¿Calladita, más guapita....? Nooooo, estamos en España y hablamos mucho!

  • 31 703
  • 283
  •   1
Отговори
# 60
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ами не знам  Embarassed newsm78,  не сме се засичали в темата май, и затова питам,  Hug а и по предишни списъчета липсва.

# 61
  • Мнения: 1 128
Val,честито завършване  bouquet.А какво учи че аз нещо не съм в час newsm78

# 62
  • Мнения: 3 098
Вал,радвам се,4е при теб нещата вървят от добре по_добре. Hug Желая ти да си намериш хубава работа. Party
На мен ми пратиха от асоциацията на мед.сестри писмо,откъде ми имат данните и адреса,незнам?Много работа има тука за тях,в момента се търсят 500 такива и около 1500  Shocked сеядори за ургенсиите.Баси,много бе. Crazy
Аз оба4е в държ.болница не искам да работя,4е при нас е така_назна4ават те в Алзира,Сагунто,къде ли не,стоиш известно време и те местят другаде.Много неудобно,аз съм с малко дете.

Вес,зна4и казваш смисъла е никакъв.Но аз и не си мисля,4е ще се обърне специално внимание някакво.Просто искам да напиша моята гледна то4ка.А на испанците наистина това им е проблем,негодуват много,но резултати никакви.В същото време по радио и телевизия успешно"отклоняват вниманието" на народа от проблемите в тази сфера с гръмки излияния от сорта"ние постигаме много в медицината,ние имаме най_добрите болници в цяла Европа". Shocked Което е много дале4 от истината.
И все пак и денунсиите вършат работа.Писаха наскоро,4е имат над 600 000 денунсии за 2006,при 900 000 жители във Валенсия срещу урхенсиите.Така,4е Рита отпуснала 4 000 000 ? за подобряване условията там.Как не знам,но твърдят,4е 8 4асовия престой,завършващ с изписването на Ибопруфен ще свърши.

# 63
  • Мнения: 3 098
Ами не знам  Embarassed newsm78,  не сме се засичали в темата май, и затова питам,  Hug а и по предишни списъчета липсва.
Да,тя не пише много.

# 64
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
бясна съм моми4ета оказа се 4е освен 4е тъпия изпит е в три дни е и разделен на материи и е по цял ден, май не го написах много правилно, та така да уто4ня разделили са материята на 13 изпити (вси4ки основни за 4 им години на обу4ение по право) които Ще бъдат проведени в три дни и запо4ват в 9.30 и свършват в 20.30 което е абсурдно заЩото трябваше само да докажем 4е сме запознати и владеем испанското законодателство а сега излиза 4е въпросниците са съЩите като на редовните студенти, това първо ьпсихи4ески няма да го издържа второ незнам колко време трябва да се подготвям за да издържа вси4ките има изпити, от4аяна съм и незнам какво да правя просто ни принуждават да запишем обу4ението на ново
4ета конспектите и ниЩо гледам умно
големи лъжци се извъдиха само опознай законодателството ето ти по кои материи и толкова и изведнъж гледай

# 65
  • Мнения: 348
 Здравей! Кажи нещо повече за теб, откъде си в Бг, за да те включа в списъка ни. Брей, колко много станахме  Hug
[/quote]

От София съм, живея в Барселона от 7 години, мъжът ми е испанец, но не сме женени, живеем заедно от 6 години, имаме си бебе Боян, роден на 30.10.2006, работя във сферата на външната търговия  Hug Много ви благодаря за биенвенидата  Grinning
Clara - скоро си преглеждах личните съобщения и видях, че чакаш бебе, поздравления   bouquet.

P.S. Нещо не ми излезе цитата... newsm78             

# 66
  • Мнения: 409
jupeto много е сладак малкия,а и е роден на един и са6ти ден с мажо ми Wink.Само дето скорпон4етта са малко инатести ина4е е много упорит,и вси4ко му лепни.И аз искам този филм да гледам newsm78,даваха едимпат за фал6ивите паспорти за всяка даржава.Едно моми4е обикаля и си купува от всяка даржава и в БГ само я излагаха,и и взеха парите Simple SmileНезнам може да сте го гледали по канал 2.Ина4е даваха за красотата на БГ планини,море,Рилски манастир и вси4ки мои познати испанци много я харесаха,особедно жените в БГ Peace.Ами това  да свар6а не6то докато спи малкия ми маж ,4е е не6то ужасно #Crazy

# 67
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Maрица, аз бих го направила. Но зависи от много неща - целта на филма; начина, по който ще се представят нещата; и може би най-важното - разпространението.
Не знам твоята позиция за всичко това. Но ще кажа какво бих направила аз. Стегнат филм. Тип документал. Излагане на факти, документи, снимки. Глас зад кадър. По възможност испански. Реалност, граничеща с трагедия и отчаяние. Негативизъм. Обективност. Финален кадър - след всичката чернилка - кадри на веселото, здраво и усмихнато дете и щастливата му майка. Нека да очакват нещастие, смърт. Хепиенда да шокира. Да ги накара да се замислят. Гласът зад кадър е точно затова - да ги накара да се поставят на твоето място. Да видят, че следващия път може да са те. Разпространение - интернет. U tube, и подобите му испански сайтове. След около месец-два, когато си разпратила линкове на всичките си познати, и те на своите, и се е вдигнала малко пáра, избираш телевизия. Пращаш филма, линковете, под които да има коментари - непременно. Оттам нататък те си знаят работата. Дори и да не се вдигне пушилка, ще се знае. И някои хора ще се замислят.  Зависи също и какво целиш с филма. Peace
Малко мелодраматично, но няма начин. Скандали - бол. Трябва нещо различно.

jupeto (а как ти се чете ника? newsm78) Боян е голям сладур Heart Eyes. А как стои въпроса при вас с детските градини и езика? Настояват ли да е само и единствено каталан? Защото се носят слухове някакви из нета, че в Барселона има дори специален телефон, на който да се обадиш и да се оплачеш, ако си в магазин и те обслужат на кастеяно, а не на каталан  #Crazy Thinking, и съответно собственика отнася глоба. Има ли нещо такова? newsm78

Последна редакция: пт, 25 май 2007, 15:57 от Bec

# 68
  • Мнения: 3 098
Вес,предложението е супер. PeaceМалко е като от книгата"Кралят на исковете",той то4но по този на4ин приклещи сума си фармакологи4ни компании. Mr. Green
Но аз си мислех просто да напиша материал и да го разпространя навсякъде.
Наистина само за малката съм събрала една папка документация.А една млада(и струва ми се надеждна)испанска докторка й се събраха о4ите и каза абсурд е да се лекува дете с еди какъв си проблем с еди кое си лекарство и то в еди какви си дози. Close

# 69
  • Мнения: 2 051
А как стои въпроса при вас с детските градини и езика? Настояват ли да е само и единствено каталан? Защото се носят слухове някакви из нета, че в Барселона има дори специален телефон, на който да се обадиш и да се оплачеш, ако си в магазин и те обслужат на кастеяно, а не на каталан  #Crazy Thinking, и съответно собственика отнася глоба. Има ли нещо такова? newsm78

Вес, навсякъде се говорят и двата езика. Общо взето в образованието преобладава каталан, но не може да се каже, че е единствен език. Мисля, че за децата е добре, защото научават в движение и двата.
Също зависи от района - там където няма много чужденци (по-навътре в Каталуня) се говори много повече на каталан. 
В Барселона се говори на всички възможни езици Laughing Това за телефона, какво да ти кажа, смехория е...

На мен не ми се е случвало да ми откажат обслужване на испански, дори когато се мъча да им обяснявам нещо на каталан често ми превключват на испански, изглежда им писва да ме чакат Twisted Evil, ама аз още не го говоря много гладко.

# 70
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте,

Вал, ти какво учеше и работеше ли междувременно или ученето ти изземваше цялото време?

А за търсенето на възрастен испанец от българка...аз лично покрай мен не познавам такава, просто съвпадение. Но ако ви кажа колко български мъже познавам, които са виснали на врата на половинките си, не е истина. Няма значение дали са българки или от друга националност. Та си мисля дали филма не е много точно определение пък за някои бг мъже?! Защо например не са дали любов на българка с стар испанец? Или ще кажете една хомосексуална връзка е много по-пикантен сюжет за филм. Въобще какво им стана на тия мъже, то май в БГ е често срещано явление.

Вес, а във филма Борaт какво разкриват около киргистанците?

Здравей, jupeto, да, ти си писала от време на време, но е време Simple Smile да се запознаем.

# 71
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
много сладко мом4енце си имаш jupeto да ти е живо и здраво и много да ви радва
аз от как разбрах 4е 4акам мом4енце се примирих с мисълта и сега се заглеждам по вси4ки бръмбъзъци и установявам колко са сладки и мили4ки

# 72
  • ES
  • Мнения: 2 172
Анетт, аз докато бях бременна се мъчех да си представя как ще изглежда сина ни. А като се роди си викам, брее, това ли сега трябва да е моето, дали не са го измъкнали нейде изпод масата.  hahaha   hahaha

# 73
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
 Joy стига де гери наистина ли
той е такъв сладурко нали знаеш колко го исках за зет ама на
аз не съм се отказала де нали Ще има малкото 4ове4е и сестри4ка 4е за сестри4ето  hahaha
а и да ви се похваля тук не намерих коли4ката която си харесах но в бг си я има и то какъвто цвят си избера по каталога от официлния сайт та утре съм в аликанте за последен път да я видя да ги накарам да я разглобят зглобят и вси4ко и да я поръ4вам в понеделник в бг а мам4ето Ще я прати по автобуса нали alest даде сайта 4е вси4ко се нарежда поне за сега ако отново не се откажа де  hahaha тогава мъжо ве4е Ще ме разстреля  #2gunfire ама нали е за син4ето му търпи и само се съгласява мир да има инъ4е 4ервена коли4ка  Joy

# 74
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
jupetoголям сладур е малкият,гледам,че се е родил само 4 дни преди моето бебе.Да му се радвате много!
А сега,момичета да ви се оплача.Незнам дали сте гледали новините тези дни,но не спряха да говорят за нашия град-село.Става въпрос за Alcazar de San Juan-беше един от районите в най-бедствено положение от падналите напоследък дъждове.Голям стрес изкарахме.В сряда през ноща ни събудиха на пожар,че трябва да евакуираме квартала,идвала цяла река с насъбрала се вода и не знаели какво можело да ни се случи,така че незабавно трябвало да напуснем района  #Crazy.Видяхме се в чудо,в стреса не знаехме какво да вземем по-напред,а нямаше и време за много мислене.В крайна сметка събрах някои неща за бебето и тримата се изнесохме.Улиците бяха някакъв ад,истински реки...Отидохме в къщата на свекърва ми(на 30-тина)от нас.Там следващия ден ми се стори най-дългия и кошмарен ден,не спря да вали през цялото време,прогнозите бяха предимно за дъждове и бури,по новините не спряха да говорят за нашия град,как нивото на водата непрестанно се надигало,кадрите бяха ужасяващи,нямахме си представа какво става с къщата ни Cry.
Но в крайна сметка небето се смили над нас,спря да вали следобед,пекна едно слънце и водите взеха малко по малко да спадат.Имахме голям късмет(за разлика от други хора),в къщи не беше влязла вода,само градината ни е пълна с боклуци и пръст,но това да е...Казват,че за един ден е валяло толкова,колкото вали цяла година тук и че такива бедствия се случват веднъж на стотици години Shocked.Та това е,сигурно бях малко досадна,но трябваше да си излея мъката.
Ще се опитам да прикача някоя снимка.

Последна редакция: пт, 25 май 2007, 22:02 от saby

Общи условия

Активация на акаунт