АВГУСТ вече наближава, мама славно наедрява!

  • 13 619
  • 309
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 5 762
Ади и на  Crazyмен ми е в повечко слюнката  но не ми се е случвало да се давя не знам newsm78
Теди за музиката не знам до колко пречи и дали въобще пречи Simple Smile аз си пускам малко по силно музичка и той започва да подритва,не знам това дали се смята че му харесва или не ... нямам идея newsm78 Ооо....Ади утре ако не вали дай да поизлезем малко че аз луднах все в нас и не издържам вече Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 25 май 2007, 20:06 от dimianki

# 91
  • вкъщи
  • Мнения: 2 466
здарвейте и от мен.вчера от много мероприятиа направо капнах.излязохме в 9 и се прибрахме в 22 и 30.аз не можах да се обуя и вървях боса,краката ми бяха адски отекли.ама аз съм си виновна,то не беше манифестация,кафета,обикаляне на магазините,гости на свекито и накрая кулминацията бал на братовчеда.каталясах ви казвам,място не можех да си намеря,супер неудобно ми беше седнала.и днес релаксирам,не съм излязла навън,само хапвам и лежа.ама си ми е добре на климатик е супер.утре обаче ще направя един тур по магазините,че ве4е и дънките са ми неудобни.трябва да си купя някакъв панталон и 2-3 блузки,че съм като някоя баба.а и чанта ми трябва,пък съм си наумила и за бебо да накупя разни работи.ама то в магазините за бременни е пълна скръб,нищо не ми стои добре.
а бебока се спуква да рита,направо корема ми подскача и през дрехите,дано като се роди е по кротък,4е сега ми разказва играта.айде лека на всички!

# 92
  • София
  • Мнения: 5 762
Марианамама не се претоварвай де Naughty Знаеш,че не бива! HugПази се!
Ти добре включваш климатик Simple Smile ма тук си е хладно и без Party за сега............
Аз искам да си купя някоя рокличка и тези дни ще се поразходя да намеря нещо подходящо че за сега имам само едно долнище анцуг и един ленен панталон Simple Smile и си нося някои от блузките от миналото лято! Но ще трябват нови започнаха много да окъсяват Mr. Green

# 93
  • Мнения: 11 607
Мами, здравейте! На всимки, които съм пропуснала - Честити празници! Живи и здрави!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Само влизам за да ви кажа,че нещата с Милена се нормализират.....Само къде много бързо се уморява, продължава с диетата и се молим всичко да е наред с Бебо.....Но май...страшното мина...

От все сърце желая никой да няма проблеми и всички до една да си гушкате живите и здрави Бебоци.....

Благодаря ви,че се молихте и бяхте с Милена в този наистина труден период.... newsm20

# 94
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Еее, май няма никой в темичката, но защо ли не се учудвам...празници, почивка, няма други къщни плъхове, като мен. Пфуу, Тиги, аз като се заседя и мислите ми все в корема и сякаш повече ме схваща. Като имам нещо да правя, някак се залисвам и преминава. И мен вечер най-много ме боли. Но незнам защо така, от няколко дни, като стана и до тоалетна само да отида и почва да ме стяга пустия корем, то бива, биба чувствителна матка, но това на нищо не прилича. Ако продължавам така, мисля да завъртя 1 шайба на АГ-то, да го питам да увелича ли дозата  на магнерота от 3х1 на 3х2. Кроки, само по твое желание може да стане това сработата. Има разни опции, напр. ако се върнеш по-рано от 9-я месец, можеш да си прехвърлиш майчинството на някой друг (майка, свекърва...) И аз все се престаравам и поемам понякога абсурдни ангажименти (хем боли, хем сърби, мойта работа), така че ти разбирам положението. Ами ще бъде идеално, ако поемат разходите и на една от бабите... Laughing
Колко линкове сте пуснали само, а не мога да ги отворяима някакъв проблем, умирам от яд...
Марианамама, по полека я карай...
Аз не пазаря от м-ни за бременни. Като цяло, предлагат отвратителни неща и то на цени, за които се предполага, че трябва да си вземеш нещо красиво, а не безформен чувал, лишен от каквато и да е естетика.

