Помощ, забравям!

  • 7 597
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 97
При мен забравянето е ежедневие но то се дължи на щитовидната жлеза.Отивам да взема нещо стигам до мястото и вече незнам за къкво съм тръгнала. EmbarassedДоста са симптомите но ще си ги търпим.Консултираи се ендокринолог защото всичко е свързано в тялото с жлезата.Аз забравях хапчетата си и пак се влоших.

# 16
  • Мнения: 927
Направи си изследване на хормоните.

На кои хормони по-точно и каква е връзката им с паметта?
На щитовидната жлеза, хормона ТСХ.
При мен забравянето,хроничната умора и др.се оказаха хипотиреодизъм.Не го казвам,за да я плаша,а за информация.

Toчно така. Непременно си направи изследванията. И аз си мислех,че забравянето и умората е майтап работа, ама не би! Добре ,че ми откриха хипо...изма навреме. Симптомите са обичайни и трудно някой би си помислил,че е нещо сериозно.
Но дано при теб да е просто "забраванческа" фаза  Praynig.

# 17
Според мен както сама каза вече си почиваш.Следователно и мозъка ти те опитва да почива.Както знаеш той досега е бил достатъчно обременен с грижите по детето.Все пак не е машина.Ако питаш мен отмени всички ангажименти излез сред природата или където обичаш да ходиш и ще видиш че след време всичко ще се оправи.А за лекарите най-много да те уплашат и наистина да ти създадат здравословни проблеми.Успех!!!!

# 18
Много е възможно, освен щитовидната жлеза, причината да е лека анемия.Аз бях така като тебе, уморена, забравяща, дълго време след като се върнах на работа след майчинство.Все пак първо, от едни ангажименти скачаш на други.Второ, връщаш се от работа и почваш домакинство и дете.Нормално е да се чувстваш по този начин.При мен причината се оказа лека анемия, с хемоглобин 100-110.
Направи си изследвания и ще видиш какво ти е състоянието.

# 19
  • Мнения: 55
Пробвай да приемаш повече вит. В, ама не си спомням дали беше В6 или някой друг от група В!!! Спомага да по-добра конжентрация и стимулира паметта. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 673
и аз забравям и затова си записвам и лепя на хладилника...ама дотам,
после забравям да погледна кво съм записала Joy Joy Joy

# 21
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
и аз забравям и затова си записвам и лепя на хладилника...ама дотам,
после забравям да погледна кво съм записала Joy Joy Joy

А аз си имам тефтерче, което нося постоянно в мен. Върши работа, но само ако съм си записала в него дори и най маловажните неща.
Но със сигурност не решава проблема.

# 22
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Ще взема да се изруся, поне да си имам оправдание.  Joy Дано се пооправя, че не ме бива вече в работата.
И аз като теб-все ми го повтарят.Мисля че просто сме разсеяни и затова е така.

# 23
  • Мнения: 365
А дали не се дължи на депресия? Тя също се характеризира с разсеяност.
 Ако си станала раздразнителна, апатична, уморена. Ако те дразнят силни шумове, светлини и ярки цветове. Ако само черни мисли ти се въртят в главата и се разплакваш от дребни неща, които при други обстоятелства не биха те впечатлили, най-вероятно се дължи на депресия, а тя в повечето случаи пак е свързана с щитовидната жлеза. Аз съм на този хал в момента.

# 24
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
А дали не се дължи на депресия? Тя също се характеризира с разсеяност.
 Ако си станала раздразнителна, апатична, уморена. Ако те дразнят силни шумове, светлини и ярки цветове. Ако само черни мисли ти се въртят в главата и се разплакваш от дребни неща, които при други обстоятелства не биха те впечатлили, най-вероятно се дължи на депресия, а тя в повечето случаи пак е свързана с щитовидната жлеза. Аз съм на този хал в момента.

Да, тези признаци са ми познати. Горките ми деца, вкъщи не се пускат музикални играчки, а вечер се говори тихо, защото шумът ме дразни. И всичко останало, което си описала.

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А дали не се дължи на депресия? Тя също се характеризира с разсеяност.
 Ако си станала раздразнителна, апатична, уморена. Ако те дразнят силни шумове, светлини и ярки цветове. Ако само черни мисли ти се въртят в главата и се разплакваш от дребни неща, които при други обстоятелства не биха те впечатлили, най-вероятно се дължи на депресия, а тя в повечето случаи пак е свързана с щитовидната жлеза. Аз съм на този хал в момента.

Да, тези признаци са ми познати. Горките ми деца, вкъщи не се пускат музикални играчки, а вечер се говори тихо, защото шумът ме дразни. И всичко останало, което си описала.
И на мен са ми познати.
Triniti, какво се прави в случая?

# 26
  • Мнения: 836
А дали не се дължи на депресия? Тя също се характеризира с разсеяност.
 Ако си станала раздразнителна, апатична, уморена. Ако те дразнят силни шумове, светлини и ярки цветове. Ако само черни мисли ти се въртят в главата и се разплакваш от дребни неща, които при други обстоятелства не биха те впечатлили, най-вероятно се дължи на депресия, а тя в повечето случаи пак е свързана с щитовидната жлеза. Аз съм на този хал в момента.

Така се чувствам и аз. Най-много ме плаши апатията, в която все повече затъвам. Но с щитовидната жлеза съм добре, защото редовно правя изследвания.

luda, как си сега? Някакви мерки предприе ли?

# 27
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
[

luda, как си сега? Някакви мерки предприе ли?

Здравейте,

Явно, освен че забравям, съм и доста несериозна, защото все отлагам ходенето по изследвания. Пък и ме е страх от това, което мога да науча.
Поне вече не съм в депресия.

Иначе продължавам да забравям  това си е. Онзи ден тръгвам с децата да ги карам на детска градина, и си мисля вече за служебните ангажименти през деня, пристигам пред работата си и осъзнавам, че децата все още са с мен в колата. Бях забравила да ги оставя в детската градина. Не знаех да плача ли, да се смея ли #Crazy

# 28
  • Мнения: 836
 Joy
Явно не съм само аз така.
На мен ми се е случвало да забравя да взема един съученик на сина ми. Двамата ги карам заедно на училище и добре, че мойто дете е по-съсредоточено от мен, та ме подсеща, като види, че тръгвам в друга посока... Joy

То, положението хич не е за смях, ама...

# 29
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Ами аз като учех за държавните, от толкова информация бях започнала да забравям.
Пих гинко билоба, което е за по-добра памет.

Общи условия

Активация на акаунт