Ха сега де

  • 1 846
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 072
Taka...mного Александровци, май статистиката се оправдава... Wink

# 16
# 17
  • Мнения: 1 278
Е, и аз съм с Александър. При мен обаче свекър ми е с това име и измъкване нямаше. От вси страни ме почнаха - "Такова хубаво име да има човекът и ти да не го уважиш!" Хубаво е името настина, ама вярно е, че всяко второ дете се казва така. Ако не е Александър, ще е Алекс. Накрая "сключих сделка", че това ще е името, ама никога няма да го наричаме Алекс! И така и стана - Сашко, Саш, Саше, Сан Санич, Сандьо и всякакви други измислици, само не и Алекс. Не можах да го възприема това последното и това си е!

Да ви кажа честно в крайна сметка, хич не съжалявам, че кръстихме детето ни на свекър ми, даже името да е толкова популярно. Много го обичам и уважавам този човек и знам, че това му донесе голяма радост!

# 18
  • Мнения: 1 072
Цитат на: Demetra
всякакви други измислици, само не и Алекс. Не можах да го възприема това последното и това си е!

quote]

Деметра, моят дядо се казваШе Александьр, но племенника е само Алекс, като сестра ми го викаШе от терасата, той милия ти4аШе с оЩе 2_3 пудела (  роден е в зората на демокрацията, когато това име бе хит) . Не искам с това никого да обидя, ок? Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 1 043
Ха ха, не я бях чувала тази статистика, но живот и здраве след време, ако имаме синче ще се впишем в нея. Много го харесвам това име още от малка. За статистиката съм със смесен брак, но името Александър съм си го нарочила мнооого отдавна. За сега съм успяла да убедя и половинката, че това е най-хубавото име за момче

# 20
  • Мнения: 461
И аз си го бях заплюла това име за момче (за статистиката-смесен брак), но брат ми ме изпревари. Като се мотам тъй, да ми е жив и здрав племенника Tada

# 21
В Бьлгария за 2003 е най-популярното. Така пишеше преди време в нет-а.

# 22
  • Мнения: 2 761
Пепеляшке,какво съвпадение!Аз и съпругът ми сме българи и живеем в Мüнхен.Нашият син се казва Alexander и е на 9 месеца.

# 23
  • Мнения: 4 244
Аз като чуя Александър и все едно за Александър Македонски слушам.
Не мога да се оттърва от това чувство и затова като търсихме име на сина хич и не се спирахме на него
Да оставя настрана това което и Роза каза че по статистика в немско е най срещаното име, а ние както сме и с често срещаа фамилия и идем в някой голям магазин с детски кът и познайте викат по уредбата - Родителите на малкия Александър Вебер да дойдат да го приберат. Голям майта ще пада като дотърчат още поне 3 майки или татковци
Ама не искам никоя от вас да засегна. Името си е хубаво и пак подчертавам - изпитвам голям респект към него

# 24
  • Мнения: 1 072
зА иТАЛИЯ най_разпространените имена са Алесандро и Фран4еско.

ИзобЩо май Александьр е фаворит навсякьде, името си го бива , де.

# 25
  • Spain
  • Мнения: 3 750
не познавам семейства 4иито бебета да се казват Александровци Simple Smile
мен оба4е ужасно ме кефи името и бих кръстила някои ден така евентуално "някое мом4енце" ина4е в българия познавам доста Алекси, Сашковци ....а оше една Александрина - това супер ме кефи!!!!!
аз пък забелязвам тук във форима доста Гергани - майки и бебки (може само да ми се е сторило де Simple Smile )

# 26
Да се впиша и аз в статистиката:
синът ми е Александър, и двамата ми със съпруга сме българи, но името ни харесваше, а и бащата на съпруга ми се казва Сашо /неговоя дядо е бил Александър/...
В нашия приятелски кръг има още двама Александровци и една Александра, но само нашият е Сашко /всички други са Алекс/... В детската градина му казват Саша (Sascha), което на немски си е и отделно име.

До скоро сина ми беше много объркан, като го питат как се казва, отговаряше нещо от рода на:
Ами... Сашко, Саша, Сашуна, Александър Костурков!

 Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 051
Наш батко Александър и той е в тази група - от смесен брак. Само, че е роден в Бг.

Общи условия

Активация на акаунт