Ех чужбина, ех Англия!

  • 5 799
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 199

За съжеление това което описваш си е стандартна практика при ранна бременност тук в Англия. Бебето или ще се развие и всичко ще е ОК или не, и тук така процедират-не се хабят излишни средства/изследвания при ранна бременност. Или ще стане или не-и тук така си го мислят и са такива процедурите в болниците.

Мисля че тази практика не е само в Англия, знам още поне за Канада и Америка че е така, предполагам че важи за целия западен свят. Наистина става въпрос за първите 3 месеца от бременността и наистина се смята че една здрава бременност ще се запази и без лекарства и че едно излишно лечение само би поставило плода при здравата бременност на риск. И тези практики се базират не на своеволни решения, а на научни изследвания. Лично аз със собствения си опит мога да го потвърдя това, по-горе обясних. Иначе и аз при кървенето ми през първата бременност бях убедена че съм износила бебето защото лекарите са ме лекували, ама после видях че ефектът е същият и без лекарства.
Аз говоря за може би най-честия проблем в началото на бременността, Биляна верояятно говори за по-частен случай. Не мога да отрека че мен поне ме прегледаха и ме изследваха своевременно, въпреки че след това не ми предписаха нищо. Поне аз бях спокойна че съм под лекарски контрол, а не като нея в безисвестност.

# 46
  • Мнения: 314
Биляна, ужасно е това, което ти се е случило. Бързо възстановяване ти желая и дано скоро ти се случат хубави неща, че да оставиш това зад себе си.
Смятам, че такива неща могат да се случат навсякъде. Тук скоро едно бебенце, което е можело да се спаси почина след часове чакане в спешното ...
Аз пък имам лош опит в Шейново. В 10 седмица получих според сегашната ми преценка съвсем безобидно кръвотечение - слабо, без никакви болки или усещане за контракции. Приеха ме веднага в болница, лежах там сигурно 10 дни, дадоха ми маса лекарства, включително и  огромни дози витамин А!!! Просто незнам с кой акъл го пих.

# 47
  • Мнения: 2 292
За Франция, имам роднина , радиолог в Парижка болница. Каzа, че се харчат луди пари zа иzследвания zа някакви  коремни болки например , които се окаzват от гаzове например, zащото са длъжни при оплакване да направят всичко въzможно, zа да не рискуват ... Та не zнам zащо да е лошо zдравеопаzването newsm78

Аz пък имам друг опит, в спеШното в гр. Грас, южна Франция. Отидох със силни болки в корема, дежурният ми се присмива 4е zаради това отидох, вzеха ми кръв, откриха 4е съм бременна и ме пратиха у дома. Лекарят дори не е пипал корема ми. Ами ако е било апандисит?  Thinking

Татяна, много неща може да са . Може да е апандисит, киста на яйчника ... не знам и аз какво още. Но може и нищо да не е било. Всеки лекар, на който му минават стотици хиляди пациенти през ръцете може да има  основателна преценка и може да е сигурен по някои показатели и без изследване. Аз не с-м лекар и не гиразбирам тези преценки. Но напълно приемам за в-зможно да се харчат луди пари за кьор фишеци и някои критични случаи да се пропускат в калабалъка. Сега без заяждане, един пример - проблема на дъщеря ти със стъпването, ходихте ли на лекар и изследвания? застраховката плати ли ? И какво, трябвало да и се изрежат ноктите? А колко хора с големи проблеми не могат да си позволят лечение? Не казвам сега, че не сте направили правилно, че сте се погрижили за детето. КАзвам, че и на лекарите също сигурно не им е лесно да преценяват.
А що се отнася до това, дали здравеопазването в БГ е по добре или по зле от това в англия и к-де какви са условията, може да се извади процентна статистика на смъртността в двете държави и то по възрастови граници. Не знам къде колко са небрежни, но в БГ е страшно висока смъртността на хора в трудоспособна възраст. Дори не знам дали има друга държава с такава "епидемия" от ракови заболявания .

Последна редакция: пт, 25 май 2007, 20:37 от vivita

# 48
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Дано скоро да имаш отново щастието да чакаш дете!  Hug

Ако си "подготвена" документално - съди ги! Вдигни шум!


Здравната сисмета в България е правена по английски образец. Това беше повод за хвалба на тогавашния министър за здравеопазването.  Sick

Ето и малко факти за България - Лекували погрешно всеки пети българин

# 49
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 102
Ох, Вес, дано здравната ни система да не стане като английската.Щото тука не лекуват, пък какво остава погрешно. Отиваш на преглед след 3 месеца чакане, поглежда те, без дори да те пипне, половин час пише на компЮтъра и ти казва апойтмент след 3 месеца. Просто си създават работа. Thinking

# 50
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Съболезнования за случилото се  Hug
Държавното здравеопадване съм го приела като узаконена форма на държавен рекет - плащам осигуровка, защото е задължително, но не ползвам нищо. То и нищо не е безплатно де. Ползвам само частно и всичко е точно. В България ако не си платиш, няма кой да се разправя с теб изобщо.

# 51
  • Мнения: 1 817
Биляна, много съжалявам за случилото се! В днешно време на всякъде по света здравеопазването е лошо за съжаление! Само те моля като си отново бременна да си избереш внимателно болница и лекари, защото в България не всички са специалисти! Успех и дано скоро да се радваш на бебок!  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт