А непоносими книги?

  • 21 235
  • 225
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 757
и "Английският пациент" ми върви трудно  Embarassed

# 16
  • Мнения: 68
"Война и мир"  Мъка, мъкааааа и кофти спомени от изпита по руска класическа литература
"Майсторът и Маргарита"-   newsm78
Руските книги май като цяло ми идват твърде непоносими.  Embarassed

# 17
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
...Може да е гениален, но не ми влиза...

 Joy Joy Joy

# 18
  • Мнения: 8 999
Аз съм професионално деформирана и изчитам до край дори и най-голямата боза. Единствената книга, която не можах да прочета /стигнах до 50та стр. от общо 500 стр./ е "Убийство във Византия" от Юлия Кръстева.

# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Въпреки, че по принцип го харесвам, не можах да дочета Артър Хейли - "Банкери".


Това по мое мнение е най-неизпипаната му книга. Ама си я изчетох, де Laughing

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 383
"Кентавърът" - ох, с 300 зора, само защото е Ъпдайк.
"Закуска за шампиони" Вонегът - нещо не ми беше по вкуса...
За "Повикай ме" също се насилих - ама след "Пилето" просто ми дойдоха в повечко тези Виетнамски истории.
Същото се получи и с поредицата на Удхаус.
"Вероника решава да умре" Коелю.
И като се замисля, ако съм изгледала някоя филмирана книга - трудно ще започна четивото. Което и да е то.
Това се сещам за сега....

# 21
  • Мнения: 1 533
И другия тропик - на козирога, да не забравяме.

На мен Пътеводител на галактическия стопаджия ми е мъка огромна. Толкова често цитирана книга, на толкова народ любима, от години се мъча периодично да я пребора - не мога и не мога Tired

# 22
  • София
  • Мнения: 10 825
Малкият принц Sick
Врява и безумство
Голият обяд - не можах да я дочета
Махалото на Фуко

# 23
  • София
  • Мнения: 5 757

"Вероника решава да умре" Коелю.

аз пък я харесвам  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 765
"Врява и безумство" на Уилям Фокнър и "Парфюмът" на Патрик Зюскинд. Не че не ги прочетох по два пъти за да си потвърдя мнението:D. Някой път става (с "Жерминал" на Зола, например, в четвърти клас ми беше отврат, но на 23 г. го смлях прекрасно), но не и с тези двете.
Започната, но непрочетена книга обаче досега нямам.

"Бягай заеко..(бягай )" или нещо такова , толкова пъти я започвам и не помня как се казва  Crazy
"Заеко, бягай" от Джон Ъпдайк?
 bouquet Именно ! На майка ми е една от любимите - аз винаги стигам до към 50 страница... Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 6 082

А също и "Махалото на Фуко" на същия...Може да е гениален, но не ми влиза...


"Махалото на Фуко" ми се стори непонятна и непреодолима първия път, когато опитах да я чета. Оставих я да отлежи няколко години, засилих се отново и... сега мога да се похваля, че съм я чела 2-3 пъти Sunglasses

# 26
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
и "Английският пациент" ми върви трудно  Embarassed
Олеее не така това ми е една от любимите книги   ooooh!
"Война и мир"  Мъка, мъкааааа и кофти спомени от изпита по руска класическа литература
"Майсторът и Маргарита"-   newsm78
Руските книги май като цяло ми идват твърде непоносими.  Embarassed
Тези двете също са ми любими, аз поначало съм фен и на Лев Толстой, и на Достоевски, и на Булгаков и на Виктор Ерофеев и на Чехов Flutter  Thinking
Не харесвам Умберто Еко, Дикенс, Агата Кристи и т.н. , точно определена книга, която не можах да понеса наскоро беше "Пожар, пожар" на  Ева Салис  Sick Има и други, но в  момента не се сещам  newsm78
Аааа "Пилето" и "Полета.." и аз нещо не съм им фен  newsm78

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 306
"Голият обяд" - да, и аз не можах, пробвала съм. А другият тропик хич и не мисля да го отварям  Laughing

# 28
  • Мнения: 2 161
Аз Коелю не го понасям.

# 29
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252

smile3534 smile3534 smile3534

А също и "Махалото на Фуко" на същия...Може да е гениален, но не ми влиза...


"Махалото на Фуко" ми се стори непонятна и непреодолима първия път, когато опитах да я чета. Оставих я да отлежи няколко години, засилих се отново и... сега мога да се похваля, че съм я чела 2-3 пъти Sunglasses

Може би и аз ще се похваля някой ден...

Общи условия

Активация на акаунт