# 95
  • София
  • Мнения: 5 762
Мама Цоцоланке Simple Smile много се радвам че Миленка се пооправя Simple Smile Поздрави я!Моля се всчки да сме добре Praynig
За магазините за бременни..... аз само едни дънки си взех още в самото начало и до та Simple Smile Е влизам гледам но нищо почти не ми харесва Tired Дано тези дни като се размотвам да ми допадне нещичко PeaceЛека вечер на всички и до утре!  Hug Hug Hug Flutter 

# 96
  • Мнения: 361
Тонич, ние с теб само се разбираме и.........нищо.Все едно живеем на 1000 км една от друга.
До неделя няма как да се видим,че милото е почивка ще ходим да набелязваме кое от кой магазин да пазарува, че като вляза в 8 месец хич няма да ми се таралянка по магазините.

Но за другата седмица задължително.

А и друго да питам-видях в каталога на Чиполино такава дъска за повиване или там както се казва, само че сгъваема, някой има ли представа каде мога да я намеря.Много е удобна както е снимана.В нея даже може да се прибират кремчета и разни други работи.

# 97
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Здравейте, мами, да докладвам. Зна4и, тези ми ти доктори само ме нервираха и са ме упла6или безпи4инно. Първо, не искат да се съгласят с мен 4е 16.08, е невъзможна дата за термин, ама никой не ме слу6а и си смятат по нея. После, как е възможно да неможе да измери колко ми тежи бебето, ами това е абсурд, доколкото ви 4ета, на вас си ви казват. Оказва се, 4е цялата аларма я вдигат, за6тото ако се ползва 16.08 за термин, бебето 6те се роди 3100, а ако се ползва 07.08 за термин, 6те се роди към 2700. Е на мен и двата варианта ми се виждат напълно нормални. Трето, тази мити докторка, направи снимки на главата и корем4ето с мерките и като седна, 15 мин пред мен наум и на ръка е смятала горните резултати. Е, питам се аз, няма ли по- съвременни и то4ни методи  newsm78. Като обоб6тение съм така  Shocked от методите им и съм ре6ила, 4е 6том изследванията са ми наред и другите показатели в норма и се 4увствам добре, няма да товаря себе си и бебо с ненужни притеснения. За мен правилния термин е 07.08 и по него 6те се водя.
Като завър6ек да ви пратя снимка, да кажете дали имаме напредък с разтежа  Wink Mr. Green- http://images17.snimka.bg/002956098.jpg

# 98
  • Мнения: 243
Привет на всички мами! Simple Smile
Аз отдавна ви чета, ама наскоро спрях да работя и чак сега се включвам...

bob4enka  аз ходя в Шейново и всеки път като ме гледат на видеозон и ми казват точно колко тежи малкия разбойник Simple Smile Без доктора да се налага да решава сложни интегрални неравенства!!!...
До колкото видях последния път като ходих, като му мерят главичката и като я маркират на видеозона и те всички подробности си излизат на екрана... никой не е седнал да смята...
 А за теглото на бебока... знам,че над 2 600 се сматя за напълно нормално... Така че...  Don't worry and be happy!!!  Радвай се на ритниците на бебешока и не се притеснявай!!! На мен термина ми е на 27 август и честно да си призная... започва вече да ме хваща страх.....

# 99
  • Мнения: 361
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=110048&photo=19

Момичета, ето за тази подложка питам newsm78

# 100
  • Мнения: 287
bob4i ,резултатите са си добри ,според мен.А за измерването-в действителност няма как да се измери теглото на бебчовците.Лекарите по размери (чрез таблици) преценяват теглото ,но мнението им не е обективно.Важното е ,че сладурчето ти е добре ,пък ,ако е по-малко от нормалното- нищо страшно!Моята кумица роди на термин момиченцето си с тегло 2.300 кг.  и 50см дължина.Вярвам ,че просто си по-нетипичен случай ,но всичко си върви нормално ,пък август ще си гушнеш най-сладкото бебенце! Grinning Hug
adriana d ,вчера проверих същата дъска в каталога на ДАНЕТ -цената беше 117лв. или 170лв.Мен тази цена ме ужаси и не успях да я запомня! Shocked Иначе има много качества! Peace
Мама Цоцоланке ,поздрави на Миленчето.Радвам се ,4е е по-добре!  bouquet
Sonita ,Beli4ka -много сте мили! Heart Eyes Hug Grinning
П.П.:Тази сутрин така ми се схвана прасеца ,4е никоя от техниките ми на контрашпиц и разтриване не помогна.Гърчех се и виках колкото можех.Добре ,4е мъжа ми след едноминутна борба ,успя да ми обърне стъпалото в контрашпиц и мускула се отпусна.Цял ден ме боли крака! ooooh! Купих си тахан,по съвет на Беличка-предния път много помогна!Препоръчвам го горещо (против схващане на краката)! Peace

Последна редакция: пт, 25 май 2007, 23:59 от крокодил

# 101
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
И аз се 4удя какви видеозони ползват тук, направо се 6а6нах. О6те тогава по4на да ми се дига живака, а после като ми каза притеснена с какви килограми евентуално се о4аква да се роди бебето, съвсем се ядосах. 6а6кат хората за глупости. Сега ми е сме6но, ама една седмица докато 4акам, хи4 не ми бе6е весело. Нямам думи за тука6ните самозвани специалисти. То тов ане бе6е и първия път да се занимавам с тях.
Крокодил4е, тя неможа да го сметне, представя6 ли си  doh

# 102
  • Мнения: 3 595
Кроки страхотни снимки! Бебето няма да е чак толкова малко, но чисто физически незнам дали ще се чувстваш добре, за работа...Бебетата като мънички ядат приблизително на 3 часа и по-малко и хапват по около 40-50 минути, като сложиш смяната на памперса преди или след всяко ядене в началото и ако са ви метнали коликите просто незнам кога ще сварваш да се наспиш, че и да работиш. А ако смяташ да кърмиш няма да можеш да го оставиш на бабите... За мен проблема не би бил пътуването в началото са най-лесни за път, а кой ще го гледа там и дали ще издържиш физически. Иначе, ако си на трудов договор и си в болнични не могат да ти плащат заплата, но май могат да ти дават хонорари или да сключиш граждански договор. Питай в счетоводната тема там ще ти обяснят по-подробно.  Peace От издаването на първия болничен 315 дни сме в болничен(това е до около 9-тия месец на бебето), а след това сме в отпуск за отглеждане на дете до 2 год. Отпуска може да се прехвърля на таткото, на твоите или неговите родители на никой друг, но болничния не може да бъде прехвърлян. Ако решиш да си работиш по трудовия договор просто няма да получаваш болничен, затова си мислех да питаш за друг тип заплащане като граждански договор или на хонорар.

Сонита
за прибиране на корема след раждането мисля да кърмя  Mr. Green

Бобченка хубаво си решила  Peace А за коремчето мога само да ти завиждам!

Ади
не съм виждала, но изглежда доста удобна. Ако разкриеш откъде сподели, че Елито си накъса нейната и май ще трябва да купим нова  Rolling Eyes Ухааааа сега прочетох какво е писала Кроки няма да е тази  Mr. Green

# 103
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122253.msg2247008;topicseen#msg2247008, вероятно сте я ели, аз съ6то, а сега я препро4итам и пак се заливам от смях  Joy

# 104
  • Мнения: 287
Ivy,златна си!!! HugЩе пробвам хонорарната система! Peace
bob4e ,това ми е любимата тема!Когато се регистрирах във форума първо на нея попаднах и разбрах ,4е тук настроението е страхотно! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт