Биг Брадър иска смърт!

  • 14 134
  • 329
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 6 167
Сопранов,беше ми нужно да прочета само първия пост и да разгледам линка
Пиша по темата



значи изпусна развръзката.  Laughing

# 271
  • Мнения: 1 095
НЕ се занимавайте с мен ! Simple Smile
НИщете си темата! newsm03

# 272
  • Мнения: 6 167
ЗА новото холандско шоу на ББ


ми то няма такова шоу.

НО е в проект
ОХ, не ми се занимава вече !

ох, ми не се занимавай. гледай новините.  Laughing

# 273
  • Мнения: 1 095
Тук съм, Дороти, ти нямаше ли някакъв друг ник?
СПциално заради теб,Лиске , се върнах към стария си ник  Hug

# 274
  • Мнения: 2 759
...НО е в проект
ОХ, не ми се занимава вече !
                И да ти се занимава - шоуто вече е приключило Whistling. И сме го разнищили вече, споко  Stop!

# 275
  • Мнения: 677
Тук съм, Дороти, ти нямаше ли някакъв друг ник?
СПциално заради теб,Лиске , се върнах към стария си ник  Hug

Роза66 ли ти е другият ник?

# 276
  • Мнения: 1 095
не
кака Тити

# 277
  • Мнения: 393
Изчетох до половината ... но мнението ми не се промени .
Пак ми мирише на пари и голяма лакомия ! Sick

# 278
  • Мнения: 2 792
  Сметана добро начало, изчети другата половина или след 11 стр., май, ако ти се занимава, всъщност, защото на Дороти не и се.

# 279
  • Мнения: 3 423
Кифло, бъбреците не стигнаха ли за калинката?

Пак ми мирише на пари и голяма лакомия ! Sick

Ти да не очакваше холандско сирене да мирише на българска роза?

# 280
  • Мнения: 393
  Сметана добро начало, изчети другата половина или след 11 стр., май, ако ти се занимава, всъщност, защото на Дороти не и се.

Не знам коя е Дороти , но аз определено не съм Тенекиения човек и идеята да гледам нещо подобно не би ми минала  през главата .
До мен са умирали хора ... така и не успях да видя шоу в цялата работа .  Close

# 281
  • Мнения: 677
Клонингите атакуват  Laughing

# 282
  • Мнения: 2 755

Ето линка: http://player.omroep.nl/?aflID=4704016&md5=fa8601dcc16ea6d407d1b91b57a151f7

Само безплатните смс за желание / съгласие за  донорство  бяха 12 000, събрани за 80 минути. Не знам ото сайта, но вчера беше блокирал от претовареност.

Мисля си, че в случая най-много трябва да се уважава мнението на пациентите. Те знаят какво е да си на диализа с часове, да живееш със страх, че утре те няма, да чакат години  с надежда, че и аз тях ще има бъбрек / или друг орган/.
Каквото и да е било предаването постигна няколко неща: хората започнаха да говорят за донорство; разбраха как могат да се сдобият с формуляр; стана ясно / което аз не знаех/, че един бъбрек трансплантант живее 10 години и след това трябва да се подмени.

Kalinka, много оптимистично разсъждаваш. Нека да уточним някои неща. Част от кандидат- участниците са имали по няколко неуспешни трансплатации. Като цяло, не малък процент от транспантациите е с успешен край, дори и при перфектно свършена работа. Ако онези 12 000 потенциални донори, дарят по един бъбрек ( става дума за живо донорство, нали ), можеш да бъдеш убедена, че сметката не е 12 000 пациенти на диализа, спасени. Де да беше така. Та, сметката е друга - поне половината, ще бъдат отхвърлени, а дарителите, останали с по един бъбрек, какво правят утре, ако не дай Боже, самите те имат бъбречни проблеми? Отиват на диализа? Твърде вероятно.  
Що се отнася до т.нар. трупно донорство, ОК. Обаче, колко от донорите, ще отговарят на първото условие - доказана мозъчна смърт. До мозъчна смърт се достига при определени заболявания или травми. Така че, не вярвайте на някаква статистика и не си мислете, че колкото донори има, толкова спасени хора, ще има. Доказва го практиката.

П.П. Колко от защитничките на въпросното шоу, биха дарили бъбрека си, а?  Whistling

# 283
  • Мнения: 2 792
П.П. Колко от защитничките на въпросното шоу, биха дарили бъбрека си, а?  Whistling
За много близък или роднина бих го направила, стига да има съвместимост.

 Лисо, утрепах я бубамара, не ме кефеше много.

# 284
  • Мнения: 2 759
                     Тонита, Калинка никъде не е казала, че въпросът с донорството е решен, или друго. Напротив - пише, че е разбрала, че и след успешна трансплантация след 10 години всичко пак започва отначало. Или поне аз така разбрах.
                     Да, аз защитавам шоуто/предаването/каквото е там. Защото се дава гласност. И стимулира хората да станат донори - преди или след смъртта си. И не, аз не мога да стана донор, по медицински причини. Но това не ми пречи да смятам, че едно нещо е добро.
                     А оптимистично или не - по-добре е от нищо, нали?

Общи условия

Активация на акаунт