения: 2 336
Толкова ми е болно заради такива гадове - да ги гледаш, да ги носиш цял живот на гръб и не само, че няма благодарност, ами и са нагли на всичкото то горе.
Жените винаги са носили бремето на семейството, а повечето мъже са търтеи.  #Cussing out
И заради семейството жените траят и правят компромиси най - вече със себе си.
Много се надявам, че скоро болката ти ще свърши.
Искрено се моля да си намериш човек, който ще те оцени и уважава теб самата.  Praynig
Има и добри хора. Вярвай!

# 24
  • Мнения: 420
Ами аз много вярвам, когато, и ако, събера пари и смелост да си дигна задника, в новия ми дом същество с трета опорна точка да не се застоява. Най-много кафе да ми свари, въпреки, че мога и сама.
То от голямата безумна, невероятно красива любов да стигнеш до тук, убива ти някак доверието в любов и други такива, мдам.

# 25
  • Мнения: 26
Много ме дразнят такива мъже!!! Ама като са отгледани с тия патриархални, балкански нрави!!!

Ти си умно моми4е. Hug
Аз съм сигурна , 4е ще си стъпиш на краката и ще събереш смелост да го разкараш.Успех!

Но все пак.... ако успееш да му прехвърлиш 4аст от задълженията си, ми се струва , 4е ще си добре.
Не мога да разбера, к'во му пре4и поне децата да води на у4илище!

# 26
  • Мнения: 420
Нищо не му пречи, мързи го. Не иска отговорности, иска да живее на хотел. И го прави. Децата са му парлама, за се фука с тях,. колко са умни , ученолюбиви...какъв е горд баща! Аз съм ги направила амбициозни, ама кой ти гледа!

# 27
  • Мнения: 495
Не искам да заемам ничия страна, но ако съдя по себе си много често се улавям да недоволствам упорито от нещата около мен. И колкото повече си мисля за тях, толкова повече кусури им намирам. Не вярвам /или поне не искам/, че някой до толкова може да се промени с годните и че преди незнам-си-колко време не е проявявал "темерутските" си качества. Тъжно, че си разрешила да ги развие, но те подкрепям, че не искаш да оставиш така нещата.
Накарай го да прочете темата ти.

# 28
  • Мнения: 985
 Моя също е ТЕМЕРУТ,само че по-различен.При него е според настроението и винаги трябва да се съобразявам с това,а той с моето-ЗАБРАВИ #Cussing outЧестно да ти кажа бъктисах.Той до момента винаги е поставял тъпите си авери на първо място(и баща му е бил такъв-копие 1:1)-поне свеки така казва.В началото си внушавах какво ли не,че съм му омръзнала,че ми изневерява...Уверих се,че не е това-просто е такъв-ТЕМЕРУТ от класа. JoyИ аз вкъщи съм слугиня,гледам сама детето си,а той като е вкъщи или пред телевизора в хоризонтално положение или пред компа.И аз сядам на компа,ама поне си гледам домашните задължения.А той за дъщеря си ако се сети,за мен да не говорим ще е голям напредък.Абсолютен борсук.Еми такъв съм го взела,сега какво да правя?Претръпнах.Така че колкото по-малко интерес към него толкова по-малко ядове.Нали имам на какво да се радвам-моето малко съкровище.Пък и не съм остаряла все още.Нямам сключен брак.Ако излезе нещо по- добро...(в което се съмнявам много-по-скоро от трън,че на глог)
 Така че,мила, моя съвет е не се вайкай.В най-добрия случай ти пожелавам да си оправите отношенията,ако не или свикваш с мисълта,че мъжът ти е темерут(като мен напр.-в името на детето си,защото и двамата сме от разведени семейства и сме страдали доста от това),или го зарязваш,което не ти желая.Успех. Peace

# 29
  • Мнения: 819
Аз пък си мисля, че по-лошият вариант е да остане с мъж темерут/и то не заради, а въпреки децата/.Повече би им навредило да израснат с такъв баща, отколкото без баща, но с една спокойна майка.Дете с разведени родители не е задължително нещастно дете, както и обратното.

Общи условия

Активация на акаунт