Арабска кухня-изпитани рецепти

  • 265 260
  • 726
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 7 958
Значи аз също не съм ходил в ресторанта на руски паметник. Служебните ми ангажименти изискват да минавам често от там и затова съм го запомнил.

# 571
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Айа, много благодаря, ще пробвам този на руски паметник и този в Студентски град задължително, и после ще споделя впечатленията си.
Още веднаж   bouquet

# 572
  • София
  • Мнения: 191
Може би си заслужава де се посети този http://www.zavedeniata.com/index.php?page=article&cat=7&pub=16926
Мисля така, защото това е ресторант чийто собственик държеше първия ливански ресторант в София, преди 10години, ако някой го помни на ул. Позитано и поне тогава кухнята беше фантастична. Peace
Влиза в моя списък. Simple Smile

# 573
  • Мнения: 550
Радвам се, че съм помогнала  Hug

И да не забравите да напишете коментар след посещението, как ви се е сторила храната, а и обстановката.
Коледната ваканция току виж и аз ги посетя.  Mr. Green

# 574
  • Мнения: 171
ghost13 - браво на теб, моите го ометоха преди да го снимам.
а с нашата среща какво става колеги съфорумци?

# 575
  • в матрицата
  • Мнения: 952
За срещата аз , знаете, съм за. Имаме вече и избор на ресторантите, така че, остава да видим колко са желаещите, хайде казвайте кой иска да идва и да се организираме  Laughing

# 576
  • Мнения: 45
съжалявам че се забавих със снимката ..... все не ми оставя време за компютъра....

  bouquet       hadil  още веднъж Огромно Благодаря



# 577
  • София
  • Мнения: 7 958
Много ви моля ако ще има среща нека да е след периода на грипната "ваканция".

# 578
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
хадил ,с белите багети, като френския хляб дали ще стане, без екстри като робот за смилане! тоест с нама4кване, ама този хляб трохи не прави! имам цял попреминал и сега умувам какво да правя, пържени филийки или едно руло, да не ме напити някой гостенин!???

Последна редакция: сб, 07 ное 2009, 13:32 от marsy

# 579
  • София
  • Мнения: 7 958
хадил ,с белите багети, като френския хляб дали ще стане, без лестри като робот за смилане! тоест с нама4кване, ама този хляб трохи не прави! имам цял попреминал и сега умувам какво да правя, пържени филийки или едно руло, да не ме напити някой гостенин!???

не знам какво е това бели багети, ама ако нещо подобно на франзели и наистина няма какво да го направиш, нарежи го на тънки фили, намажи го малко със зехтин, ръсни ги там с вашите прословути арабски подправки, после във фурната да се запечат и ако арабите пият бира ей им мезето.

върви и на вино и на фанта портокал (даже съм го пробвал с кока кола) а за айрян да не говорим.

# 580
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
това няма да се хар4и  при моите! препе4ен хляб не въри!хрупкав,  пресен и топъл!само свеки гризе студен, 4е да е  контра, ама е добре за нея,заради стомаха ! малкото яде беб, средната 4аст! само аз оставам да си правя компания, но нали трябва да се сритам сама и да се спра,4е  на кюфте  мязам! Naughty
яд ме е дя се затрива хляба, баба ми ме  у4еше ,4е е грехота! newsm78 но ще го измисля за нещо ядливо да става! Thinking

# 581
  • Мнения: 24
Марси аз съм правила от хляб пица (вместо блат за пица ползвам хляб) а също и баница.Нареждам хляб на дъното и отгоре заливката. Хем бързо хем мойте омитат тавата за нула време. А може и върху хляба домати да сложиш и отгоре заливка от яйца и сирене.
Надявм се да ти хареса

# 582
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Много ви моля ако ще има среща нека да е след периода на грипната "ваканция".
Дядо Хаджия , като гледам как върви организацията на срещата, не само ще е след грипната ваканция, ами дори може и да е след Коледната  Mr. Green. Това в кръга на шегата, разбира се.
Та, за сега сме аз, hadil и Дядото, желаещи за среща......... Някой друг???  Grinning

# 583
  • Мнения: 171
хадил ,с белите багети, като френския хляб дали ще стане, без екстри като робот за смилане! тоест с нама4кване, ама този хляб трохи не прави! имам цял попреминал и сега умувам какво да правя, пържени филийки или едно руло, да не ме напити някой гостенин!???
става чадо мое. просто леко поразмекни маслото и остави хляба смесен с него за около 20 минутки - той ще омекне и ще направиш лесно тестото.

а за сбирката и аз съм за след грипа, не че ме е страх, но имаме работа, като през военно време (да пази Господ!).

# 584
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
смятай ,4е ще го пробвам в малко коли4ество, 4е е бомба,да не си го ям аз! ина4е пицата с хляб се изяде, което ще ре4е,4е задобрявам като авторитет и доверие! ина4е аз наистина я направих първо с яйца,мляко,топено "президент" и масло, подправки,сол и после като се запе4езалях   и домашен сос за пица! малко бг кашкавал би бил добре за покривка! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт