Пневмония при дете на 1 година и 8 месеца

  • 7 698
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Tess , не ви ли изписаха поне прахчетата АСС за отхрачване? С тях при големия ми син именно спасихме тежката двустранна пневмония, в комбинация с инхалациите. Тези прахчета са точно за това. Втечняват секрета в бронхите и той се изхвърля.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Около месец трае възстановяването след пневмония. Ясли и градини - никакви поне 2 седмици. Синът ми даже го отписаха от яслите след последната пневмония (декември м.г.). Оставих го вкъщи да закрепва стабилно и сега не ходи на ясли изобщо. Аз след пневмониите давах имуностимулатор за подсилване на организма.

Точно  Peace

Известно време след лечението в болницата давах Амброксол за отхрачване. После направихме и курс с имуностимулатори.


Аз също се изненадвам когато толкова малко дете с пневмония се лекува в къщи. Не само заради задължитнелните изследвания. При пневмонии и бронхити в болниците, поне в нашето детско отделение, си има инхалатор със специални соли, където децата с респираторни заболявания ходят да дишап по няколко пъти на ден.

При откриването на пневмонията на дъщеря ми, личната категорично настоя да влизаме в болницата. Детето беше на година и 9 м. И като си спомня какви усложнения преживяхме, не ми се мисли ако си бяхме останали в нас  Tired

# 17
  • Мнения: 24 467
Другият плюс, т.к., на болницата в тези случаи при малките деца е, когато последните не поемат АБ, най- често повръщат, същият се вкарва венозно чрез абукат, а това при домашни условия не следва да се прави /да се оставя отворен венозен източник/. Така и стомахът не се дразни, лекарството отива директно в кръвта.

Общи условия

Активация на акаунт