Помощ- злоядо дете- скъсах си нервичките

  • 1 911
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 550
Моите нервички отдавна са на парцали!!! LaughingИзмислям какво ли не за да го накарам да яде!Още от бебе си е такъв.Мисля,че си направила грешка ,като си сменила  адаптираното   мляко.Знам от педиатърката,че не е добре да се сменят,защото отказвали да ядат.Разбира се не е задължително да съм права.Докато са мьнички може да е всичко. Peace

# 16
  • Мнения: 10
Колко ми е познато това положение . За съжаление и ние сме така . Опитвам се да не го насилвам да яде ,оставям го той да си каже ,но вътрешно се тормозя много . Ние не сме на АМ , а се кърмим и се побърквам при мисълта че кърмата ми намалява ,защото той не иска да яде , а с помпата  не успявам да изцедя почти нищо .Утре навършваме 5 мес. и сме наддали само 250 гр. за последния мес. Като си помисля какво ме чака на детската консултация и ми се отщява да ходя .Пак ще бъдат едни приказки  защо не съм го захранила вече и че е време да премина на АМ.

# 17
  • Мнения: 546
Присъединявам се към майките на злоядите дечица. Знам, че е ужасно да се тормозиш за това, че детето ти не яде. И на мен ми се е случвало да изпадна в криза по тоя повод.  #Cussing out Но трябва да се научим да се доверяваме на децата си, да им даваме колкото поискат. Моето дете е вече голямо и така и не преодоляхме злоядството. И сега се храни много по-малко от връстниците си, капризничи – не яде каквото и да е, отплесва си дълго вниманието докато се храни и изобщо едва ли е най-лесното за гледане дете. Но мога да те уверя, че след като е здраво и наддава, няма проблем. Възможно е и жегите да оказват влияние. Въоръжи се с търпение и обич и в никакъв случай не храни насила.  Hug

# 18
  • Мнения: 2 051
Присъединявам се към майките на злоядите дечица.

Аани, дечицата сами по себе си не са злояди.
Това е терминология от времето на нашите баби, когато се е смятало, че големите количества храна са най-доброто нещо и "дебело" дете е било синоним на здраво ддете.
Много си права за търпението и уважението към детето.
Всяко насилствено нещо травматизира.

Пробвала ли си да подобриш апетита му, като го оставиш примерно за половин ден само  на много плодове, сега през лятото стават тези работи?
Моите след боледуване обикновено се хранят като мравки...Е, оставям ги само на плод по техен избор, колкото искат. Отначало почти не искат, символични количества, почти като при бебетата. После постепенно се увеличава и обемът и желанието Mr. Green
След седмица-две идва вълчия апетит, известно време ядат като лами и после се връщат към нормални количества (и при нас нормалното не е никак много).

Поздрави на всички, любов и търпение, както казваш Hug

# 19
  • Мнения: 215
Колко ми е познато това положение . За съжаление и ние сме така . Опитвам се да не го насилвам да яде ,оставям го той да си каже ,но вътрешно се тормозя много . Ние не сме на АМ , а се кърмим и се побърквам при мисълта че кърмата ми намалява ,защото той не иска да яде , а с помпата  не успявам да изцедя почти нищо .Утре навършваме 5 мес. и сме наддали само 250 гр. за последния мес. Като си помисля какво ме чака на детската консултация и ми се отщява да ходя .Пак ще бъдат едни приказки  защо не съм го захранила вече и че е време да премина на АМ.

Вие да не сте при нашата педиатърка? Laughing Тя е от тия, дето бързат със захранването! А щом имаш кърма АМ НЕ ти трябва!

# 20
  • Мнения: 2 051
Колко ми е познато това положение . За съжаление и ние сме така . Опитвам се да не го насилвам да яде ,оставям го той да си каже ,но вътрешно се тормозя много . Ние не сме на АМ , а се кърмим и се побърквам при мисълта че кърмата ми намалява ,защото той не иска да яде , а с помпата  не успявам да изцедя почти нищо .Утре навършваме 5 мес. и сме наддали само 250 гр. за последния мес. Като си помисля какво ме чака на детската консултация и ми се отщява да ходя .Пак ще бъдат едни приказки  защо не съм го захранила вече и че е време да премина на АМ.

Мравчо, не оставяш ли бебето да суче на поискване?
Нещо налага ли ти да се цедиш?
Поговори си с момичетата от кърмаческия...
Кураж!

# 21
  • Мнения: 24 467
Лекарката на децата ми е казвала, че грамажът по кутиите е леко позавишен. Нормата /средна, разбира се, не е еднаква за всички/ съответства на месеците на детето плюс 100 мл. или ако бебето е на 4 месеца- 140 мл., като за всеки месец се дават допълнително по 10 мл., но това е много относително положение. Няма как да се даде повече количество от товя, което бебето само си е определило да изяде.
Ако бебето няма някакви признаци на заболяване не би следвало да има проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт