Raduno delle Mamme или Мами в Италия - част 55

  • 11 475
  • 264
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 617
Сонита, на мен също ми се струва дълъг  Naughty  Два пъти в седмицата: понеделник и четвъртък от 10.30 до 13. Групата ни е от около 8-9 момичета, средна възраст около 30 годишни, но едната ще ражда всеки момент, другата не се чувства добре и не идва няколко пъти, моята позната няма желание да ходи и явно ще сме в най-добрия случай около 4. Термините ни са някъде от средата на юли до ноември.
Откакто съм бременна сънят ми съвсем се обърка. Преди не спях много, но поне не се събуждат толкова, седмица преди да разбера, че съм бременна, се бях побъркала, събуждах се в 3 часа и не можех да мигна. Изглежда съм предчувствала. Първите три - четитири месеца дори не искам да се сещам за тях. Напоследък се "понормализирах", доспива ми се рано, събуждам се по сто пъти през нощта: не ми стига въздух, не знам, на къде да се обърна, къде да си сложа ръцете, после някой шум ме буди, през нощта ставам да пишкам един път и после някъде след 6  Mr. Green Става ми смешно вече от тези оплаквания, сякаш съм някаква баба  Tired
От една седмица и кормеът ме стяга и бебонката рита много.  Rolling Eyes
Какво да се прави, така ще е  Wink
Много са ми интересни жени, които казват, че нищо не били усетили за цялата бременност. Не го вярвам. Обратното би било да не се вслушват изобщо в тялото си. Или пък някои, които казват, че никаква болка не били усетили по време на нормално раждане. Разбирам, да е било леко.
Майка ми каза, че приличам на нея като бременна. Това са си то гените, сигурно е вярно това и със самото раждане после.
Лени, аз също предпочитам да мога да си контролирам съня и да ставам по-рано, не като сега: все недоспала и все не мога да мигна  newsm78
Така ще да е  smile3506

# 76
  • Мнения: 3 425
Ей ме на и мен  Crazy

Захванали сте изродски теми  #2gunfire  Аз пък не вярвам на пресата...доста си били измисляли,а на прете-та и ко не вярвам повече,отколкото на другите хора  Twisted Evil

Та в този ред на мисли....детската градина при суорите ЗА и ПРОТИВ?(после ще драсна и аз;)

Миликс,не се отчайвай....има и такива дни  Peace просто още не е започнала да се заглежда и разсейва....пациенца  Peace

Нямамееееееееее Flutter


ПП Лени,прекрасни са курсовете ако имаш време да ходиш....първа помощ,техники за раждането,полезни съвети,срещи с педиатри,разходка в болница и друго не се сещам...да каже,който е ходил  Peace

Пикколинке,  кажи как пишеш върху картата...ако искаш и на лични да си знам  Crazy

# 77
  • Мнения: 6 167
Може ли на който му се разказва да сподели на какво ви учат в тези курсове?
Как протича ( има ли изпит накрая  Laughing) , а също така по-специално ме интересува има ли модул по първа помощ за бебета и малки деца?  newsm78



Има, има Лени, на изпита ти казват да внимаваШ и да напъваШ Laughing

Майтап настрана, на мен тоз курс ми беШе мноого от полза: http://www.madamedeloynes.com/preparazioneparto.html

то тоз изпит и без курс се взима  Laughing
погледнах малко клиповете, но спрях при обяснението какво са ендорфините.

кала, ани има  karta.psd  и затова пише жената. Laughing


# 78
  • Мнения: 2 617
Лени, на курса правим няколко упражнения на музикален фон в първата част (има и от йога). Музиката също е подбрана, беше песен на делфините последния път и упражнения, сходни на медицатция. После всяка разказва, какво е изпитала, как й е подействало. Засега не сме говорили за самото раждане, но правихме упражнения за мускулите. Следва почивка, в която всички отиват да пишкат  Mr. Green
След това има разговор на различни теми: напр., какво знаем за ражданията на нашите майки и баби. Щели да присъстват гинеколог, социален работник, психолог.
Това е в общи линии. Хубаво е, че се запознаваш с жени, които са в същото положение и така съпоставяш, обменяш опит.
 Mr. Green За изпит не са ни казвали, но дори и да не го вземеш, като ти дойде времето, няма мърдане  Crazy
Хареса ми това, че в такива ситуации се задействат първичните скрити в нас инстинкти, останали от поколения жени преди нас.

# 79
  • Мнения: 1 100
Та в този ред на мисли....детската градина при суорите ЗА и ПРОТИВ?(после ще драсна и аз;)

100 % против, никога няма да пратя детето си там, тия хорица са се изродили, нямам вяра. Свестни със сигурност има, но така или ина4е нямаме религиозни убеждения, та в никакъв слу4ай Naughty Мъжът ми е бил "възпитаван" от подобни, категори4ен и той: не. Имам и малко ли4ен  опит отблизо : не ми харесва привидната благост, прикриваЩа лицемерие и много 4есто арогантни маниери Stop

Ли4но мнение Peace

# 80
  • Мнения: 2 804
Аз си лягам към 2-3 , че и в 4 сутринта .
Отделно кърмя през половин 1 час и сутрин в 8-9 съм на крак .
След обяд спя рядко , защото след това съм със силно главоболие .
По време на бременностите ставах много често в началото за да  Sick , а след 7-мия месец и да пишкам .
Последният месец почти не спях и се разхождах из къщи като Дракула .
В родилното се запознах с една жена вече майка на 4 деца , разказваше първото си дете го е родила в асансьора на пода .
Второто по пътя от зала травалио до родилна зала . И не е усетила нищо .
Третото се е наложило да я оперират и за четвъртото нямаше как да говорим , защото го е родила след няколко месеца .
Аз при първото раждане имах само болки и никакви контракции то и за това не знаех кога да напъвам .

# 81
  • Мнения: 3 388
Може ли на който му се разказва да сподели на какво ви учат в тези курсове?
Как протича ( има ли изпит накрая  Laughing) , а също така по-специално ме интересува има ли модул по първа помощ за бебета и малки деца?  newsm78



Има, има Лени, на изпита ти казват да внимаваШ и да напъваШ Laughing

Майтап настрана, на мен тоз курс ми беШе мноого от полза: http://www.madamedeloynes.com/preparazioneparto.html

Много хубаво линкче  Hug

# 82
  • Мнения: 6 167
кала, наш'то незаченатото ще ходи при суорите.
ние сме за, що се отнася до азилото, което е зад ъгъла.
ако го вземат - да го гледат. взимат ги след 40тия ден. идеално ни устройва.
дамиано е отгледан при суоре, като гледам нищо му няма.
а, имало е ефект мисля при някои приятели негови във връзка с някои първи еротични фантазии Laughing
оказа се, че дори няма нужда да декларирам вяра и да се покръствам, за да го вземат, горкичкото.
все пак - имам лични наблюдения и от някои суоре , както и от нашия дон виторио, който
е много свестен и 'отворен' човек.
като му дойде времето ще се задълбоча повече, но засега сме 'за'.

забравих да кажа, че азило-то не е с религиозна 'насоченост'.
да не говорим, че едно време са били единствената възможност.
дамиано си спомня един скандал, когато е имало вот за аборта, сестрите са им казвали ' кажете на родителите си да гласуват срещу аборта'. имало е големи истории и с това са приключили и опитите за някаква религиозна 'намеса'. 
та, не виждам 'опастност' от това да му 'промиват главата', въпреки, че предпочитам да е католик, отколкото да ми щукне по разни секти като стане на 14.

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 14:45 от Lennie

# 83
  • Мнения: 3 388
Абе какво е това кърмене на всеки час  Rolling Eyes Аз ще се побъркам! Ние ако се кърмим, смятам да изградя режим без нощни такива и до 6 месец макс.

# 84
  • Мнения: 2 804
Ами аз съм си виновна за кърменето толкова често , но какво да се прави при нас нали казват да се кърми на поискване .
Така се увеличавала кърмата , това е така , но безсънните нощи вече са много .

# 85
  • Мнения: 3 388
Ами много са, Даниелка ...
Аз като не спя и съм мног зле, въобще не съм на себе си ... честно казано това най-много ме плаши  Outta Joint

# 86
  • Мнения: 3 425
Абе какво е това кърмене на всеки час  Rolling Eyes Аз ще се побъркам! Ние ако се кърмим, смятам да изградя режим без нощни такива и до 6 месец макс.

Блажени са вярващите  Grinning Кърменето не е лесна работа...понякога децата не се засищат за цяла нощ(но това важи и за АМ),но може и с режим....аз бях толкоз същисана,че избрах по-лекия режим и за двамани т.е на поискване  Peace ,но всеки сам си преценява  Peace

# 87
  • Мнения: 2 804
Свиква се , тя неволята ме учи мен на всичко !
Пък и все пак са моите деца .
Когато работех като болногледачка по болниците не съм спала изобщо през нощта и тогава наистина ми тежеше , сега е друго .

# 88
  • Мнения: 6 167
всеки случай си е различен, и убеждения също.
аз съм малко консервативна и мисля, че режима е важен.  ( не знам как ще го постигна, щото съм мека мария)
ставане, лягане, ядене, ако мога бих поставила всичко в една екселска табличка да ми е ясно кога какво се случва  Joy малко 'класически' неща бих отменила - едното е гърнето. мисля, че не е изобщо необходим този етап.

даниела я разбирам. аз едно куче не понасях да ми лае нон стоп и да иска да съм с него, какво остава едно дете!
като ми ревне, едва ли ще устоя - и ще нося, и ще гушкам, и до мен на легло ще слагам и ще подавам цица...

# 89
  • Мнения: 1 100
Абе какво е това кърмене на всеки час  Rolling Eyes Аз ще се побъркам! Ние ако се кърмим, смятам да изградя режим без нощни такива и до 6 месец макс.

Блажени са вярващите  Grinning Кърменето не е лесна работа...понякога децата не се засищат за цяла нощ(но това важи и за АМ),но може и с режим....аз бях толкоз същисана,че избрах по-лекия режим и за двамани т.е на поискване  Peace ,но всеки сам си преценява  Peace

Има неЩо вярно. Ние откакто сме на Ам, след като ми спря кърмата (откак стана на 2 месеца) си спим екстра. Отна4ало по 6 4аса, после 8, сега 12  Wink ДуШи4ката ми Heart Eyes Ама се иска и изграждане на режим, от само себе си не става, настояване и постоянство, после и детето свиква, пък като си е спинкало дълго и спокойно е ведро и весело цял ден Hug
На мен, оба4е, от самото на4ало това ми беШе ясно (да живее док. Спок). Навиците на децата ние им ги създаваме, като не съм парцал съм много по "ползотворна" майка Simple Smile

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 15:03 от denise

Общи условия

Активация на акаунт