maiki 4akasti vtoro dete

  • 1 109
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 950
Зависи какво разбираш под помощ! Аз си гледах детето сама, но сега баба й и дядо й я взимат от ясла, защото работя до късно. После, като се родят близнаците, майка ми и свекърва ми ще ми помагат първите два месеца и след това оставам сама с тях. Каката ще ходи на ясла, а аз ще гледам бебоците. А вечер ще настъпва веселба у дома!  Joy

# 16
  • София
  • Мнения: 529
Още работим по въпроса за второ бебе  Laughing , но иначе положението с бабите и дядовците е същото едните са млади и работят, а другите са на 200 км. Но аз и не съжалявам, защото така ми харесва, справяме се самички.
Maminka заслужаваш аплодисменти според мен!   bouquet

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Забравих да спомена,че разликата на децата ми ще е година и 10 месеца...
Здравей на моите две деца е такава разликата точно 1г и 10 месеца на мен никой не ми помага всичко си правя сама и да ти кажа се чувствам по добре ,сега чакам трето бебе и единственото за което се притеснявам че август баткото няма да имат градина и ако тръгна да раждам може да си го взема с мен в болницата за другото ставам все по близка с децата си когато съм винаги до тях и вече не искам баби да ни се месят.

# 18
  • Мнения: 262
Много хубава тема.
И аз чакам второто си детенце през септември, тогава "каката" ще е на 1г. и 10м. Надявам се да се справим. Единстевеното ми притеснение е, как ще ги разхождам двете.
Но както има един стопаджийски израз:"Щом съм се качила, значи съм се решила!"

# 19
  • Мнения: 2 388
И ние ще сме така. Нашата разлика ще е 1.8 месеца. няма баби и дядовци. ще се справим някак.

# 20
  • Мнения: 114
И аз чакам второ бебче.Разликата между двете ми дечица ще е 3..г.и2м.Най-много се притеснявам от ревността на каката(защото няма начин да не ревнува).Сега си приказваме и я подготвям, ама знам ли...При нас положението с бабите е също като на повечето от вас.Млади са и работят а и едните сана около200км.Бабата която е в един град с нас помага рядко, когато я помоля и то основно събота и неделя(защото работи).Надявам да се справя.

# 21
  • Мнения: 24 467
Минах през тази фаза. Докато бях бременна с второто дете дори непрекъснато ми беше лошо и повръщах, до края и пак не съм имала "кьорава" баба или друг човек около себе си, освен съпруга ми, който през деня ходи набота, включително и в събота, а често и в неделя.
Подкрепям казаното от предходен участник по темата, че това е нищо, в сравнение с натоварването, което имах след като родих. И тогава не е имало кой да ме смени, още повече, че големия ми син беше в подготвителна група в ДГ и след 31.05 вече си беше в къщи /бебето нямаше и един месец тогава/, та се грижех и за двамата през цялото лято.
От една страна е уморително, но от друга има и плюсове, като, напр., никой да не ти се меси във възпитанието на голямото и в отглеждането на малкото дете. Този плюс за мен е по- голям от минуса на умората и липсата на време.

Общи условия

Активация на акаунт