Разсъждения по темата едно или две деца...

  • 29 011
  • 492
  •   1
Отговори
# 75
Сестра ми е човекът когото обичам най-много, след сина си естествено. За нея бих направила всичко. Мисля че тя също. Родителите ни никога не са ни делили или поне аз не съм почуствала. Не си спомням да съм ревнувала.Естествено че сме се карали като малки, но това е нормално.Не мога да си представя да нямам сестра. Тя е по малка от мен с 3 години. Точно за това и аз исках такава разлика между децата си и живот и здраве ноември Калоян ще стане батко. А и самата аз се чувствах незавършена преди да забременея за втори път. Сега Калоян всяка вечер ми казва "искам да цункам бебето" и ме целува по корема Grinning

# 76
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз лично никога и за нищо на света не бих се навила да забремения и родя второ. Просто това не е за мен и няма смисъл да го правя само "за да има брат или сестра дъщеря ми". Едно дете бива, мога да се грижа за възпитание, финанси и внимание. Ама повече - не, нямам сили и желание. Обичам си професията, не ми се иска да я зарежа, а и не мога понеже съм финансов отговорник и доставчик на пари за дома. Отново да минавам през кошмара на подуването от бременност, секцио и кошмарните първи 3 години на едно дете....нееее Naughty Naughty не искам някак!

# 77
  • Мнения: 2 442
някъде прочетох, че родителите на повече от две деца са с ниска култура и държа да отбележа, че това е МНОООООООООГО далече от истината, да не кажа направо обида към всички интелигентни хора и хора с висше образование, които имат освен добра реализация в кариерата и прекрасни и пълни семейства.

# 78
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Най-щастливите ми моменти са като видя дъщерите си заспали една до друга, държейки си ръчичиките Heart Eyes Толкова са ми сладки Hug ... Когато пък пазарувам в магазин с едното дете, то винаги взима по 2 шоколадови яйца- и за сестра си, никога не се забравят.... Толкова много са моментите, в които се радвам, че са две Grinning Никога не съм съжалила нито за момент, че родих второто. Сега се замислям за трето, но все не мога да реша.
Броят на децата е лично решение (за семейтвото), акъл не мога да дам. Но все си мисля, че са по-щастливи семейтвата с повече деца. Блонди, каквото и да решите- все ще е най-доброто за Криско Peace

# 79
  • Мнения: 302
някъде прочетох, че родителите на повече от две деца са с ниска култура и държа да отбележа, че това е МНОООООООООГО далече от истината, да не кажа направо обида към всички интелигентни хора и хора с висше образование, които имат освен добра реализация в кариерата и прекрасни и пълни семейства.

Не съм искала никого да засегна с многото деца и ниската култура. Моля за извинение   bouquet Визирах наистина големите семейства, с малко доходи, бедност, глад, пък в къщата - 5-6-7... 9 деца, това не го разбирам.

# 80
  • Мнения: 2 722
А, не, от две нагоре за мен е абсурд. Някак си винаги съм смятала многото деца за по-ниска култура. Не е винаги така, разбира се, имам примери пред себе си, но е факт, че не можеш да обърнеш внимание на три и повече деца, както на едно или две, максимум. Защото пред тях проблемите и въпросите са ежедневни, нови, много и трудни. Как да ходиш на работа, да шеташ у дома, да бъдеш с мъж вкъщи и да споделяш, говориш, изслушваш и подкрепяш истински три и повече деца. Според мен не е възможно и не е разумно. Не знам, така мисля аз... Може би правя несъзнателна асоциация с нашите цигани с по насее деца и затова...
Имам култура, имам образование и не лошо социално положение.  Не го приемам лично в никакъв случай, просто давам себе си за пример, поради липсата на други познати толкова луди като мен /може би/
Преди година и половина осиновихме едно дете, в понеделник осиновяваме второто си дете, живот и здраве догодина ще направим постъпки за трето.
Не ползвам детегледачка, Милен от скоро ходи на ясла и то защото сам потърси контакта с други деца.
Работя /без работно време, но така съм си го подредила/, не крещя по детето и имам време за мъжа си.
Не съм супер жена, просто се научих да подреждам времето си, да степенувам задачите по важност и намалих перфекционизма си, който беше дразнещ.
Сигурно има значение и факта че съм на 40 години, което ме прави по-уравновесена и спокойна.
Броя на децата първо се появява в сърцето, повярвайте ми.   bouquet

# 81
  • Мнения: 5 622
Не се стърпя, обаче, а?

Какво да ти кажа. Аз вече съм ти го казвала....

За мен на този етап ми е идеално с едно дете. С всичките му проблеми и радости....

Не ми се ще да се раздвоявам. Не и засега  Peace

Пък и не обичам да съм като жабата, дето вдигнала крак като видяла, че подковават коня... Сещаш се. Коменирахме го вече....

# 82
  • София
  • Мнения: 3 124
Аз имам две деца. Дали е по-хубаво, отколкото когато имах само едно?- Определено! Като ги гледам сега, не мога да си представя живота си без нито един от двамата. Особено ми е интересно, тъй като те са момче и момиче, а и характерите им се различават, да наблюдавам как се развиват, как реагират в сходни ситуации. Основният мотив да имаме второ дете беше, че много ни се прииска Simple Smile. Не сме го направили непременно за да осигурим компания на първото, нито с оглед за бъдещето. Просто ни се поиска да гледаме още едно бебе. Дали синът ми се чувства ощетен? Вероятно в моменти на лошо настроение и ако се сърдит за нещо, би казал, че да, но аз много добре помня какъв беше той преди появата на сестричката си и как се чувствува сега като батко. Той растеше като само дете. Не мога да го обясня, това не е някакъв недостатък или нещо конкретно, но растеше като само дете сред възрастни- ние, де.  Wink Появата на Зорница доведе у дома едно сродно на него същество, което се интересува от всичко, което той прави, гледат едни и същи филми, играят свои игри- с две думи, същество, което споделя неговия живот по начин, недостъпен за нас с баща му. Освен това, за мен лично второто дете беше един невероятен подарък поради това, че преживях следродилна депресия със сина ми и едва когато родих дъщеря ми можах да й се зарадвам от първия миг, да се наслаждавам на майчинството и на нейното развитие без страх и притеснение.

Колкото до раздвояването....какво да ви кажа, излишно е да ви уверявам, че човек, който е жонглирал с една топка, не среща проблеми, когато топките станат две Grinning. В различните етапи на развитието си децата имат нужда от различен вид грижи, внимание, време и пр. Доста време беше нужно, за да се избавя от постоянното пресмятане дали им давам от всичко поравно. Защото те са равни в сърцето ми, но са на различна възраст, с различни потребности, и с времето разбрах, че не е необходимо да търся математическото равенство във всичко, а по-скоро трябва адекватно да се намесвам там, където трябва и да давам на всеки онова, от което има нужда в момента.

# 83
  • Мнения: 27 524
Освен това, за мен лично второто дете беше един невероятен подарък поради това, че преживях следродилна депресия със сина ми и едва когато родих дъщеря ми можах да й се зарадвам от първия миг, да се наслаждавам на майчинството и на нейното развитие без страх и притеснение.

Именно! И аз чувствам отминалото бебе като нещо недооценено и неизживяно и ме човърка да опитам пак. Но новото пак расте и после...  Confused плашещо е донякъде...

# 84
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
А, не, от две нагоре за мен е абсурд. Някак си винаги съм смятала многото деца за по-ниска култура. Не е винаги така, разбира се, имам примери пред себе си, но е факт, че не можеш да обърнеш внимание на три и повече деца, както на едно или две, максимум. Защото пред тях проблемите и въпросите са ежедневни, нови, много и трудни. Как да ходиш на работа, да шеташ у дома, да бъдеш с мъж вкъщи и да споделяш, говориш, изслушваш и подкрепяш истински три и повече деца. Според мен не е възможно и не е разумно. Не знам, така мисля аз... Може би правя несъзнателна асоциация с нашите цигани с по насее деца и затова...
Имам култура, имам образование и не лошо социално положение.  Не го приемам лично в никакъв случай, просто давам себе си за пример, поради липсата на други познати толкова луди като мен /може би/
Преди година и половина осиновихме едно дете, в понеделник осиновяваме второто си дете, живот и здраве догодина ще направим постъпки за трето.
Не ползвам детегледачка, Милен от скоро ходи на ясла и то защото сам потърси контакта с други деца.
Работя /без работно време, но така съм си го подредила/, не крещя по детето и имам време за мъжа си.
Не съм супер жена, просто се научих да подреждам времето си, да степенувам задачите по важност и намалих перфекционизма си, който беше дразнещ.
Сигурно има значение и факта че съм на 40 години, което ме прави по-уравновесена и спокойна.
Броя на децата първо се появява в сърцето, повярвайте ми.   bouquet
Браво!  bouquet Бих се гордяла да познавам човек като теб.

И аз искам три деца, но с мъжо нещо не се разбираме. Може би защото аз имам само едно висше и съм с по-ниска култура, а той кара вече второ висше и сигурно е станал по-културен и възвишен.
 newsm78

# 85
  • Мнения: 1 547
Именно! И аз чувствам отминалото бебе като нещо недооценено и неизживяно и ме човърка да опитам пак. Но новото пак расте и после...  Confused плашещо е донякъде...


Блонди, ако знаеше само колко по-леко и по-неусетно се гледа второто детенце, нямаше и миг да се колебаеш, честно! Какви драми имах в началото на втората си непланирана бременност, какви терзания... сега се чудя на акъла си  Laughing Замисли се за всички онези първи пъти в живота си - мъж, работа, летене със самолет, скок от мост - и за това, как повтарянето пак носи тръпка, но вече не така агресивна, вече правиш нещата улегнало, със самочувствие, като един опитен ветеран, нали...  Mr. Green


P.S. Не те навивам!  tooth

# 86
  • Мнения: 27 524

Тайничко? Подмолно?  Laughing
И аз май искам, ама съм ужасно притеснена и неуверена, хем искам, хем се притеснявам, хем ми е добре така, спокойно, сигурно, нещата са тръгнали и са се наместили. Кой каквото ще да ми говори, едно ново бебе си е сътресение в семейството. Но сигурно и голяма радост, спор няма... ех, чета, чета и размишлявам... радвам се, че ви има. Пак се извинявам на засегнатите с повече деца, не съм имала лоши чувства и мисли  Hug

# 87
  • Мнения: 2 567
А, не, от две нагоре за мен е абсурд. Някак си винаги съм смятала многото деца за по-ниска култура. Не е винаги така, разбира се, имам примери пред себе си, но е факт, че не можеш да обърнеш внимание на три и повече деца, както на едно или две, максимум. Защото пред тях проблемите и въпросите са ежедневни, нови, много и трудни. Как да ходиш на работа, да шеташ у дома, да бъдеш с мъж вкъщи и да споделяш, говориш, изслушваш и подкрепяш истински три и повече деца. Според мен не е възможно и не е разумно. Не знам, така мисля аз... Може би правя несъзнателна асоциация с нашите цигани с по насее деца и затова...
Имам култура, имам образование и не лошо социално положение.  Не го приемам лично в никакъв случай, просто давам себе си за пример, поради липсата на други познати толкова луди като мен /може би/
Преди година и половина осиновихме едно дете, в понеделник осиновяваме второто си дете, живот и здраве догодина ще направим постъпки за трето.
Не ползвам детегледачка, Милен от скоро ходи на ясла и то защото сам потърси контакта с други деца.
Работя /без работно време, но така съм си го подредила/, не крещя по детето и имам време за мъжа си.
Не съм супер жена, просто се научих да подреждам времето си, да степенувам задачите по важност и намалих перфекционизма си, който беше дразнещ.
Сигурно има значение и факта че съм на 40 години, което ме прави по-уравновесена и спокойна.
Броя на децата първо се появява в сърцето, повярвайте ми.   bouquet
Браво!  bouquet Бих се гордяла да познавам човек като теб.

И аз искам три деца, но с мъжо нещо не се разбираме. Може би защото аз имам само едно висше и съм с по-ниска култура, а той кара вече второ висше и сигурно е станал по-културен и възвишен.
 newsm78

Не разбирам причината за подобен род подмятания. Блонди не е искала никого да засегне. Просто има негативен опит само и затова така се е изказала. А и тя самата си го казва.

Аз имам 7 семейства приятели с по 3 деца(едното дори е с 4). 3 от тях едвам могат да осигурят елементарни неща за децата си и все разчитат на някаква помощ. Да не говорим, че нямат време и да ги възпитават. Другите 4 семейства са страхотни. Осигуряват добре не само финансово децата си, но и им дават време и пълноценни грижи.
Ако имах наблюдението само върху първите 3 семейства и аз щях да мисля сигурно като Блонди за многодетните семейства, но имам опита и с останалите и затова имам по добра представа за нещата.

# 88
  • Мнения: 7 474
Винаги съм искала едно дете, и продължавам да искам едно , макар да има малка вероятност да склоня поради силното желание на мъжа ми за второ (все пак хубавото е, че решението е мое). За мен има хора, които живеят заради децата си, те са целият им свят, всичко е за тях и те са най-важни, личното отива на заден план (разбирате какво имам предвид-ССФ Mr. Green) - предполагам, че аз не съм от тази порода просто. Всичко си е до човек  и за това всеки прави своя избор и причините за това решение са различни  Wink 

# 89
  • Мнения: 4 371
Именно! И аз чувствам отминалото бебе като нещо недооценено и неизживяно и ме човърка да опитам пак. Но новото пак расте и после...  Confused плашещо е донякъде...


Блонди, ако знаеше само колко по-леко и по-неусетно се гледа второто детенце, нямаше и миг да се колебаеш, честно! Какви драми имах в началото на втората си непланирана бременност, какви терзания... сега се чудя на акъла си  Laughing Замисли се за всички онези първи пъти в живота си - мъж, работа, летене със самолет, скок от мост - и за това, как повтарянето пак носи тръпка, но вече не така агресивна, вече правиш нещата улегнало, със самочувствие, като един опитен ветеран, нали...  Mr. Green
Чувала съм подобни неща и много им се радвам Hug Много е обнадеждаващо.

Общи условия

Активация на акаунт