Каши, попари и кисели! - помагайте

  • 4 986
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 464
Цитат на: Taneto
Цитат на: reni
Irena80,извинявай че се намесвам в темата ти, но и аз искам да попитам за същите неща?  Днес педиатърката беше у нас и доста ме изненада и мен с жълтък 1/4, пюре с месо и каша. Не ни ли е рано? Плюс това каза че мога да давам намачкан банан и ябълка. Да го слагам седнал подпряни с възглавници, абе не е ли това от 6 месец Shocked


Не може да очаквате да чуете нещо по-различно от педиатрите си, така че според тях не ви е рано.
/Ако искате да захранвате по-късно трябва или да го правите на своя глава или да си намерите педиатър със "модерни" схващания....
Да не кажа всички, но 99% от педиатрите в Б-я пропагандират едно и също относно храненето, защо се учудвате?!
 newsm10 Аз уж смених педиатърката,а втората се окза по-зле!Сега всичко върша на своя глава!Е как е възможно да започнеш зеленчуково пюре,каша,жълтък,кисел и месно пюре в един месец #Shocked  #Shocked  #Shocked Хора ако не си намерите"модерна"педиатърка хич не ги слушайте че май не са в час въобще!!!



п.с.
С г.п. си мнение не критикувам педиатрите

# 16
  • София
  • Мнения: 6 559
И ние започнахме с кашите от 5 дни - първо взех млечна ( с адапт.мляко) безглутенова зърнена на Блевит, днес взех на Хумана - безмлечна, безглутенова, без захар - ябълка+бъз - изтрепаха се да ядат и двете  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue .
Жълтъка и попарата мисля да ги почваме най-рано то 7- ми навършен месец, даже жълтъка от 8-мия.
За месните пюрета се колебая, ама и те там някъде.
Кисели - май няма да давам изобщо - не мисля, че са чак, толкоз особено, много полезни за бебето, а и аз имам отврат от тях, щото в дестката ме напъваха да ги ям насила, ще порбвам де, няма заради моята непоносимост да ги лишавам и тях.
Не бързайте бе хора, няма къде да отиде пустото ядене - цял живот все ще ядят - ама вие си знаете де, аз пък кво почнах да правя манифестации  Embarassed  Embarassed  Embarassed .

# 17
  • Мнения: 455
Аз и досега давам млечни каши на Слънчо. Даниил ги предпочита смесени с настъргана ябълка или круша, намачкан банан, сварена тиква, плодово пюре. Зеленчуковите каши подправям с малко масалце и сирене. Ръководи се от вкуса на детето. Обезсолявай сиренето за попарата. Започни я при навършени 7 месеца. С жълтъка не бързай още, рано ви е. За месните пюрета като начало избери нещо с пуешко или пилешко, може и заешко месо, че са по-леки. Киселите аз ги давам за разнообразие, добавям адаптирано мляко след като са готови. Не използвам готови. Не започвай всичко ново наведнъж. Започни с месните пюрета по малко, след 2-3 седмици нещо друго. Следи за реакции по детето.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 194
И ние имаме същия проблем с избора, педиатъра казва кисел, но на мен не ми се струва много хранителен. От друга страна Али е на 5 м. и половина и сигурно е над 8 кг. вече. Казват че била пълничка. Аз взех каша Фрозикрем - царевица и смятам да и давам от нея, смесена с пасиран плод. Дали е правилно? И може ли безмлечна каша да се приготви с вода, аз си кърмя бебето и незнам трябва ли да й слагам адаптирано мляко в кашите?

# 19
  • Мнения: 5 713
. Аз взех каша Фрозикрем - царевица и смятам да и давам от нея, смесена с пасиран плод. Дали е правилно? И може ли безмлечна каша да се приготви с вода, аз си кърмя бебето и незнам трябва ли да й слагам адаптирано мляко в кашите?
Да, можеш да добавяш пасиран плод към кашата, Също така пове4ето май4ета дето кърмят купуват безмле4ни каши и ги правят с вода, като можеш да сложиш и малко кърма за вкус, ако имате проблем с приема и ако на теб ти е възможно. Също така можеш да редуваш кашата с кисел или с плодове щом се притесняваш 4е е пълни4ка.

