въпрос относно започване на училище в САЩ

  • 1 314
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
Tandoori  .. маи ако всичко мине наред с interview  и процедурата по зелената карта ще има още една Варненка Simple Smile защото и жена ми спечели и живот и здраве напролет ще пристигнем в Чикаго, при гаранта ни който живее  в Cary,Il .. нашата дъщеря е на 3 1/2 .. и ще е някъде към 4 год и 3 -4 месеца като пристигнем.. и явно ще ни предстои Киндергадерн Simple Smile

Не знам как е в Илинойс, но при нас в Ню Йорк детето за прискуул трябва да има навършени 4 години декември месец в годината на започване, така че ако напролет детето ще е на 4 години и 3-4 месеца, мисля че може и за прискууул да стане.

# 16
  • Мнения: 393
Да се вкл. и аз с инфо.
При нас в Колорадо, Kindergarden-5 год. възраст, първи клас 6 години към м. август.Сина ми е роден края на декември и не се съгласиха да го запишат първи клас, така че изкара една година в KG (половин ден school и полвин ден day care към у-щето).
Пристигнахме в САЩ през 2003, сина ми беше на 4 г и след триседмичен престой в САЩ го върнах за година в БГ (нямаше кой да го гледа). Малката ми щерка беше завършила в БГ първи клас-частно немско у-ще. Тука я записаха втори клас. НЕ ЗНАЕШЕ и дума на англ. (е, лятото с децата понаучи малко). Голямата беше завършила 7-ми калс в частно немско у-ще, като ТРЕТИ език и беше англ. Записаха я в гимназия, 9-ти клас (това, че пропусна 8-ми клас ми струваше доста нерви да им обяснявам как в Европа след 7-ми клас е гимназия). Положи задължитлните за гимназия изпити без проблем.
През първата година и трите деца посещаваха ELA (това е задължителна програма (поне за Колорадо) за деца, на които англ. език е "чужд език". Заниманията са всеки ден със специално обучени преподаватели (един час). През останалото време децата посещават задължителните. Това е за public school, за private не знам.
Децата (особено ако са малки) нямат поблеми с научаване на чужд език в чужбина. Даже това става много по-бързо, отколкото посещаването на курсове в БГ. За мое съжеление, малките и говрят само на англ. помежду си и започват бавно да забравят български и да говорят с акцент.
В къщи се стараем да говорим САМО на български, но за наше съжеление децата в по-голямата част от деня са на у-ще или с приятели американци.
 

Общи условия

Активация на акаунт