как се прави схема за гоблен

  • 14 320
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 7 803
като начало трябва подходящ софтуер. програма за фотообработка и програма за гоблеми. картинката трябва да се обработи предварително, да се намали размера и, както и цветовете. едва тогава може да се направи на схема. схемата се почиства от ненужните цветове и бодове и е готова га шиене  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 116
Да се запиша и тук!  Peace

# 2
  • Перник
  • Мнения: 277
Засега имам само програмата,за софтуера - то ще си проличи,а картинки - колкото искаш.  Laughing

# 3
  • Мнения: 138
Аз лично знам две програми за правене на схеми Pattern Maker и Pattern Maker Creator. Аз имам първата, но съм пробвала и втората обаче при нея не можах да видя дали дава конците или само прави схема.

Снимката предварително с Photoshop ли се обработва?

Как точно и се намаляват цветовете?

Други програми които току що намерих са Easy Cross stitch enterprise и Puntotek

# 4
  • Мнения: 7 803
дайте да направим нещо заедно. предложете картинка.
фотошопа е добър избор  Peace
аз работя с патерн мейкър. имам още една pc stitch, но резултатите с нея са по-лоши

# 5
  • Мнения: 138
Какво ще кажете за тази

# 6
  • Мнения: 270
Няма ли да е по-добре, ако като за начало картинката е по-лесна? С по ясно изразени цветови граници... Тази иначе е много красива!
Аз се мъча с Pattern Maker-а и много ме е яд, че от него не мога да си запазя работата като .jpg.

# 7
  • Мнения: 138
Да бе. Ама няма ли начин да се запазят като jpeg?
Ами няма проблем и за по-лесна картинка. Права си Simple Smile
Тук границите между цветовете мисля че са ясни.

# 8
  • Мнения: 270
'Ми аз поне с моята версия не мога да ги правя на .jpg. Хипатия може би трябва да се произнесе тук, забелязах, че е работила с програмата. Сега съм ето тук, има уникални снимки с отлично качество. Но смятам, че по-лесно се правят анимационните герои...Тук исках да покажа едни герои на Дисни, но ми изчезна фотото...Няма да си губя времето да го търся пак, но ще ви покажа неуспешния ми опит да го направя на гоблен с кръстчета, като заложих като опции панамата да е каунт 14 (първа грешка - кръстчета по правило стоят най-добре на 18), 23 цвята на DMC, без контурен бод, без първична обработка на картинката с Фотошоп, абе работа на лаик-аматьор-любител:
Изводът: необходима е обработка, за да се намалят цветовите нюанси, т.е. тук червеното се намира в поне 5 разновидности, а не е необходимо. Много е важно в програмата правилно, по математически  Wink, да се справим с числата - кой каунт панама, колко бода, колко инча или милиметра. Това са първите ми наблюдения.
В интерс на истината като пльосна снимка на любим човек и тя става перфектна (на монитора, де  Wink)!

Последна редакция: пт, 25 май 2007, 13:11 от Бонбо-Нелла

# 9
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
И аз искам да се запиша тук,няма да мога да помогна с нищо,но пък се надявам да науча нещо.
Затова ви моля да започнете да обяснявате"как се прави схема на гоблен"още по от далече и по простичко моля ви като за малоумни като мен Joy
Искрено се надявам Хипатия да има повече свободно време и да участва активно в темата  Hug,идеята ти за такава тема е супер.

# 10
  • Мнения: 22
Някъде из този или друг форум четох,че картините на Jim Warren са много подходящи за правене на схеми с комп. http://www.jimwarren.com/fine_main1.html         
Те сигурно и за това са доста популярни. Преди време направих няколко проби с Pattern Maker,  обаче това с изчистването на цветовете...Единствения  ми успех е ,че успях да се светна как да го запазя като графичен файл

# 11
  • Мнения: 270
...Единствения  ми успех е ,че успях да се светна как да го запазя като графичен файл
Ааааа, споделяй, споделяй! Wink

# 12
  • Мнения: 7 803
разбира се че може да станат jpg  Peace file-export to graphics file и прави картинка, която обаче е доста голяма

# 13
  • Мнения: 138
А може ли да се направи не с кръстчета а с гобленов бод?

Jim Warren има невероятни красоти. Коня, който предложих горе е негова картина обаче според мен са много трудни. Но веднъж станат ли на хубава схема просто ще са прекрасни.
Ето още един пример

Последна редакция: пт, 25 май 2007, 13:48 от бебешок

# 14
  • Мнения: 7 803
разбира се че може  Peace има и френски възел, ако ти трябва  Wink

# 15
  • Мнения: 138
И как се сменя бода от кръстче на гобленов бод?

# 16
  • Мнения: 7 803
отиваш на stitch. там са изброени вариантите или натискаш F8 за по-бързо

# 17
  • Мнения: 2 924
всевиждаща
благодаря за темата:)
Момичета,не ми е кой знае колко позната Паттерн Макер,
но съм готова да отговарям на въпроси свързани с ползването и.
Ще обяснявам колкото мога.
Тези дни дъщеря ми е ужасна- само мрънка и т.н и
просто време нямам да се съсредоточа върху нищо.
Ето инструкции за Паттерн Макер- на руски са

бебешок
е права. В началото е най-добре да се започне с дизайн на нещо рисувано.
Ето и това става- някой търсеше подобна схема:)




Последна редакция: пт, 25 май 2007, 13:57 от Хипатия

# 18
  • Мнения: 2 116
"Ну пагади" ми се струва идеално ката за начало!  Peace

# 19
  • Мнения: 138
Ну пагади е страшно. Обаче как става това намаляване на цветовете?

# 20
  • Мнения: 22
Значи набързо направих 1 проба, ама без да пипам цветовете. Зададох 33 цвята, щото по подразбиране ги дава 90
http://www.jimwarren.com/fine_19_girlbikini.html
и получих тази схема ключ,ама дали ще успея да я покажа newsm78
офффф много голям размер е , не мога да я кача, а мъжа спи и не може да ми помогне с resize

# 21
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Записвам се и ще ви следя с интерес Hug
Не мога да помогна с нищо Embarassed

# 22
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
А добро ви утро от края на света!
Дайте да го видя тоз хубосник, ама ако може някой да качи негова картина някъде другаде, че на сайта който давате ми пише: You are not authorized to view this page
Иначе аз имам муцунката на дъщеря ми, според мен доста добре се получи, толкова бързах да я ушия, че не се задълбочих да махна паразитните цветове.
Иначе, е шита на аида 16 и дупки ми вадят очите. /не можах да намеря друго тогава/
Бонбо-Нелла, важното е да измислим какво да предложим в замяна, мисля, че схемата ще я нагодим. Въпроса е това което направим, да грабва.
Имам идея, вече. Ще я пробвам, като нахраня малкия, дано имам време. Ако е средно добра, ще я споделя.
Обаче таз мадама, като прави сама разработки, може да ни открадне идеята  Mr. Green Mr. Green Joy

# 23
  • Мнения: 270
Хипатия, нещо не мога да го отворя този сайт на руски...

# 24
  • Мнения: 2 924
Хипатия, нещо не мога да го отворя този сайт на руски...
Това не  е сайт ,а зип.файл .
Закачила съм го в мегаъплауд и вероятно ти нямаш инсталиран тулбара и не можеш да свяляш от там .
Ще го закача след малко и в думп.ру,само дето там няма да го пазят кой знае колко време.
А иначе като с е разархивира файла в него има 16 Word документа.

# 25
  • Мнения: 270
Ясно! Аз ползвам помощта на Pattern Maker-а на английски, засега е много добре, но предполагам тънкостите ги няма, така че ще чакам...

# 26
  • Мнения: 2 924
http://dump.ru/files/3/31885544048/
ето ги пак инструкциите за Паттерн Макер

# 27
  • Мнения: 270
Всевиждаща, успях с .jpg. Точно както каза - лесно. Благодаря!
За "Ну погоди" - опитвам с първата картинка, но ми е много трудно да се справя с контурите. Утре може и да покажа резултат. Оказва се (за мен, разбира се), че и анимацията не е толкова лесна.
Хипатия, изтеглих, благодаря!
Бебешок, Фотошоп-а, където може да се "барнат" цветовете, се разглежда изключително подробно тук. Сега, да не си кривя душата, не съм чела темите. И там познанията са ми на неграмотен ентусиаст. Но сега, докато работех с Pattern Maker-а установих, че и той ти дава възможност да пипнеш тук-таме. Може би е въпрос и на рутина все пак.

# 28
  • Мнения: 2 924
Туксложих няколко снимки,подходящи за едно начално запознаване и опити с
Паттерн Макер или някоя друга подобна програма.
Не  е лесно,но поне с такива картинки не  етолкова отчайващо:)
Днес по-късно ще намеря и други и ще ги сложа в същата папка.
Бонбо-Нелла,
линка дето си дала става за някой ,която иска да се научи да рамкира снимки,ползвайки Фотошоп,
но в тези теми,макар и много не могат да ти дадат кой знае каква представа за работа със програмата
В темите Намерих има много книги за работа с Фотошоп.А ако не ви с е рови идете директно в сайта на мимиту с кирилизация
Ето линк към книгите за работа с Фотошоп.


Хайде дано имам малко време утре и да се опитам да направя един урок

# 29
  • Мнения: 270
Хипатия, не мога да твърдя за фотошоп-ките нищо, тъй като, както казах, не съм чела всичките им теми. Малкото неща, които съм засичала, бяха полезни. Да, права си, че рамкирането преобладава...
Щом ще имаш време за уроци, ето и въпрос-молбата ми: занимавам се с първата картинка на Ну погоди, докарах я донякъде и не е толкова лошо, но имам затруднение със слагането на контурите, а тук те са основни (на китарата, опашката, мустака). Водейки се по Help-а на програмата се оказва, че трябва да ги слагам ръчно, което идва мноооого труд и време и взиране. Да имаш друга идея? И друго - схемата е готова, но не мога да изкарам символите върху нея - откривам ги, подготвям каквото и както искам да бъде и после пак ги няма отгоре....Идея?

# 30
  • Мнения: 7 803
Бонбо-Нелла, на view имаш няколко режима stitches е бодове, simbols символи, solid е само оцветяване на бода

# 31
  • Мнения: 270
Ама аз съм много добре точно с този език, но много ти благодаря все пак! Не намирам опцията, която да направи схемата ми със символи и така да я принтирам  newsm78! Сега я имам само цветна, разграфена...

# 32
  • Мнения: 7 803
view, после simbols  Peace
ето 2 от картинките по мой вкус  Peace
http://gobelin.dimida-bg.com/details.php?image_id=186
http://gobelin.dimida-bg.com/details.php?image_id=189

Последна редакция: нд, 27 май 2007, 00:34 от всевиждаща

# 33
  • Мнения: 138
Момичета моля ви, някой може ли да ми каже как става това намаляне на цветовете? И как да разбера каква е идеалната обработка на снимката преди да я направя на схема?
Вчера пробвах с първата снимка на Ну Пагади и ми я изкара с 91 цвята а аз не виждам повече от 10 цвята по нея.  newsm78

# 34
  • Мнения: 7 803
ами задай на програмата да ти я направи с 10 цвята. после кликаш на съответния цвят долу в лентата, десен бутон delete и тя го изтрива. на негово място остават бели полета, които ръчно маркираш в друг цвят

# 35
  • Мнения: 617
Здравейте!
Немога да повярвам, че открих тази тема, аз от много време се опитвам да се докопам до програма за правене на гоблени и ето че най-после успях. Благодаря ви!  newsm17

# 36
  • Мнения: 617
Кажете на тази програма pattern maker как да сменя бода на гобленов бод. Разбрах, че трябва да отидеш на stitch ама от там никой бод не ми изглежда като гобленовия. Някой знае ли името на този бод?

# 37
  • Мнения: 7 803
half stitch

# 38
# 39
  • Мнения: 138
А кога става промяната на бода? Аз нещо ме мога да го направя.
А какво ще стане ако схемата е за кръстчета а аз я ушия с гобленов бод?

Последна редакция: нд, 27 май 2007, 11:28 от бебешок

# 40
  • Мнения: 617
а знаете ли как се задава да не е 1:1, а да е 1:4

Последна редакция: нд, 27 май 2007, 14:40 от mimi_mimi

# 41
  • Мнения: 7 803
те схемите са еднакви, независимо как ще го шиеш. само намали размера и си го ший 1 към 4  Peace

# 42
  • Мнения: 617
те схемите са еднакви, независимо как ще го шиеш. само намали размера и си го ший 1 към 4  Peace
леле верно бе благодаря цял ден щях да се мъча

# 43
  • Мнения: 138
Ама вече никой не пише тук.Дайте да се амбицираме. Какво стана с общия проект? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт