Арабска кухня-изпитани рецепти

  • 264 796
  • 726
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 909
Dtti, твоя вариант май ме изкушава повече - но тук не съм виждала цели листа да се продават!(но не съм и търсила особено, може да има по пазара)
 А пък толкова я готвих, защото така си пише в рецептата, и Марси каза така, а и една тунизийка, с която се запознах в магазина. Доколкото разбрах от всичко, което изчетох - това й е идеята на тунизийската млухия, да се приготвя бавно, като някакъв ритуал Grinning

Аз тъкмо щях да питам дали няма някой рецепта за супа - прочетох някъде, че в Египет се ядяла така. Аромата наистина ми хареса и ще опитам да направя още нещо - щом Марси успя да ме вдъхнови за такава дълга манджа, готова съм да пробвам и по-лесни и бързи  chef

# 121
  • Мнения: 5 500
Има ли във Варна арабски магазин? От къде мога да се снабдя с булгур и кус-кус например?

# 122
  • Мнения: 11 747
Има арабски магазин на пазара.До рибния пазар е,малко по-нагоре.
Булгур има 3 вида,но кус кус - не.
В Пикадили има кус кус,в едни кутии,италиански са.Не съм убедена,че е истински,но на рисунката така изглежда.Много е ситен и няма макаронен вид.Тука някоя форумка беше купувала от него и беше готвила,ама не помня коя.Аз не смея,щото нямам уред,нито пък съм яла или виждала някога,как да го докарам?!
Булгура им е хубав,вече няколко пъти готвя от него.Взимала съм от средно ситния.

# 123
  • Мнения: 2 804
В Пикадили има кус кус,в едни кутии,италиански са.Не съм убедена,че е истински,но на рисунката така изглежда.Много е ситен и няма макаронен вид.Тука някоя форумка беше купувала от него и беше готвила,ама не помня коя.
Щом пише Kus-Kus , не се плашете уцелили сте !
Аз от тук купувам и такъв , гледайте само ако има още някой модел да вземете по-ситния !

# 124
  • Мнения: 11 747
да, 2 модела има и май пишеше 'kous kous', ако не се лъжа.Аз отдавна му имам мерак,но нямам специалната тенджера,и не знам бих ли се справила въобще  Thinking

# 125
  • Мнения: 2 804
За справяне ще се справиш , но само ако имаш тенджера за готвене на пара !
А поправката ти е основателна !!! Peace

# 126
  • Мнения: 13 512
да, 2 модела има и май пишеше 'kous kous', ако не се лъжа.Аз отдавна му имам мерак,но нямам специалната тенджера,и не знам бих ли се справила въобще  Thinking
аз съм взимала. И двата са еднакво ситен- midle. Baccini  е марката. Ако искаш,мога да ти снимам кутията- имам една в къщи.

# 127
  • Мнения: 11 747
monda,недей да снимаш.Аз го видях в Пикадили и се чудех дали да купя,ама не купих.В чуденка съм.Нямам тенджера за готвене на пара и не знам дали да купувам - ще ползвам ли,няма ли да ползвам Thinking
Освен,ако снимката няма да е за Afroddita, на нея може да е полезна.

А, да питам - ако ползвам тези кошнички,които се слагат отгоре на тенджера,пак за готвене на пара - ще стане ли? или си трябва отгоре да е затворено?

# 128
  • Мнения: 2 804
Трябва да е затворено за да набъбне кус куса иначе не вярвам , че ще се получи както трябва .
Аз даже и уплътнявам тенджерата , за да не губя от парата .

# 129
  • Мнения: 11 747
Трябва да е затворено за да набъбне кус куса иначе не вярвам , че ще се получи както трябва .
Аз даже и уплътнявам тенджерата , за да не губя от парата .
ясна е работата,така си и мислех

# 130
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ще стане пина,на дупки ли е, тоест като тенджера ? колкото да не падат зрънцата! просто по-4есто ще го омесваш, ние не го затваряме с капак! ако си видяла рецептата ми за кускус е то4но с такава кискеса! какви са тези консерви, не разбрах с кускус  вътре, той е сухи дребни зрънца, като грис, но малко по-едри в пакети като макароните! това в консервите да не е готов сварен или нещо полуфабрикатно?

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 19:35 от marsy

# 131
  • Мнения: 13 512
марси- не е консерва, картонена кутия от половин килограм сух кускус

# 132
  • Мнения: 13 512
традиционна кускусиера                                                                      съвременна  кускусиера
             

# 133
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мойта е от модерните, но капак не ползвам! ако искаш можеш да го покриеш, не ти пре4и, малко стил каквото попадне ще е , но няма на4ин да не стане! споко!после пускайте снимки, нали! Peace

# 134
  • Мнения: 11 747
marsy,намерих ти рецептата за кус кус от другата тема и си я копнах.Да видим ще правя ли,няма ли да правя и каква точно технология ще измисля...


Благодаря за вниманието! Flutter

Общи условия

Активация на акаунт