Един въпрос эа Vigantol?

  • 1 927
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 677
Обикновено лекарите изписват Вигантола за профилактика - в рамките на една-две капки дневно. При положение, че са предписани 5 капки, значи тук вече не се касае само за профилактика, при която можеш да си избереш да даваш или не.
Така че моят съвет е да не слушаша изказвания от сорта на "писна ми от некадърни педита", "никога не съм давала толкова много" и т.н., а или да се довериш на лекаря си, или ако наистина те притеснява дозата, да се консултираш с още някой, който да разсее съмненията ти.

# 16
  • Мнения: 261
На големия ми син /зимно бебе/ по това време давах по 8 капки по препоръка на педката. И аз се бях ошашкала, и на мен ми казаха, че до 10 капки е профилактика. Даже пиеше 4 сутрин и 4 след обяд, за да не получи разстройство.
На Калоян обаче почти не съм давала. За една година е изпил 1/2 шише. Сама го реших и нищо му няма на детето. Така, че сама трябва да решиш и ти: или се доверявяш на лекарите или действаш на своя глава  Wink.

# 17
  • Мнения: 6 164
Обикновено лекарите изписват Вигантола за профилактика - в рамките на една-две капки дневно. При положение, че са предписани 5 капки, значи тук вече не се касае само за профилактика, при която можеш да си избереш да даваш или не.
Така че моят съвет е да не слушаша изказвания от сорта на "писна ми от некадърни педита", "никога не съм давала толкова много" и т.н., а или да се довериш на лекаря си, или ако наистина те притеснява дозата, да се консултираш с още някой, който да разсее съмненията ти.


Съгласна съм. Това, че аз или някой друг дава по 2, не значи, че всички трябва да го правят. Едни бебета затварят фонтанелата преди годинката, даже преди 10 месеца и им го спират Вигантола изобщо, значи ли, че всички трябва да го спрат? Други затварят бавно и трябва да се увеличи. И айде педитата били невежи... Някой е невеж, ама дали са те Whistling ... Всичко е индивидуално.

# 18
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 001
По съвет на педиатъра давах 4 капки. На последната консултация ни казаха да ги намаля на 3. Според мен е най-добре да се консултираш с друг педиатър, това може да те успокои.

Към "някои други" майки: Нека не квалифицираме докторите като "некадърници", не е етично! Пък и не знам от каква позиция можете да кажете "Този д-р не разбира" - вие лекари ли сте?

# 19
  • Мнения: 1 230
Обикновено лекарите изписват Вигантола за профилактика - в рамките на една-две капки дневно. При положение, че са предписани 5 капки, значи тук вече не се касае само за профилактика, при която можеш да си избереш да даваш или не.
Така че моят съвет е да не слушаша изказвания от сорта на "писна ми от некадърни педита", "никога не съм давала толкова много" и т.н., а или да се довериш на лекаря си, или ако наистина те притеснява дозата, да се консултираш с още някой, който да разсее съмненията ти.

Peace
И ние пийвахме по повечко вигантол  Drunk- няма страшно Hug

# 20
  • Мнения: 3 116
Момичета, не сте много прави.

Всеки може да прочете предишното ми мнение, но диагноза рахит не се поставя ей така. Правят се изследвания и ако има такава диагноза, ок. Витамин Д наистина се предозира, не се изхвърля от организма като Витамин Ц. Била съм в детската токсикология в Пирогов и повярвайте ми нагледах се на случаи с натравяния от Вигантол и Зимафлуор. Да, нямаше проблем с децата, но си ги държаха 24 часа на системи като слънце  Sick

Точно поради тази причина посъветвах майката, ако има доверие в педиатъра да ги даде, ако не да потърси второ лекарско мнение. 5 капки не са малко.

# 21
  • Мнения: 394
лекарите си имат своите основания за една или друга препоръка, която ни дават, но това не значи, че винаги са прави. според мен най-важно е да им казваме какво правим с децата за да не стават недоразумения. наистина не е лошо да поискаш второ мнение ако се съмняваш в решението на педиатъра си. аз споделям всичко с моя педиатър, включително и когато искам второ мнение.

# 22
  • Мнения: 617
и аз вчера бях на консултация, педито каза че главата на бебчо поддава отзад. Каза да продължим  с вигантола до средата на юни с 2 капки. Но да правя на бебчо слънчеви бани, да го изкарвам на слънце за 2-5 мин само по памперс (по гръб и по корем), като го намажа със слънцезашитен фактор, защото сме мн белички. И така всичко ще се оправи. Mr. Green

# 23
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз съм давала по 4 капки, но само за 15 дни и после си минахме пак на 2 ( и то не всеки ден).
Тук ще се наслушаш на различни мнения, но най- важното е да имаш доверие в педиатъра си. Ако се съмняваш в неговото решение, потърси друго мнение. Успех!  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 928
Щом лекаря е преценил значи така трябва. Аз давам по 2 капки. Но за да си сигурна, ако искаш се консултирай и с друг лекар.

# 25
  • Мнения: 4 447
Щом лекаря е преценил значи така трябва. Аз давам по 2 капки. Но за да си сигурна, ако искаш се консултирай и с друг лекар.

Не съм съгласна,че ТРЯБВА,шом той е казал...ако утре каже по цяло шише????  Naughty

Да се консултира с друг лекар е по-доброто ти предложение Flutter

# 26
  • Мнения: 2 663
Щом лекаря е преценил значи така трябва. Аз давам по 2 капки. Но за да си сигурна, ако искаш се консултирай и с друг лекар.

Не съм съгласна,че ТРЯБВА,шом той е казал...ако утре каже по цяло шише????  Naughty

Да се консултира с друг лекар е по-доброто ти предложение Flutter

Съгласна съм, знам за случай на смърт след предозиране с вит.Д преди години.
Потърси още едно мнение и ако има съответствие - давай, явно има защо
Сина ми се роди февруари и никога не съм давала повече от 1 капка на ден, гледах да го вижда повече слънце, но аз не съм грам критерии, защото за много неща не слушам лекарите и съм твърдо против тъпкането с медикаменти и разни подобни

# 27
  • Мнения: 139
Една моя приятелка даваше по 5 капки точно защото не се затваряше главичката, а друга 6 заради начален стадий на рахит.

# 28
  • Мнения: 305
Смятам, че щом е преценила лекарката трябва да даваш.
На моят син също му давах по 5 капки в продължение на 1 месец, когато беше на 4м.Преди това давах по 2 , а след това по 3.
Тои имаше олисяване на тила,започна да се поти повечко и фонтанелата не се затваряше така както е редно.
Имам позната която даваше по 10-15 капки ударна доза.Така че ако искаш води детето на друг лекар, но не виждам нищо страшно.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 252
Частния ми педиатър ми каза, че ако времето е слънчево и сме навън поне 30 минути на седмица не е неоходимо да давам Вигантол. И спрях да давам Вигантол, когато синът ми беше на 40дни.  Педиатърката му само казваше: "Добре се затваря фонтанелата, продължавай все така с Вигантола" и аз продължих... да не давам. И на 8 месец каза, да го спирам и аз си признах, че не съм го давала с месеци.
 
5 капки са си много както и да ги погледнеш. Аз бих се консултирала и с 2-ри лекар. Peace

Общи условия

Активация на акаунт