Забавления, колажи и ретуш - 4!

  • 31 109
  • 541
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 080
MaDMamA,
страхотни творения.
И колажите,и кориците за списания и рамките,абе всичко.
Винаги съм имала съмнения ,че най-добрите не обичат да си показват
много,много нещата и да участват в конкурсиSimple Smile
Харесват ми идеите ти - оригинални,свежи, несрещани и без дъх и
влияние на  клуб Фотошоп на БГ маммаSimple Smile)

Благодаря  Grinning

ще ми се някой ден да се занимавам професионално, засега е само любителски  Confused

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 17:02 от MaDMamA

# 16
  • Мнения: 8 769
desytka и SheDevil, много ви благодаря за разясненията. Светнаха ми доста работи!
Златни, златни сте! Hug
Вечернице, добро начало! newsm10

# 17
# 18
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
само на мен ли иска парола?
Да. При мен се отваря без проблем. То така е за кандидат-полицаи Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 080

Да оправих го, искало е парола на 1 албум-   Wink

# 20
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
при мен се отвориха без проблем и трите албума  Grinning браво много хубави неща си направила MaDMamA

# 21
  • Мнения: 1 884
desytka и SheDevil, много ви благодаря за разясненията. Светнаха ми доста работи!
Златни, златни сте! Hug
Вечернице, добро начало! newsm10

Еее, как нали си помагаме и си изясняваме нещата  Wink

MaDMamA браво - колажите ми допаднаха, само листата с шевовете, нещо много натрапчив ми се струва шева. Ретуша е супер.  Grinning
Вечерница радвам се че не се обиждаш от градивна критика, все пак, нали затова си публикуваме тук нещата  Grinning да им се порадваме и да споделим мнения.

Добро утро!
Хем да се запиша, хем да питам She Devil откъде цитира инфото за вектора и растера? Предварително благодаря!
Искам да питам и друго - попадали ле сте на нещо като речник на про-жаргона в тази област? Ще ми е интересно да прочета, аз работя в тв, тук си имаме наш си жаргон и често, като се чуваме по работа с колеги предпечатисти, ми става много смешно как говорим за едно и също нещо с различни изразни средства Grinning

Речник едва ли ще намериш, още повече щом става за жаргон. Инфото за вектора и растера -не всичко е цитат, цитат е инфото с резолюциите, другите неща са ми систематизирани и съм си ги сейвнала в документ, и понеже се занимавам с предпечат и ми се налага от време - навреме да си погледна нещо. Събирала съм си инфото сама, от колеги, при срещане на трудности съм се ровила сама и така съм си сабрала информацията.  Grinning
Не съм много сигурна, но щом работиш в телевизия, там не става ли въпрос за други растери?
Чела съм нещо за броя на светринните линии в екрана...

# 22
  • София
  • Мнения: 44 132
малко готино направени колажа...не от мен..нещо ми  я няма музата последните месеци май...
http://www.humandescent.com/VersionNew/galleryA.shtml
http://www.humandescent.com/VersionNew/index3.shtml

май има някои картинки които не се повтарят, за това пускам двата линка.

# 23
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Бубу, страхотни!

# 24
  • Мнения: 4 095

Не съм много сигурна, но щом работиш в телевизия, там не става ли въпрос за други растери?
Чела съм нещо за броя на светринните линии в екрана...

други растери... има си зададена норма на броя светлинни лъчи. Ние работим във файлове с точно определени размери и резолюция, така че да ги поддържат платките на нашите (конкретно) работни станции. Но честно казано, конвертирането от даден формат в друг (например на влезли отвън рекламни или други форми) не е толкова трудно, стига да са изпълнени някои елементарни изисквания. Също така, често правим клипове от материали за предпечат (векторни или растерни), в тези случаи най-голям проблем може да възникне от конверсията CMYK-RGB. Мониторите ни са калибрирани за работа с RGB. Ей това най ми пили нервите при срещата с предпечата Grinning
Ей, радвам се, че срещнах предпечитист тук, надявам се нямаш нищо против да ти досаждам с по някой въпрос, само от време на време Grinning Ако мога да помогна с нещо по въпросите на моушън дизайна, насреща съм.

# 25
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
бубуто много са готини ... а озъбения зелен домат е върха просто  Mr. Green Joy

# 26
  • София
  • Мнения: 2 048
малко готино направени колажа...не от мен..нещо ми  я няма музата последните месеци май...
http://www.humandescent.com/VersionNew/galleryA.shtml
http://www.humandescent.com/VersionNew/index3.shtml

май има някои картинки които не се повтарят, за това пускам двата линка.
Много им се хилих Mr. Green
Стават за аватари.... Flutter

# 27
  • Мнения: 1 884
мартеа   разбира се че нямам против, ще се радвам ако мога да ти помогна с нещо, а пък и от теб съвети ще търся също  Grinning

# 28
  • Мнения: 1 884
Ето един колаж от мен да побутна малко темата



Я погледнете тук какво става
http://www.eatliver.com/makeup/#null

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 22:42 от SheDevil

# 29
  • Мнения: 1 884
Тая вечер май ще си говора и пиша сама, но здраве да е

Ето невинното ми аз  Mr. Green


И Дяволето  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт