1 klas

  • 1 868
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 733
Аз съм родена през март и тръгнах на 6 години на училище. Благодарна съм на майка ми, че е избрала тогава да ме прати, защото на 22 бях с висше образование, а на 25 - с две!

# 16
  • Мнения: 6 472
Аз съм родена през март и тръгнах на 6 години на училище. Благодарна съм на майка ми, че е избрала тогава да ме прати, защото на 22 бях с висше образование, а на 25 - с две!

 Peace Същото бих написала и аз, но въпросът не опира и само до кой кога ще завърши училище, а и каква  нагласа има.  Нито за миг не ми е липсвало времето преди да тръгна на училище и нито за миг не съм съжалила, че тръгнах на 6 на училище. Голямата мидъщеря също тръгна на 6. Имах известни колебания дали да я запиша, но нея я прехвърлиха от яслата в градината преди да навърши 3, на практика вървеше с по- големите и ако трябваше да я запиша на 7 на училище, трябваше и да потвтори подготвителната група. За нея това си беше чиста проба бадение и обида и предпочетах да не го правя.

И аз също да попитам - при вас как стои въпросът с предучилищната?!?!?! Ако вече детето е ходиро по- добре да си тръгне в първи клас. Ако не е - ще трябва да си изчака до следващата година.

# 17
  • Мнения: 2 270
Моето лично мнение е да си изживеят децата детството,пък после те ако искат може и до 30годишна възраст да учат!

И моето мнение е такова - има време за училище!

# 18
  • София
  • Мнения: 351
Една година е голяма разлика за тази възраст.Зависи си и от детето,но не виждам какъв е смисъла да се напъваш до 25 да си с две висши.Моето дете знаеше да чете от 5год,на6 вече можеше и да пише,но въпреки това тръгна на училище на 7.В училище учи японски,отделно ходи и на английски  и мисля,че ако го бях пуснала на 6 щеше да му дойде в повече.За мен най-важно е здравето,а след това висшето.

# 19
  • Мнения: 858
по добре с набора си.една година разлика си е доста и си личи.има една поговорка-по добре пръв на село отколкото последен в града.аз преживях същите терзания и сега съм доволна че си изчакахме набора.освен това децата са по нова програма и задължителното обучение ще е до 10 клас-после колежи и т.н. newsm10

# 20
  • Мнения: 3 886
Ние сме ФЕВРУАРИ  .Ще тръгне догодина Peace

# 21
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Дъщеря ми е родена на 26 февруари 2000 година и я пуснах първи клас миналата година справи се отлично много съм доволна от нея ,но преди да я пуснем по рано преценихме добре възможностите и решихме ,че ще се справи така и стана и не съжаляваме .
Аз също не съм била с набора си и това нямаше никакво значение.

# 22
Моето лично мнение е детето да тръгне на училище с набора си.Започне ли веднъж да учи няма спиране.Не му отнемай от детството.Все пак изборът е твой!Успех!

 Peace

# 23
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Хей никой на никого не отнема от детството, то пак ще си е дете и ще има време за игри не е чак толкова страшно.Има страни в които се тръгва на училище от 6 години.

# 24
  • Мнения: 901
Аз съм учителка и, повярвайте ми, децата, които са по-малки от набора си, си личат и се затрудняват не толкова от самото учене колкото от това, че другите са по-зрели и се справят по-бързо и уверено със задачите си. Защо да ги затормозяваме, когато можем да им осигурим спокойствие и увереност в първите години от образованието им?

# 25
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Бих казала ,че всяко дете е индивидуално.Не подкрепям мнението че няколко месеца разлика са фатални и децата се затрудняват повече .Мога смело да твърдя ,че дъщеря ми се справи перфектно в първи клас,а и в подготвителния беше едно от малкото деца ,които можеха да четат,смятат и пишат.

# 26
  • Мнения: 54
По-добре с набора си

# 27
  • Мнения: 1 225
По-добре с набора си

И аз така мисля  Peace

Общи условия

Активация на акаунт