Отново за хламидията...

  • 5 976
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
GOLDEN ROSE,

Упоритост преди всичко, нали така:)

А за хващането на време...за това почетох доста и най- неприятното е, че специално при мъжете протича понякога без каквато и да е било симптоматика, а при жените е доста неинтензивна (течение и понякога сърбежи и парене).

Нещото, за което обаче не успях да намеря никаква информация беше:
- какво е нормалното съотношение на IgA и IgG ако няма инфекция
- какви са граничните нива

Ако някой знае нещо по въпроса, ще съм благодарна да даде информация!
  bouquet

# 16
граничните нива зависят от лабораторията където правиш изследванията. аз на различни места различни референти са ми давали. питай на място.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Начините на заразяване с хламидии силно варират в зависимост от вида на хламидията. Chlamydia trachomatis се предава предимно по полов път и се среща само при хора. Chlamydophila pneumoniae се предава по въздушно капков път (предимно с кихане), а Chlamydophila psittaci се предава обикновенно от птици на хора. Възможни са различни вариации на предаването (например на мен ми е известен случай на заразяване при който човека най-вероятно се е заразил вдишвайки прах съдържащ птичи екскременти докато е чистил камината си) Така, че моля ви не бързайте да се нахвърляте върху полвинките си. Изследване за хламидии се прави 21 дена след сперане на медикаментозното лечение. (Забележете, че казвам медикаментозното, а не антибиотичното) Съществуват и други медикаменти които могат да повлиаят изследването (например диклофенак съдържащи препарати и др.) Обикновенно изследването е отрицателно когато се прави по време на лечението. В случай, че изследването е положително тъй нареченият втори курс на лечение трябва да бъде започнат възможно най-бързо (няма интервал освен необходимите 21 дена за да е коректно изследването) Искам да уточня, че предаването на хламидиите чрез водни басейни е много малко вероятно. Хламидиите представляват бактерии, но много по-малки от другите и с ограничени енергитични възможности. Те са вътреклетъчни паразите. Това ги прави по-различни от другите бактерии които могат да живеят навсякъде неограничен период от време стига да имат хранителни вещества които превръщат в енергия. За да живее на хламидията и трябва жива клетка в която да се помещава и от която да черпи необходимата за живота си енергия. В басейна такива (живи еукариотни клетки обикновенно няма) плюс това хлор-а или солената морска вода също биха били извистен проблем за хламидиите.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Елена,инфото е супер.Благодаря ти.

# 19
  • Мнения: 690
Бих искала да добавя само, че би могла да се заразиш с Хламидия и при преглед при гинеколог ако не са добре почистени инструментите (малко вероятно, но възможно).

Освен това заразяването може да е станало преди много време. Най-често заболяването е безсимптомно (особено при жените).

Успех с лечението и  #2gunfire на тези гадинки

# 20
Впечатлена съм от информацията и страшно благодарна! Това например колко дни след лечението трябва да се направят контролните изследвания не ми беше разяснено от лекуващия лекар...което признавам е половината от причината за паниката ми...

А за това доколко е възможно да се заразиш с хламидия при Акушер - гинеколога...мисля си че едва ли е най невероятното нещо...след като моя позната се зарази с Хепатит при зъболекаря си.. ooooh! Tired

# 21
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
На мен Хламидиите ми ги лепнаха ТОЧНО в генекологичен кабинет.
   Хронологията и изследванията говорят за това и потвърждават думите ми.
   Отидох за преглед, намериха "уж" раничка, която я лекуваха с някакъв "много специален" лазер половин година, ВСЕКИ БОЖИ ДЕН!!!
   През това  време се пускаха периодично излседвания. Първото и второто изследване показваха, че съм чиста, третото - опаааааа, Хламидии и то при положение, че ми беше ЗАБРАНЕНО да водя полов живот, т.е. не бяхме се докосвали с мъжа ми над половин година и незнайно от къде аз съм си лепнала Хламидии, но за тях разбрах съвсем случайно /не даваха на пациентките никакви изследвания и резултати, всичко се държеше в една папка при доктора. Аз един ден се примолих на сестрата да ми каже аджеба какво е ставало с мен и тя тогава дата по дата ми прочете всички резултати и изследвания/ месеци по-късно и то след като вече бяхме започнали да се сексим - така че успешно му ги бях прехвърлила и на него.
   Историята наистина е дълга и изключително тъпа, последва продължително лечение,  сума изследвания, разбихме си стомасите от силните лекарства...но все пак се преборихме с гадините.

 

# 22
Ами Златна розичке,

Така както е тръгнало май и аз съм ги прихванала от светия дух....

Има и още нещо, което бях прочела и сега се присещам. Хламидия трахоматис би могла да бъде последица от бременност. Истина или лъжа?
Споделете моля мнението си, ще бъда благодарна.

# 23
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
На нас лекарката ни обясни, че хламидията е коварна и може да се активира от различни фактори - настинка, силен антибиотик, слаб имунитет например. При мъжът ми се е активирала от антибиотик, който той пи за венците.

# 24
На нас лекарката ни обясни, че хламидията е коварна и може да се активира от различни фактори - настинка, силен антибиотик, слаб имунитет например. При мъжът ми се е активирала от антибиотик, който той пи за венците.

Странно.. newsm78

# 25
 Момичета здравейте
Какво сте пили за да се преборите с тази хламидия,при мен може би е тя една от причините за срастванията на мат. тръби.На мен ми изписаха азитрил или азитрокс те били едни и същи- еднакви като действие,Аз пия азитрокс,Пих два дни-положит.резултат,сега пия 6дни,почивам седмица и след това отново 6 дни.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ние първия път пиехме дотур,фасижин и микомакс-за мен.А сега-азатрил.Но изследването го правим 3 седмици след като спрем лекарствата.

# 27
Момичета здравейте
Какво сте пили за да се преборите с тази хламидия,при мен може би е тя една от причините за срастванията на мат. тръби.На мен ми изписаха азитрил или азитрокс те били едни и същи- еднакви като действие,Аз пия азитрокс,Пих два дни-положит.резултат,сега пия 6дни,почивам седмица и след това отново 6 дни.


Дотур 10 дни, Сумамед 5 дни, Дотур още 5 дни.
Само първите два дни Фасижин

Дотур е от групата на доксициклините.Специално за Сумамед четох, че фармацефтичната компания която го произвежда е работила около 10 години над създаването на препарата и по лекарски мнения към момента няма по добър. Но е изключително скъп...лечението за 5 дни излиза около 70 лева..

# 28
  • Мнения: 334
Голдънче - Е това е върха!!! Нямам думи! Но и в мен остана съмнението че може да съм пипнала Хепатит А от зъболекар!! Самата зъболекарка се изпусна, че е имала пациентка, с Хепатит, но това след няколко месеца..

А за тея хламидии не знам какво да мисля, излиза че езва ли не ги има в организма, не се проявяват в някакви симптоми,работят си тайничко и могат да се активират от някакъв стрес и т.н.. егати подлите гадинки!! #2gunfire #2gunfire

Аз преди две години съм правила изследване- беше отрицателно, но оттогава насам не съм.

# 29
НА МЕН НАПРАВО МИ ИЗПИСАХА АЗИТРОКС, ДОРИ НЕ МИ КАЗАХА ЗА ДРУГИТЕ ВАРИАНТИ,САМО МИ КАЗАХА ,ЧЕ В МОМЕНТА ТОВА Е СЪЩОТО КАТО ДЕЙСТВИЕ СПРЯМО ДРУГИТЕ ЛЕКАРСТВА НА ПАЗАРА, НО Е ПО-ЕВТИН СПРЯМО ТЯХ ,И ЧЕ ДАЛИ АЗИТРОКС ИЛИ АЗИТРИЛ СА ЕДНИ  И СЪЩИ САМО ЧЕ,
АЗИТРОКС Е ВНОС
АЗИТРИЛ И БЪЛГАРСКО
ТАКА ЛИ Е МОЛЯ КАЖЕТЕ

Общи условия

Активация на акаунт