Водното раждане на Данаил. Прекрасно почти;).

  • 8 201
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 373
След дъълго напъване, главичката започна да прорязва. Усещах как се връща малко назад между контракциите, после: “Не напъвай, дишай”. Дишах, после още една контракция и -раменете, ааааа, ето го – тежкото хлъзгаво телце върху корема ми, цялото покрито с верникс. Гледа. Толкова кротко.
Здравей!
... Докато д-р Григорова ме шиеше, ми донесоха Данаил – как това същество беше живяло в мен?! Щастлива бях!
Не бих казала, че в онзи момент ми се раждаше отново, но сега 10-ина дни по-късно изпитвам носталгия по времето непосредствено преди раждането и самото раждане. Лисва ми очакването, чувствата, усещанията, тежестта, онази “комуникация”. Иска ми се да изживея отново цялото раждане с всичката му интензивност до самия край на срещата. Прекрасно беше почти.


Ива! Simple Smile Simple Smile Simple Smile Представям си чувството и го споделям! Радост! Simple Smile

# 31
  • Мнения: 521
Честито да ти е живо и здраво бебчето Simple Smile  Hug

# 32
  • Мнения: 742
Честито  bouquet

Много хубаво разказано  newsm10

# 33
  • Мнения: 5 475
Честито да  ти е живо и здраво момченцето и да ви носи много радост.Чудесен разказ!
 bouquet

# 34
  • Мнения: 485
Иве, честито още веднъж и ти благодаря за разказа   bouquet
Не съм се съмнявала, че всичко ще мине по най-добрия възможен начин. Наистина е прекрасно, благородно ти завиждам  Wink
Сигурна съм, че ще е много полезно на всички, на които тепърва им предстои.  Hug

# 35
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Super Laughing
Да ти е живо и здраво бебчето  bouquet

# 36
  • Мнения: 549
Честито! Много хубав разказ, прекрасно преживяване.

# 37
  • Мнения: 326
Браво! Бъди щастлива!   bouquet

# 38
  • Мнения: 3 069
Браво мила!
Да ти е жив и здрав сина  bouquet
Ще имаш време да се порасваш отново на тези усещания, когато се решиш на следваща бременност Peace

# 39
  • Мнения: 705
Още едно честито   bouquet
И още едно голямо благодаря за разказа  Hug

Не разбрах изпълнено ли е условието за пъпната връв. Изчакаха ли я да спре да пулсира?

# 40
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Още едно честито   bouquet
И още едно голямо благодаря за разказа  Hug

Не разбрах изпълнено ли е условието за пъпната връв. Изчакаха ли я да спре да пулсира?
Момичета защо е толкова важно да се изчака пъпната връв  да спре да пулсира.Простете ми невежеството.Благодаря! Hug
Вили

# 41
  • Мнения: 705
Още едно честито   bouquet
И още едно голямо благодаря за разказа  Hug

Не разбрах изпълнено ли е условието за пъпната връв. Изчакаха ли я да спре да пулсира?
Момичета защо е толкова важно да се изчака пъпната връв  да спре да пулсира.Простете ми невежеството.Благодаря! Hug
Вили

Бебето продължава да се снабдява с кислород от пъпната връв. Така не се налага да прави първото болезнено вдишване, което изведнъж отваря дробовете му. Ако някой знае и други причини, да сподели  Hug

# 42
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не мисля, че има отношение конкретно към първото вдишване - в резултат на намаленото снабдяване с кислород и натрупването на въглероден диоксид в кръвта, който над определени нива дразни центъра на дишането в продълговатия мозък, се предизвиква вдишване. Дали ще е малко по-късно или малко по-рано - динамиката на самото вдишване е една и съща. Но пък късното прерязване е свързано с намаляване вероятността от респираторен дистрес при бебето (затруднения с дишането).
Иначе другите причини са да може бебето да получи всичката кръв, която е предвидена от природата за него - докато връвта пулсира, значи се осъществява трансфер на кръв към него. Това помага да има по-високи нива на хемоглобина и е един от начините за профилактика на ранната желязодефицитна анемия (особено важно при недоносени бебета).
Има и различни други предположения защо е добре да се пререже по-късно връвта - и защо в някои случаи може да не е много добре да се отлага прерязването.
Много инфо по въпроса има в един от линковете на Ива:
http://gentlebirth.org/archives/cordIssues.html#Delayed

# 43
  • Мнения: 705
Така и така е зачекната темата за отложеното прерязване на пъпната връв, нека спомена, че когато бебето излезе, не трябва да е нито по-високо, нито по-ниско от нивото на плацентата. В единия случай има риск собствената му кръв да се отлее, а в другия има риск от жълтеница. Но тези неща ги зная от преразкази. Мисля да се запозная подробно с всичката литература, когато му дойде времето Simple Smile

И още един въпрос, Ива, спазено ли беше условието "бебето при мен веднага след раждането"?

# 44
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Благодаря Ви момичета!
 Hug
Вили

Общи условия

Активация на акаунт