какво мислите за новите имунизации

  • 3 182
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 120
Здравейте и аз се записвам да следя, че ме вълнува темата. На нас двете ваксини ни ги биха в ръчичките и полиото и ДТК-то. Като гледам на повечето бебета една в крачето и една в ръчичката. Дали има някакво значение каде е бита? Защо всеки педиатър си бие кадето си иска, не трябва ли всички на едно и също място да я бият?

# 16
  • София
  • Мнения: 1 043
Здравейте и аз се записвам да следя, че ме вълнува темата. На нас двете ваксини ни ги биха в ръчичките и полиото и ДТК-то. Като гледам на повечето бебета една в крачето и една в ръчичката. Дали има някакво значение каде е бита? Защо всеки педиатър си бие кадето си иска, не трябва ли всички на едно и също място да я бият?

Предполагам има значение. В листовката на Пентаксима изрично пише да се бие в крачето. Тези по здравната каса май се бият в ръчичката, но не съм сигурна, де.

# 17
  • Мнения: 198
Ние купуваме инфанрикс за бебко.Това е убита тривалентна ваксинка- дифтерия,тетенус и коклюш. До сега 2 приема е имал- в ръчичката под раменцето. Първо в едната, след това в другата. Това с гръбчето ми се струва много опасно. По;иомеалита го приема орално.

# 18
  • Мнения: 2 271
И аз правих инфанрикс и имувакс полио на малката.Хвалих ги навсякъде и пред всеки с какво са по-добри и  т.н.Е да ,но след  последната ваксинация три дни беше с Т 39.2 и от нищо не се повлиява.Ужас ShockedНа четвъртия ден всика премина все едно не е била.А два дни след това направи страхотна уртикария по  тялото.Т.е. направи алергия към коклюшния бактерий.
Та вече ваксинеи няма да правим Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 46 520
Настоявай за ваксина, която се поема от Здравната каса, но не е в гърба!!!

На моето дете не сме купували нито една ваксина, но няма такива в гърба, педиатърката е против, а и аз не бих разрешила  Stop

# 20
  • Мнения: 146
Ние сложихме Пентаксим и не сме ползвали тези които отпуска Здравната каса, вярно скъпа е но според мен си заслужава понесохме я много добре, а и не мисля че си струва да се правят рискове с вяксините.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 734
Новата полио ваксина по здравна каса е добра!Понеже ДТК по каса все още е старата,аз слагам Инфанрикс!

# 22
  • Мнения: 76
На Вики вчера и биха ДТК и Полиомиелит ( едната в ръчичката, а другата в крачето), после цял ден беше кисела и плака, а по принцип е много кротичка ...... аз съм против ваксините и даже мисля следващите да ги пропуснем!Пък и четох доста за случаи на проява на заболяванията, срещу които се бие ваксината, точно след ваксинацията....и много се замислям наистина, дали да биеме следващите

# 23
ama za6to ve4e ne se bie vaksina v gryb4eto? Kakvo ne e nared?

# 24
днес ни имунизираха с новата ваксина,която си закупваш ти Инфарикс,не я отпущат от здравната каса,за сега я понася добре няма температура ще видя как ще е до вечерта. Моето педи. ми я препоръча.Следващата мисля пак да е същата.Бях чула,че ако първата е под плишката и в крака,то тази нямало да му повлияе добре,питах педито,каза да не вярвам на глупости.Вие какво ще кажете Thinking

# 25
  • Мнения: 305
малииииии ooooh! ами нашата досега две ни би в гръбчето,втората вдигна темп.38 и я свалихме ама то защото имаше малко секретче в носа.Сега се замислям като казвате че вгръбчето не се бие Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 2 734
Искам да кажа,че вече е отречена и напълно остаряла практика да се поставят ваксини в гърба!Ваксините се слагат:полиомиелит-в крачето и ДТК в ръчичиката под рамото.Настоявайте ваксината да не се слага в гърба,защото е болезнено и мъчително за дечицата!

# 27
  • Мнения: 2 082
момичета,а колко струва една ваксина ,ако си я закупуваш-напр.пентаксим

# 28
  • Мнения: 1 165
Става въпрос за убита ваксина ДТК (дифтерия, тетанус, коклюш). По-добра е от тази по здравната каса, дава по-рядко странични реакции. За деца, предразположени към алергии е задължителна.

Силно алергични и атопични деца изобщо не се ваксинират. Пример АЗ. ДТК не ми е слагано в детството и изобщо единствено детски паралич на капки, всичко друго е неоправдан риск за детето.
NadG ние сме с атопичен дерматит,но досега не са ми казали ,че е проблем да се слагат ваксини.По -принцип бебка е и фамилно обременена от алергии,захраних я късно,но досега освен атопичния дерматит проблеми не сме имали.Ще спомена задължителното на педито това,което казваш и ще видим.
А какво ще ми кажете за ваксината против морбили,паротит и заушка?Трудно ли се понася от децата?

# 29
  • София
  • Мнения: 2 734
Пентаксима е около 60-65 лв.Инфанрикс м-у 28 и 35 някъде.

Общи условия

Активация на акаунт