# 20
  • на езерото
  • Мнения: 263
 Нашето педи препоръчва попара от навършен 6 месец.Но моята госпожица не иска да хапва.Виж каши и кисели добре похапва.Кашата я започна от навършен 4 месец и досега проблем не съм имала.

# 21
  • Мнения: 8 769
Не искам да отварям нова тема, затова пиша тук - и бездруго намерих отговор на повечето неща които ме интересуваха, но имам още два въпроса:
- колко време след захранването с каша въведохте кисела?
- bibi, специално към теб: с какво замени кисела (защото и на мен ми е противен, но с дъщеря ми следвах стриктно педиатърските съвети)

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
Туфка, не съм Биби, но също прескочих кисела, та да ти кажа - замених го с грис Simple Smile Беше и зима т.е. сезона на авокадото та давах и авокадо с банан и формула /и банана и авокадото са много подходящи за бебета дори сурови/ и двете въведох към 7-ми месец мисля.

Започнах с каша /безглутенова в 6-тия/, попара дадох чак в края на 8-мия месец /в началото на 8-ми въведох глутеновите каши/.

# 23
  • Мнения: 5 713
И аз да си кажа понеже много рядко давах/м кисел. Плодово пюре+ мляко или бисквити+плод+мляко като редувах с каша+плод. Ина4е мисля си не трябва да се захранва специално с кисел.

# 24
  • Мнения: 658
Без жълтък и месо може децата ви да развият анемийка. Защо си мислите, че това което педиатрите ви казват са остарели схващания. На моята приятелка детенцето точно така започна анемия - тя беше решила че 5 мес. е рано и започна да дава след 7 мес. На малкия показанията веднага се подобриха и тя  се успокои. Така че  хората са учили не са чели само в интернета  оттук оттям мнения.

# 25
  • Мнения: 514
Аз започнах да давам на Дани кисел като беше на 4 месеца и половина и от 5-ия месец започнах кашите. Кисела винаги си ги правя в къщи, а от кашите съм най-доволна от Блевит.

# 26
  • Мнения: 8 769
Isa,verri_77, благодаря! Грис не съм правила никога в дом. условия, някой може ли да ме светне какво точно да купувам за целта? Embarassed
И пак ще си повторя единия въпрос: колко време след даването на пюре захранихте с каша и после с кисел? Някъде четох, че между различните захранвания трябвало да минат поне 3 дни? Намерих де съм го чела - Наръчник за хранене според възрастта на бебето и детето А? newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 6 999
колко време след даването на пюре захранихте с каша и после с кисел?

Аз захранвах с нов тип храна всеки месец:

На 5 и нещо навършени пюрета плодови и зеленчукови /първоначално захраних на 4 и малко, но Дари получи непоносимост към лактаза и спрях всичко, докато се оправи/

На 6 започнах с безглутенова каша, така че това ми беше втория вид храна. Кисел, кремче, грис /нито едно от изброените не съм давала много пъти/ започнах да давам на 8 навършени месеца, когато започнах въвеждането на глутена.

Аз ги разделих за себе си условно храните на : Плодови и зеленчукови пюрета,
безглутенови каши, глутенови храни /каши, кисели, крем, попара/, жълтък, месо, накрая кис. мляко дадох.

Правех паузи м/у въвеждането на отедлните видове храни /например м/у жълтък и месо/ поне 2 седмици, и от по 3-5 дни м/у отделните представители на един вид храна /например м/у пюрето от морков и пюрето от тиква/. Дано съм обяснила добре.

# 28
  • Мнения: 5 713
Грис не съм правила никога в дом. условия, някой може ли да ме светне какво точно да купувам за целта? Embarassed
И пак ще си повторя единия въпрос: колко време след даването на пюре захранихте с каша и после с кисел?
В магазините продават пшени4ен грис/ това, ако си въвела глутена /. В 180гр вряща вода слагам 2 с.л. грис, бъркам 2-3 мин, докато се сгъсти, слагам масло/ след 11-я месец / 3 мер. л. ад. мляко. Така става около 200гр каша. Ако искам да сложа и плод варя по-малко грис.
Между въвежданията на разли4ните храни е хубаво да има поне 2 седмици интервал. При мен беше месец и седмица между кашата и зел. пюре. Ако искаш въведи кисела 2 седмици след кашата.

Общи условия

Активация на акаунт