Седмачетата

  • 13 804
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 255
Аз родих в осмия, а моя приятелка в седмия и двете бебета са наред!
 Не се притеснямай, ще си е живо и здраво бебчето за радост на мама и тати!

# 16
  • Мнения: 885
Цитат на: Стефи
Живеят ли бебетата родени в началото на седмия месец?
Незнам дали въпросът ми е уместен тук,но моя позната роди седмаче и е много притеснена.Лекарите не и дават големи надежди.В кувеоз е и тежи 1,100. #Puppy dog

И аз съм се родила горе-долу толкова и лекарите са ми давали 2-3 дни живот,но вече съм на 24(почти),а да не говорим и затова че несъм била развита напълно и са ме довършвали оперативно.абе лекари със златни ръце.И това е било през1981г.,а медицината сега е много по-напреднала.Стискам палци всичко да е наред с бебо

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Аз родих в 3-я ден на 7м. две момченца по 1.200 кг, едното спасиха, сега е почти 8 кг ерген на 6 мес. Какво да ти кажа, недоносените деца са много рискови за увреждания, тази неизвестност мен ме побърква. Още не знам дали ще стане човек от него. Всяко зло за добро, ако приятелката ти загуби бебето, може би ще се отърве от проблеми за цял живот. Sad
След всичко преживяно аз лично съм против медицината да се намесва в естествения подбор, защото в природата оцеляват здравите и годни за живот, а спасените ембриони често имат мозъчни увреждания .
Пожелавам на жената живо и здраво бебенце!

# 18
  • Мнения: 3 334
Баща ми също е роден в началото на 7-ми месец.Не е имал някакви усложнения след това.Стискам палци  и аз всичко да е наред.

# 19
  • Мнения: 3 698
Аааааааааа, живеят седмачетата и стават красиви и умни. Да- със сигурност го знам, защото аз съм седмаче  Blush Дано всичко с бебока е наред, вярвайте силно, стискаме палци!!!

# 20
Нашето седмаче вече не е в кувеоз,но е спряло да наддава.В момента е 1,400.Казали на моята приятелка ,че е сляпо.Това разбира ли се толкова рано?
  Милата, не спира да плаче.

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: Стефи
Нашето седмаче вече не е в кувеоз,но е спряло да наддава.В момента е 1,400.Казали на моята приятелка ,че е сляпо.Това разбира ли се толкова рано?
  Милата, не спира да плаче.

Ау СТЕФИ много съжалявам, не очаквах да чуя лоша новина. Много е тежко да гледаш такова малко и невинно същество да страда, незнам дали толкова рано се разбира дали наистина е сляпо, но ако има външни белязи на очичките или ако зениците не реагират на светлина. Незнам какво да кажа за да ви успокоя, много е тъжно  #Puppy dog  Дано всичко да мине по най добрия начин...  Neutral Face

# 22
  • София
  • Мнения: 4 412
Стефи, в коя болница е бебето? Не мисля, че може да е сляпо - има ретинопатия на недоносеното, на много рядко ослепяват децата, прави се криотерапия и се спира процеса. А и бебето е много малко. Дъщеря ми е родена в края на 6-тия месец, още се борим с разни неща. От това което видях, понякога нещата нямат добър изход, но стискам палци всичко да е наред.

# 23
  • Мнения: 8 769
На наши приятели бебето се роди съвсем в началото на 7 месец-900 г., в МД. Следващия месец момиченцето навършва 1г. Здрвичко е и всичко му е наред. Съмнявам се,че толкова рано могат да дадат прогноза за това дали е сляпо детето или не...

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Стефи какво става с бебо? Надявам се, че е добре

# 25
  • Мнения: 196
Аз родих в края на шестия месец - момченце - 900гр, но за съжаление не оцеля. Тогава също докторите ми казаха, че ако е било момиченце шансовете щели да бъдат по- големи! МОля се за бебенцето и дано се окаже, че не е сляпо и дано всичко е наред! Извинявам се за объркания постинг, но се разстроих!

Общи условия

Активация на акаунт