Холандска тема 10

  • 17 335
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 132
Момичета, писна ми от дъждове тука #Cussing out .Днес най-накрая пекна малко слънце.  Софи реве много,  точи лиги по цял ден и си гризе пръстите, според баба ми и растат зъби  Shocked .Не ще да стои без мен и ако не съм в радиус от 2 метра надава боен рев,  добре поне, че вечер заспива към 8 та се отдавам на срещи с приятели иначе съвсем щях да се побъркам  Crazy  .
Хайде изчезвам да се наслаждавам на срамежливопоказалото се слънце, че току виж заваляло пак.

# 16
  • Мнения: 187
моми4ета как сте?при мен е мъкаааа.....малкия е с темперетура,цяла нощ налагам кърпи с оцет,панадола не помага,или поне за малко и аиде пак 38-39.доктора в4ера каза,4е тая кашлица се казвала kinkhoest,но за да е сигурен ме изпрати да му вземат кръв тая сутрин.отивам аз и се по4ва едно разкарване-на 1я етаж,на 2я етаж и накрая ве4е като намерих къде и влязох ми казаха-ама той няма 2 год,отидете в болницата да му вземат кръв.  #Crazy тия хора тук са луди,е за6то не казахте от самото на4ало....не мога да го заведа тия дни,мъжо работиии....  newsm78
с тая температура ме притеснява оба4е...
някой има ли опит с тая kinkhoest???
 Hug  Hug

# 17
  • Мнения: 7 914
момичета, благодаря за прекраните пожелания!
 ние сме добре!
скоро ще пиша как мина раждането  и тн.. но само трябва да ми остане малко време  Rolling Eyes

ето тук пуснах снимка на моя звездичко http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=192334.60

# 18
  • Мнения: 2 195
Кети , той не е ли ваксиниран против Кинкхуст ?

Да питам аз тука , Оранжево небето защо вече не пише в наш'та темичка ? Честита бременност и лека   Hug    bouquet

# 19
  • Мнения: 144
Звезди голям сладур си има6!!!! Hug

Мимка как е тжоя палавник?Оздравя ли?

# 20
  • Мнения: 2 195
О , според доктора е много добре  Simple Smile  Както винаги . Лимфния възел е поспаднал , щял сам да изчезне . Ани крайно време е - вече 3 месеца и половина го чакам тоз момент  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 316
Мари-7, 7of9 , благодаря  Hug Днес сутринта беше ваксинацията. Ан-Мари плачка, но само при боцването, след това се успокои. Досега нищо обезпокоително, дано да е така и следващите 24 часа.
Мари-7, коя ви беше първата ваксинация?
Кети, нямам опит с тази кашлица   newsm78, но виждам, че сред картончетата ми с ваксинациите е и kinkhoest /не е ли коклюш?/
Мопи, май нямате най-мечтаната ваканция с тези дъждове там  Cry  Но поне с приятели може да се видиш. Къде ходите? На мен ми е мъчно за една салата "Уго"  Sad
Ан-Мари започва сега да си смуче ръцете, докопа ли ги голямо ядене пада. Слагам й биберон, изплюва го. Пробвах и ръкавици да й сложа - и тях лигави  newsm78

# 22
  • Мнения: 187
Кети , той не е ли ваксиниран против Кинкхуст ?

Да питам аз тука , Оранжево небето защо вече не пише в наш'та темичка ? Честита бременност и лека   Hug    bouquet


мимка
толкова съм се пошашавила,4е сега като ме попита се сетих да погледна.края на март му биха 3 инжекции и едната е то4но Кинкхуст....да не би да има отражение?не е ли много дълъг периода?а и през седмица лицето му е на ситни пъпки,доктора каза,4е е от слънцето.не ми се вярва,ние в малта на 40 градуса не сме ги имали а сега......не ми харесва тая работа....дали да не сменя доктора?????  ooooh!
звезди голямо съкровище си имаш,надявам се 4е се 4увствате добре и двамата.4акаме подробности като си по свободна,тоя бандит как се появи.целувки и за двамата  Hug

# 23
  • Мнения: 187
Мари-7, 7of9 , благодаря  Hug Днес сутринта беше ваксинацията. Ан-Мари плачка, но само при боцването, след това се успокои. Досега нищо обезпокоително, дано да е така и следващите 24 часа.
Мари-7, коя ви беше първата ваксинация?
Кети, нямам опит с тази кашлица   newsm78, но виждам, че сред картончетата ми с ваксинациите е и kinkhoest /не е ли коклюш?/
Мопи, май нямате най-мечтаната ваканция с тези дъждове там  Cry  Но поне с приятели може да се видиш. Къде ходите? На мен ми е мъчно за една салата "Уго"  Sad
Ан-Мари започва сега да си смуче ръцете, докопа ли ги голямо ядене пада. Слагам й биберон, изплюва го. Пробвах и ръкавици да й сложа - и тях лигави  newsm78
браво на Ан-Мари.... Laughing тия ваксини са ми отврат....аз винаги му слагам свещи4ка панадол ве4ер след ваксина за да спи по добре и да не вдигне температура.Киан така отказа бибероната,със сму4ене на ръцете,но и това е временно явление.аз го оставях да си сму4е,просто лигавенето и бърсането е пове4е.  Wink
не знам,отказвам се да се разправям с тия доктори.....мъжо да се оправя в понеделник.с мен на англииски не им се говори. #2gunfire
до после моми4ета  Hug

# 24
  • Мнения: 316
Кети, според мен периода е дълъг за отражение от ваксината  newsm78 Поискай направление за специалист. Ама наистина тези лекари тук  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire Страх ме е да си оствя детето на техните грижи  #Cussing out  Ръчкай ги да говорят английски, лекарите ако не могат кой тогава  newsm78 А какво стана с кръвното изследване? Какъв е резултатът?

# 25
  • северно море
  • Мнения: 321

Мари-7, коя ви беше първата ваксинация?
Първата ваксинация е DHpE,на Калина и биха тази ваксинация и за хепатит б в един и същи ден

# 26
  • Мнения: 1 645
ЧЕСТИТО ТИ МОМЧЕНЦЕ, ЗВЕЗДИЧКЕ !!! ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ И САМО РАДОСТ ДА ТИ НОСИ !!! МНОГО МНОГО ЦЕЛУВКИ И ЗА ДВАМАТА  bouquet  bouquet  bouquet


Много хубаво име,но снимките не можах да видя.Нямам търпение,пусни ги и тук и чакам да разкажеш Grinning Grinning  Grinning

# 27
  • Мнения: 7 914
ето го рапорта от събитието:
Раждането на Ерик

Началото беше поставено на 21.05 около 19 часа, когато корема ми адски се поду , втвърди се и беше много болезнен. (в 13..30 съшия ден бях на гинеколог, който ме преглежда за разкритие и не знам как не ми стигна до сливиците... (последва шопинг, ама аз го прекарах повечето време в колата, понеже много ме боля кръстта)  и затова не мога да кажа със сигурност, дали последвалите контракции се появиха по естествен начин или от "пребъркването") Към 20 часа започнаха контракции на 20 мин...ама на мен нали вече не ми се вярваше, че някога ще ме почнат.. си помислих,:" ей сега след 4-тата или 5-тата ще спрат"... да ама не..
От акушерския кабинет ни бяха връчили едно писмо, в което се забранява да се обаждаш ако нямаш контракции на всеки 3-4 минути , продължаващи поне 60 сек... и  аз цяла нощ се мъчих, понеже моите бяха нерегулярни (през 15 мин, после през 5 , после през 10 после пак през 15-20 минути ) с продължителност от 20 до 30-45 сек ! Помежду се опитвах да поспя доколкото мога... Преди обяд се обадихме в болницата и ни дадоха час за 14.15
Гинеколожката ме прегледа и установи, че имам 3 см разкритие!
Веднага ме препратиха към родилната стая! Там последва (вагинално) записване на контракциите и пулса на бебчо!Но самите контракции бяха неуловими, понеже били задстомашни (аз не бях чувала за подобни) ! Към 15.15 бях вече с разкритие 4-5 см и ми предложиха епидурална упокойка, при което аз искренно се учудих, понеже бях чувала, че трябва едва ли да се молиш ( и пак може да не те огрее) за упойка! В 16 бях "упоена", но мен не спря да ме боли...предполагам, че дозировката не беше добра
Водите ми изтекоха непосредствено преди самото раждане, което започна към 18.30/18.45... и след около половин час се сбъдна най-съкровенната и прекрасна мечта да си гушна моето малко сладко слънчице! Което само 10-15 минутки след първата глътка въздух, лакомо захапа гърдата ми!
Доктора доста се двоуми дали да ми сложи 1( едно )-то шевче...ама накрая изглежда го досрамя да ме остави без шев при такова голямо бебе
Доста ме хвалиха че съм  "хванала" добре контракциите и съм напъвала както трябва ( мисля, че доста ми помогна курса" йогата за бременни" ) и при отказа ми да сложи упойка за шевчето съвсем му спечелих симпатиите!
Понеже Ерик е доста голямо бебче, трябваше да му мерят кръвната захар през 2 часа и затова ни оставиха в болницата до другата сутрин.. докъм 8 часа!
Имаше моменти , в които си мислех, че болките нямат край... имаше моменти, в които си мислях, че трябва да съм луда, за да мина повторно през тези мъки ( говоря за огромното ми желание за второ дете).. имаше ужасни моменти... но е истина, че в момента, в който гушнеш това малко създание , което е растяло в корема ти месеци наред...всичко друго( не казвам , че се забравя) но наистина остава в далечината...чисто и просто е без значение!

# 28
  • Мнения: 247
Здравейте сладурани! Hug Hug

Звезди...сега наистина добре дошла в отбора!  smile3521Много си права....,колкото и пъти да родиш забравяш всичко в момента в който гушнеш малкото вързопче! newsm44  newsm30 txtloves txtloves

Кети,Мимка оздравяха ли дечица?  Weary Много е гадно да са ти болни децата  #Cussing out

Мопи,жалко за лошото време  Close,дано да наваксваш из кръчмите с готини приятели  cheers Drunk Wine Glass  Joy

Морки,докладвай как мина ваксината,добре ли е малката мис?  smile3503  още ли има предпочитания към пръста за сметка на бибата?  smile3541


Ние сме добре -последни данни от детската консултация-мноооого сме яки 7,350  smile3501,сериозно се замислям за професионална кариера в борбата на бебе Макс! smile3503
Наслаждавайте се на хубавото време -аз от утре се затварям в къщи   smile3529че първия изпит наближава със страшна скорост

Момичета приятен уикенд!

П.С Ето моите сладки съкровища!

# 29
  • Мнения: 1 910
звездичка, предложили са ти епидурална, защото от 1 януари 2007 се промениха нещата в Холандия и раждащата има вече право сама да реши иска или не. newsm20
Да не се чудиш, защо си чела други неща по въпроса.  Wink

keti_ и да смениш - все тая.  Twisted Evil С тази температура няма  да ги впечатлиш. Борил беше 6 дни с температура между 39-41. Нямало проблем за тази възраст щом не минавал 42 градуса. Казха ни да следим за обезводняване, да даваме парацетамол и това беше. Тези дни ни се видяха месец. Дано са ни здрави децата...

звездичка, чудесно е, че така добре е минало при теб щом вече ти е далечно. Аз явно съм голяма бъзла.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт