А вашите деца ходили ли са с баба и дядо на море?

  • 1 897
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 700
Не съм пускала дъщеря ми, защото нямам вяра на възрастни хора. На вълка му е дебел вратът, защото си върши сам работата.
А това пък те да карат кола - забрави Naughty. Баща ми, лека му пръст, караше до последно и беше много обиден, че нямам вяра в рефлексите му, но пък аз имам една дъщеря и държа на здравето и живота й.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
 Не са ходили! Бих ги пуснала с удоволствие, но и едните и другите не са ходили на море от години Sad
 Друг е въпросът, че свеки все предлага да вземат само Креми като ходят някъде (просто така е по-лесно, тя е по голяма и е по-самостоятелна), но аз не съм съгласна да ги делят.

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Големият е ходил с баба си. Притеснявах се само да не се разболее, че му е малко нервен стомахът, а на морето храната и водата не са най-добрите. Мина без проблеми почивката и се върна много черен, много доволен и с много разкази за хубави преживявания с баба. Поне съм случила на свекърва, фук, фук!

# 18
  • Мнения: 1 866
И аз така реагирам, но авторката споменава, че искат да вземат само едното дете, а тревогите й са в друга насока, та се зачудих само аз ли мисля различно?
Е, зависи на колко години са двете деца. Ако е както при теб, и аз не бих се съгласила може би. Но например малкото дете на авторката е още на година и не вярвам то да си направи извод, че баба му го дели. И аз давам само голямата ми дъщеря (2г11мес) на майка ми за събота и неделя, а малкия е вкъщи (на 10 мес.). Не виждам проблем, а и майка ми не може двамата да гледа едновременно, защото е лудница. Последният път за първи път пък дадох бебока, а каката остана при нас за по-интересни занимания. Майка ми каза, че скоро ще се престраши да ги вземе и двамата. Аз мисля, че понякога е добре децата да бъдат разделяни и да бъдат поглезвани от баба и дядо по отделно. Важното е да се редуват и да няма големи диспропорции като например единият да ходи на море, а другият - не. И това в съзнателната възраст. Ако зимата майка ми реши да заведе дъщеря ми на планина, ще я пусна. Няма да я лиша от това само защото брат й е още много малък за такова пътуване. И неговият ред ще дойде.

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не съм пускала дъщеря ми, защото нямам вяра на възрастни хора. На вълка му е дебел вратът, защото си върши сам работата.
А това пък те да карат кола - забрави Naughty. Баща ми, лека му пръст, караше до последно и беше много обиден, че нямам вяра в рефлексите му, но пък аз имам една дъщеря и държа на здравето и живота й.

  Възрастни хора???Хайде стига,изкарахте ги престаряли.Имам пълно доверие и на майка ми и на свекърите,оставала съм им децата за по месец без никакви притеснения. Hug
 

# 20
  • Мнения: 1 021
До сега не е ходил, но смятам тази година да го изпратя с моите родители. Аз лично нямам притеснения за това как ще го гледат, защото не за първи път го поверявам на майка ми и смея да кажа, че се справя отлично!

# 21
  • Мнения: 3 334
Все още не,но скоро да  Peace.Притеснението при мен винаги го има,но ще трябва да го преодолея Confused

# 22
  • София
  • Мнения: 11 710
Моите не са ходили.

# 23
  • София
  • Мнения: 418
Не е ходил. Не защото им нямам доверие, а защото той не иска да се дели, а и бабите не са предлагали да го водят някъде. Сега майка ми иска лятото да го води на вилата, но той няма да иска да спи там без нас.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 421
Не съм пускала дъщеря ми, защото нямам вяра на възрастни хора. На вълка му е дебел вратът, защото си върши сам работата.
А това пък те да карат кола - забрави Naughty. Баща ми, лека му пръст, караше до последно и беше много обиден, че нямам вяра в рефлексите му, но пък аз имам една дъщеря и държа на здравето и живота й.

  Възрастни хора???Хайде стига,изкарахте ги престаряли.Имам пълно доверие и на майка ми и на свекърите,оставала съм им децата за по месец без никакви притеснения. Hug
 

Ами действително зависи от възрастта на бабите и дядовците - майка ми е на 50 год, татко на 52 - разбира се, че спокойно мога да им ги оставя. Обаче като ги оставям при баба ми-тя е на 74 - се притеснявам и то много.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 242
Моята майка също не е стара, обаче започна много да забравя и в по-екстремни ситуации да не реагира адекватно.
Така че, Фантичке, радвай се, че твоите баби и дядовци са във форма и ги използвай... Обикновено идва момент в който с кофти чувство разбираш, че ролите са се разменили и ти вече си по-разумната и отговорна от родителите си и не можеш да разчиташ на тях така, както преди.

# 26
  • на Север
  • Мнения: 503
Не съм пускала дъщеря ми, защото нямам вяра на възрастни хора.

Свекърва ми е млада на 48 г . Wink и съм сигурна, че от нищо няма да лиши детето. Единственото което им казах е да не стоят по цял ден на плажа, а да се прибират в голямото следобедно слънце. И аз ще я мисля много естествено, сигурно ще звъня по 3-4 пъти на ден по телефона Crazy

# 27
  • Мнения: 306
Мая вече е ходила на планина с майка ми и баща ми; вече цяла година ми напомнят и тримата, че тази година пак искат Laughing
притеснено ми е в рамките на нормалното, но имам доверие на родителите си (на тези на мъжа ми също) - те имат съзнанието, че отговарят за детето и са нащрек непрекъснато Mr. Green

за разделянето на двете деца, подкрепям Лала - на всеки, като му дойде времето Laughing
нашият малък още не е ходил по други къщи да лагерува, ама му замисляме приключенията отсега hahaha мечтииии

# 28
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Боби миналото лято ходи с баба си (свекърва ми) на Равда.
Това лято ще ходят на Приморско за 10 дена Grinning

# 29
  • Мнения: 14 654
Пускала съм го, когато беше на една годинка, пак бих го пуснала, ако поискат, само дето не са поискали втори път Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт