Подуване на глезените при бременност

  • 7 663
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46
при мен е същото положението,отичат ми и ръцете и краката,изследванията са ми в норма,обаче повървя ли малко в тези жеги и съм ужасно подута.Ще стискаме още малко,няма начин,успех на всички мами!

# 16
  • Мнения: 1 216
Следи си албумина в урината (белтъка). Продават се тестери - лентички за напишкване, много са полезни.
Избягването на сол си е полезно за бременностаа така или иначе.

# 17
  • Мнения: 521
Здравей и на мен също ми се подуват глезените не е никак приятно но поне е лято и можем да ходим с джапанки представи си да беше зима как се обуват ботуши с тези подутки крачета  Laughing аз се мажа с охлаждащ гел и малко помага но какво да се прави има си "странични ефекти" които трябва да се изтърпят   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 1 775
И на мен ми отичаха краката. Гинеколога ми обясняваше, че е от ниско стоящ плод. Освен кисненето в студена вода се мажех и с " Лиотон 1000" по препоръка на същият лекар. Имаше н якакъв ефект, но пак си ме боляха.

# 19
  • Мнения: 2 849
Задържаш течности .Аз бях така .Толкова се бях подула,че почти нямаше обувка ,която да ми стане .Правих си изследвания ,всичко беше наред .След раждането всичко минава . Peace

# 20
  • Мнения: 957
И на мен ми се подуха онзи ден от горещините, та се рових по въпроса. Избягвай соленото, намали кафето (ако пиеш повече), тук съветват да се ядат аспержи ( от тях се пишка по-често, пък и им е сезон в момента), но ако няма аспержи и краставици става. Вдигай си краката на високо, прави им бани със студена вода. При мен оттокът спадна за щастие. Бях само 2 дни подута, но така че кокълчетата на глезените ми не се виждаха.

# 21
  • Мнения: 146
И при мен го има този проблем и то от 2-3 дни. Аз съм в края на 7-ми месец, досега не съм имала проблеми, но ето го. Подуват ми се вечер и са почервенели - приличат на отоци. Сутрин са доре, но тъй като още работя по цял ден вечер си се подуват.Вдигам ги нависоко и спя с възглавници на краката.

# 22
  • Мнения: 424
това е нещо много неприятно Sad и на мен започна да ми се случва от края на 7мия месец - глезените ми стават огромни и ме болят , едва ходя ...да не говорим, че изглеждат ужасно ! Sad нямам албумин, но явно задържам много течности ...и какво ли още не- вече за 2 седмици съм качила 3 кила...ужас . поне да не боляха, ама...

# 23
  • Мнения: 9 973
нормално е  Hug

# 24
  • Мнения: 8 769
Краката ми отичаха съвсем леко, без да имам някакъв здравословен проблем. Въпрос на организъм.

# 25
  • Мнения: X
това е нещо много неприятно Sad и на мен започна да ми се случва от края на 7мия месец - глезените ми стават огромни и ме болят , едва ходя ...да не говорим, че изглеждат ужасно ! Sad нямам албумин, но явно задържам много течности ...и какво ли още не- вече за 2 седмици съм качила 3 кила...ужас . поне да не боляха, ама...

Опитай един ден само на сварени картофи, ще има резултат.
И никаква сол.

# 26
  • Мнения: 2 069
На мен по принцип лятото ми се подуват краката и очаквах и през бременността да е същото и ето че започнаха а съм в 6 месец  ooooh!

# 27
  • Мнения: 1 081
Нарича се задържане на течности и е нормално, не се шашкай, това че сестрите ти са нямали този проблем е изключение, болшинството го имат

# 28
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
И аз имах такъв проблем. Глезените ми ставаха като на слон. Аз употребявам сол в минимални количества, така, че при мен определено не е било от това. При мен най-голям ефект имаше хапването на извара - на другия ден отоците бяха видимо поспаднали. Като родих на следващия ден не можах да си позная краката.

# 29
  • Мнения: 415
И на мене ми казват, че е нормално обаче след работа картинката е като от филм на ужасите а и боли  Sad, когато е малко по-силен климатикът помага донякъде, а също и веднъж когато бях само половин ден на работа въобще не ми се подуха  Simple Smile
Иначе това при мене започна още от втория месец, обаче не се виждаше чак токлкова - само по ботушите си личеше - трудно ги закопчавах.

Общи условия

Активация на акаунт