До каква възраст изисквате от жените си да гледат децата ви?

  • 3 362
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
Абе то мен ако питаш, най-добре ще е да се сменим всички. Вие да ходите на работа, а ние да се събираме по комшийски на биричка край пързалките, докато малките си правят кофички в пясъка. Stuck Out Tongue

# 16
  • София
  • Мнения: 1 228
Цитат на: Грозен и страшен
Абе то мен ако питаш, най-добре ще е да се сменим всички. Вие да ходите на работа, а ние да се събираме по комшийски на биричка край пързалките, докато малките си правят кофички в пясъка. Stuck Out Tongue


В това има несравним чар, повярвай  Simple Smile
  cheers

# 17
  • Мнения: 6 472
Цитат на: Грозен и страшен
Абе то мен ако питаш, най-добре ще е да се сменим всички. Вие да ходите на работа, а ние да се събираме по комшийски на биричка край пързалките, докато малките си правят кофички в пясъка. Stuck Out Tongue


Ехааа отстрани как романтично звучи Grinning Само да ги нямаше и страничните фактори като: "ауууу пак е с възпалено ухо и 39 градуса", "леле какви танци играх, докато малката гадинка благоволи да се нахрани" и "кххх цяла сутрин отиде в готвене, защото не ще да яде едно и също два дни, а това взе че се продриска и сега ще пера цял следобед!"

Ох, ама все пак предпочитам да мога да си остана в къщи и да го гледам!

# 18
  • Мнения: 2 596
А съм за това да си стоя в къщи, да си гледам децата и да бъда домакиня, но пусто кат` не може. Тези скапани пари....

# 19
  • Мнения: 1 172
Детето ни е на 4.5 месеца. Ще остана вкъщи още най-много месец. Таткото е абсолютно съгласен с това, макар че причините да искам да се върна на работа далеч не са свързани със семейния бюджет.
Моето лично мнение (а и съпруга ми го споделя на 100%) е, че не е от значение колко време прекарваш с децата си, а как прекарваш времето си с тях.
Стоенето вкъщи определено ме изнервя и усещам, че едно по-дългосрочно оставане у нас по-скоро ще вреди на детето. Аз лично не се чувствам комфортно само в ролята на домакиня и майка, имам нужда да продължа кариерата си, да бъда сред повече хора, не искам раждането на детето ми да сложи край на всичко, постигнато преди това. На мен не ми допада висенето по градинките, или поне това което наблюдавам в нашия квартал: паркирани 5-10 колички на площадката, а майките насядали/скупчени около една пейка си пушат и си нищят за пореден път темата за това кой какви пюрета дава и не е ли още рано за еди-коя си храна.  Но пък на много майки този начин на живот им допада. (Не ме разбирайте погрешно, не искам да обиждам никого, още по-малко да съдя тези, които не споделят моето мнение.  Всеки има право да решава сам как да прекарва времето.)
Както съпругът ми може да ходи всеки ден на работа и да се грижи наравно с мен за домакинството и за детето (през времето когато си е вкъщи), така трябва да мога да го правя и аз. Не мисля, че детето ще е недолюбвано, дори напротив...  Мисля, че ще прекарвам по-малко време заедно с детето, но по-пълноценно.
Не разбирам какво значи мъжът "да изисква" жената да гледа детето до определена възраст - това е нещо, което се решава от двамата... Няма "изискващ" и "изпълняващ". То по таз логика, аз може да взема да изисквам мъжа ми да носи двойно по-висока заплата, само щот има и мъже, които носят по толкова пари.

Общи условия

Активация на акаунт