Педиатър трепач!!!!!

  • 1 992
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Да си кажа честно, не бих използвала силни думи при твоя случай. Като сложим от другата срана на везната педиатрите в България, които препоръчват сок от 40-тия ден и жълтък от 2-рия месец...  Rolling Eyes вашето си е направо супер. Не е толкова страшно. Факт е, че във Франция сокът от пресен протокал е едно от първите неща, които дават педитата. Така че споко, педито ти е наистина трепач общо взето, аз не бих се възмущавала толкова.
Иначе е добре пресни плодове от 6ти месец  Peace

# 16
  • Мнения: 772
 Shocked
Много са плодовете като за начало.Количеството даже няма да коментирам

# 17
  • Мнения: 46 526
С изключение на това, че плодовете трябва да са бланширани, а не сурови, не виждам нищо странно в останалото ...

странното е, че педиатърът предлага за ЗАХРАНВАНЕ, тоест, първа среща с плодовото пюре като такова, една смес от ...

Права си, но пише, че е давала сокове, затова предполагам, че тези, които е изредил педиатърът са вече въведени. Ако не са- наистина е добре да ги въвежда един по един  Peace

# 18
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
споделям мненията на Никол  Peace

# 19
  • Мнения: 174
Имам приятелка която живее в Гърция там по същият начин на 5 месеца захранват с микс от сурови намачкани плодове и заместват второто сутрешно хранене с него

# 20
  • Мнения: 417
За портокаловия сок не съм много съгласна,че трябва да се дава на месец и половина.А за плодовете знам,че трябва да са бланширани,а сурови след 6-я месец.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз плодови пюрета не съм давала по 200 гр на едно ядене, просто защото знам от нашата педиатърка, че плодовите пюрета се дават между храненията и не са заместител на храната  Peace

# 22
  • Мнения: 2 673
Shocked
Много са плодовете като за начало.Количеството даже няма да коментирам

# 23
  • Мнения: 2 051
Та това е...кажете какво мислите.

Богдана, проблемът не е в суровите плодове.
Проблемът е, че бебето ти е още малко за захранване. До 6 месеца не се препоръчва въвеждане на твърда храна, а след 6 месеца няма проблем да се даде директно и домашно приготвено сурово пюре (разбира се в малки количества, започва се с по 1  лъжичка).

Проблем е също, че педиатърът ти не си е направил труда да те информира добре.
В Испания политиката на министерството на зравето е за късно захранване.
Можеш да прочетеш за това тук:
http://www.msc.es/gabinetePrensa/discursosInterv/archivos/141004123510.pdf

Също за задълженията на испанските педиатри от сайта на асоциацията им: http://www.aepap.org/avalpap/taller_lm.pdf
"El pediatra debe ofrecer
información y apoyo
para facilitar la
lactancia materna exclusiva hasta
los 6 meses y complementada con
otros alimentos desde los 6 meses
hasta los 2 años o más".

Можеш да смениш педиатъра, както и  да се оплачеш от него в съответната офисина на    CatSalud (там където са ти издали тархета санитария).

# 24
  • Мнения: 2 309
Като всяко нещо - информацията за всичко е напълно достъпна!!!
Сама си избираш начина на хранене,а идеите,които ти дават наблюдаващите лекари не те задължават да ги изпълняваш.

# 25
  • Мнения: 2 051
Като всяко нещо - информацията за всичко е напълно достъпна!!!
Сама си избираш начина на хранене,а идеите,които ти дават наблюдаващите лекари не те задължават да ги изпълняваш.

Да, Рожбо, напълно достъпна е благодарение на майки, които са превеждали и я разпространяват по своя собствена воля посвещавайки доста време на това.
В България информирането не се смята за част от работата на педиатъра.

В Испания обаче педиатрите са длъжни да информират и ако не го спазват човек може да подаде жалба срещу нарушението.

# 26
  • Мнения: 56
Извинявам се но не разбрах бебенце Никол къде се намира ,  но и аз на моята дъщеря й давах сок от портокал вместо от ябълка както ми каза лекарката тогава , сега след седем години Мони е с постоянно запушен нос , алергична , със слаб имунитет - незнам дали това е свързано с портокала , но всеки път като се разболее - вече по рядко си мисля че вината е у мен  Embarassed, за това съвет няма да ти давам , прави това което сметнеш че е най добре за нея.
Това което мога сто процента да те посъветвам е да  миеш портокалите мн добре предварително !!! Wink

# 27
  • Мнения: 9 050
Виж сега пиле. Да си идваш тука, да я нацелувам сладураната, че така като те чета, до август месец ще сте го побъркали детето  Grinning
То не бяха цицини по главата, не бяха сурови плодове....ужас!

Ся, да ти кажа, може да си ми кака, обаче моят е по-голям hahaha Суровите плодове ще си отмъстят. И на Мая и на тебе, щото от нейните колики и ти и татито няма да спите.

Аз като го пробвах Стефан със сурова ябълка ( и то преди 2 месеца ), такъв ужас настана, че още не смея да пробвам пак.
Купи си едни плодови пюрета. Тези за начално захранване са от един плод. Обикновено са я круша, я синя слива ( със синята слива внимавай, че Стефан месец и половина имаше разстройство след като се натъпка с две бурканчета наведнъж. Ама нали си е лакомия. ГГЗ, както се казва. ) Може и ябълка. То си пише. Даже на някои е отбелязано, че са първа храна. И си му давай пюренце.

Не знаеш какво му даваш! Ми юре му даваш, какво да му даваш?
Ти ако така ще готвиш всичките пюрета....не те виждам просто като стигнете до пуйката и заека.

И си ела тука, да си я захраним сладураната с кюстендилски череши.  Laughing

P.S. Само да ти кажа за алергиите. Стефан от 6 месечен си гризкаше бананчета и нищо му нямаше. Обаче като стана на 8, разви алергия. И педиатърката ми обясни, че това било напълно нормално. Може и няколко години да консумира детето някаква храна и изведнъж да прояви алергия към нея. Така че, леко с цитрусите. В смисъл не да не и даваш, щом така правите в Испания, но я наблюдавай.

Айде целувки на всички.

# 28
  • Мнения: 91
Е явно всички вие сте много на ТИ с нещата. Аз не виждам какво имате против портокала след като никоя от вас не е започнала с него. От къде имате мнение за него? Защо трябва да захранва с общо приетата ябълка, която и на голям човек така му изтъргва стомаха, че чак лошо да ти стане. Защо всички смятате, че вашето мнение е най правилно?
В Испания почват с портокали и колко от тях имат алергии от тях? В САЩ захранват от 6месеца и какво - повечето са свине! Тук едни захранват с зеленчуци, др. с плодове. Едни деца ядът много, др. не. Всеки с вкуса си! Дайде съвет да захранва едно по едно, ама не давайте съвет с какво.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 363
Аз не виждам какво имате против портокала след като никоя от вас не е започнала с него. От къде имате мнение за него? Защо трябва да захранва с общо приетата ябълка, която и на голям човек така му изтъргва стомаха, че чак лошо да ти стане. Защо всички смятате, че вашето мнение е най правилно?
В Испания почват с портокали и колко от тях имат алергии от тях? В САЩ захранват от 6месеца и какво - повечето са свине! Тук едни захранват с зеленчуци, др. с плодове. Едни деца ядът много, др. не. Всеки с вкуса си! Дайде съвет да захранва едно по едно, ама не давайте съвет с какво.

и аз не съм виждала Индийския океан, но това не значи, че той не съществува, нали? от къде имаме мнение за портокала ли? от предостатъчното информация по въпроса в литературата и специализираните сайтове в Интернет.
никой не започва със сурова ябълка. за разлика от портокала, тя търпи топлинна обработка и може да се ползва цялостно, а не само във вид на сок. започва се с топлинно обработено пюре от пулпата на ябълката.
имаш ли информация за процента на деца с алергии в Испания? наясно ли си, че в САЩ има голям процент затлъстели поради хранене с боклучава храна и обездвижване в зряла възраст, а не поради захранване на 6 месеца?

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 21:47 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт