Хранене на вън!!!

  • 1 484
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 162
И аз кърмя навън предимно. Много ми помогнаха да се отпусна едно време кърмаческите срещи в градинката на НДК.

# 16
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И аз кърмех навън/защото пораснахме и вече избягвам, то по-скоро е показване прелестите на мама сега./ . Страшното е само първия път. Както е писало едно мамче, хората не се зазяпват толкова, колкото си мислим. Наскоро бяхме на излет, естествено кърмих, и тъй като отдавна нямаме кърмачески снимки, помолих да ни снимат. После като видях снимката дълго се чудех наистина ли кърмя, изобщо не личеше. А и какво толокова0нали храниш детето си. Защо с биберон да не е срамно, а с гърда да е. Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 1 043
lila, моля те, сподели опит къде си полягваш с бебчето? Аз поради причината, че мога да го кърмя само легнала, все се прибирам у нас...

Ами на вън няма къде и не полягвам. Мъча се в седнало положение по пейките. Имах предвид, че вкъщи кърмя само легнала. Имам чувството, че и на беба не и е особено удобно и суче по-кратко, когато сме на вън, но това е положението  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 86
Кърми си навън спокойно - нищо срамно няма в това. Аз и да имах някакъв срам вече съвсем ми размина - ние сме по-цял ден навън и малката е свикнала само с цица да се приспива пък и още друго нито яде нито пие  Hug Та във всякакви пози сме се кърмили и навсякъде. Онзи ден в Мола седнахме да хапнеме и малкия човек и тя реши че е време за ядене - та и дадох да хапва и изведнъж гледам едно много сладко момиченце седи до нас и ей такива очи ококрило  Rolling Eyes На съседната маса седи майка и - на арабка приличаше - беше забрадена и още една жена с момиченце и момченце. А малката ни зяпа и не иска грам да се мръдне - идва момченцето,дърпа я, нещо и говори - тя не. Седи това ми ти хлапе и зяпа. И изведнъж все едно получи прозрение свише - бегом при майка си и почна да и дърпа роклята и да се опитва да я вдигне  Mr. Green Голям майтап - аз едвам се сдържам да не се разсмея с глас и само се подхилвам. На жената супер неудобно и стана очевидно - та хлапето беше "озаптено" с мноооого строг тон. А мъж ми вика - ето само смут всяваш с това кърмене на обществени места  Joy А иначе миналата седмица се върнахме от Италия - та там във Венеция се кърмихме и на Сан Марко и на моста Риалто и пред една катедрала / не помня как се казваше/ - снимаха ни няколко пъти като туристическа атракция и това е   Sunglasses единия път даже дойдоха да питат дали нямаме нищо против  Crazy Като свикнеш и спира да ти прави впечатление - даже другите се притесняват повече от теб.

# 19
  • Мнения: 3 718
По цял ден сме навън, кърмя го седнала, права, полегнала на полянка, в кръчми и въобще където си поиска. Беше ми леко свенливо в началото, но благодарение на едно едногодишно ходещо кърмаче, което направо нарамваше майка си за да суче (още го прави), свикнах бързо. Няма нищо по удобно и лесно от това, а и даваме добър пример на бъдещите кърмачки  Wink

# 20
  • Мнения: 4 242
В началото ще ти е малко трудно или по скоро странно, но след няколко кърмения ще придобиеш опит и смелост. Тогава и ще откриеш каква свобода ти дава кърменето, с няколко памперса в чантата можеш да откараш цял ден навън  Grinning
Ако много се тревожиш направи малко сухи тренировки у дома пред огледало, попитай и любимия, той обезателно ще ти каже ако се вижда нещо от някъде. Вземи си шал или си носи жилетка, ходи винаги в дрехи в две части, така ще ти е значително по лесно, само си вдигаш леко блузката, когато вече си гушнала бебето, то те крие отпред, отгоре блузката, отстрани жилетката или шала.
Приятно кърмене на свеж въздух, идват прекрасни летни дни, възползвайте се максимално! Hug

# 21
  • Мнения: 46
Получила си толкова много и чудесни съвети. Наистина няма нужда да се притесняваш. Повечето хора, ако въобще разберат какво правиш, веднага обръщат поглед и се срамуват много повече от теб. Аз кърмя съвсем спокойно навън дори и сега, когато моя пангалозин иска всичко да види и само любопитства и се върти, изправя... Мятам му една пелена, одеяло или моя дреха, каквото имам под ръка и ако я бута, малко отмествам отгоре и му говоря, така се успокоява, а почти всички минувачи си мислят, че го приспивам. Simple Smile Преди седмица кърмих в ЦУМ на една пейка точно до ескалаторите. Никой нищо не разбра!
Ако решиш да се цедиш и даваш от шише, ще ти отнема много време самото цедене, после трябва да затопляш кърмата, да я държиш на подходящо място, за да не изстива или разваля, ще се приготвяш дълго за разходка... много досадно ми звучи, но ти си решаваш!
 Hug Hug Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 1 252
И моят съвет е да не ти пука от околните. Кърми си детето, когато и където се налага. Много по-лесно е отколкото да се цедиш с часове, за да събереш необходимото количество кърма.

Като беше на 4м синът ми се наложи за първи път за пътувам с влак до Варна. Сътветно в купето аз единствена жена. Ей, че срам ме беше налегнал. Но се извиних на мъжете и им казах, че е време да си накърмя бебето. Всеки си намери вестник за четене Simple Smile Като се нахрани малчо най-възрастния - 75годишен дядо ме поздрави, че си кърмя детето. И като отвориха една тема та до Горна Оряховица знаех всички в родата на спътниците ми, които са били кърмени и проблемите с младите дето не искат сега да кърмят. Пътувала съм 10-тина пъти между София и Варна с влака, но вече претръпнала много-много не ми пука.
Сега ме заглеждат странно като кърмя Емо, но все пак в голям дънгалак и гледаката не е често срещана Simple Smile но пак не ми пука smile3534

# 23
  • Мнения: 1 925
И моят съвет е да не ти пука от околните. Кърми си детето, когато и където се налага. Много по-лесно е отколкото да се цедиш с часове, за да събереш необходимото количество кърма.

 Peace Аз съм така, от първото излизане си кърмя бебка по пейките в градинки и паркове..., в кафета и ресторанти. В крайна сметка това е нещо ЕСТЕСТВЕНО  Peace

# 24
  • Мнения: 123
в храненето навън няма нищо странно или страшно. трябва да сме горди от това положение, че даваме на дечицата най доброто.  Hug никой не е заинтригуван какво по точно правя на пейката, гушкам си бебчо и толкова. само евентуално другата майка , която е с мен знае същността на моите действия Wink

# 25
  • Мнения: 189
На мен ми е много неудобна врътнята покрай забърсването на гърдата преди кърмене, пък ме е страх да не я забърша, че да не му се появят гъбички на бебето.Вие как процедирате?

# 26
# 27
  • Мнения: 4 242
На мен ми е много неудобна врътнята покрай забърсването на гърдата преди кърмене, пък ме е страх да не я забърша, че да не му се появят гъбички на бебето.Вие как процедирате?
Никога не съм забърсвала, цялата хигиена на гърдите ми се състои от ежедневен душ и честа смяна на бельото и това е. Кърмата има антибактериални свойства. Около зърното има едни жлези които също секретират течност с антибактериално действие и секрет който смазва зърното и го предпазва да не се разранява и протрива.

# 28
  • Мнения: 1 924
Така е, а и аз установих, че като си мия или бърша с кърпичка гърдата преди храненето, малкият се мръщи. Явно не му мирише на мама...
По-неприятен е проблема с протичането на малко мляко-я от пълната уста на бебето, я от
гърдата- вече на два пъти ми се случва да си ходя с петна от кърма по полата,
много ми е неловко.

# 29
  • Мнения: 3 092
По-неприятен е проблема с протичането на малко мляко-я от пълната уста на бебето, я от
гърдата- вече на два пъти ми се случва да си ходя с петна от кърма по полата,
много ми е неловко.
само ти си знаеш от какво са. Wink спокойно , не се коси . И аз съм ходила така .
А за гърдите и бърсането Мери е обяснила прекрасно , а пък за кърменето навън толкова много и хубави  идеи и съвети са ти дадени , че вече няма какво да ти кажа освен в никакъв случай да не пропускаш нито един слънчев час навън с детето си.Другото са просто предразсъдъци. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт