Един въпрос эа Vigantol?

  • 1 923
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Консултирай се и с друг лекар, аз давах по 2.

# 31
  • Мнения: 1 483
От самото начало сме на 2 капки и днес педито ни каза да продължаваме така.

# 32
  • Мнения: 4 447
Смятам, че щом е преценила лекарката трябва да даваш.
На моят син също му давах по 5 капки в продължение на 1 месец, когато беше на 4м.Преди това давах по 2 , а след това по 3.
Тои имаше олисяване на тила,започна да се поти повечко и фонтанелата не се затваряше така както е редно.
Имам позната която даваше по 10-15 капки ударна доза.Така че ако искаш води детето на друг лекар, но не виждам нищо страшно.


ударна доза..... ще пукна #Crazy #Crazy #Crazy олисяване на тила... от спането ще да е, а потенето е от повечко обличане... за пръв път чувам коса да разте от витамин Д и да ти спира потенето....

и как е редно да се затваря една фонтанела? Колкото по-баено, толкова по-добре, а и да не се затвори не е фатално,на бащами горната още му е отворена и си е здрав,прав....

Ай,ай,ааай... след малко аз ще получа удар  smile3538 smile3538 smile3538

# 33
  • Мнения: 305
То на теб това ти е доста смешничко сега, но ако се беше сблъскала с този проблем не знам щеше ли да се смееш така.
Детето ми никога не е било навличано и всички ми обясняваха че олисяването било от възглавницата.Защо ли пък за 1 месец малко повече Вигантол косата си израстна и детето не се потеше вече?
Бях склонна и аз да се смея като теб, но след като ни казаха начален стадии на рахит малко се стреснах.Имаш късмет че сте се разминали с това. Както и да е , а това за ударната доза не съм си го измислила, а съм го чувала от няколко лекари.А и тези неща се повториха при децата на мои приятелки та надали съм постъпила неправилно.

Както и да е всеки си решава сам какво да прави с детето си!

# 34
  • Мнения: 683
5 капки са много, на моя син съвсем безпричинно му ги увеличиха на 5 миналия август, когато беше на 7 месеца и получи жесток обрив по цялото тяло, след което му спрях капките изобщо и нямаше никакви проблеми. Вигантола съвсем не е безобиден!

# 35
  • Мнения: 2 677

ударна доза..... ще пукна #Crazy #Crazy #Crazy олисяване на тила... от спането ще да е, а потенето е от повечко обличане... за пръв път чувам коса да разте от витамин Д и да ти спира потенето....

и как е редно да се затваря една фонтанела? Колкото по-баено, толкова по-добре, а и да не се затвори не е фатално,на бащами горната още му е отворена и си е здрав,прав....

Ай,ай,ааай... след малко аз ще получа удар  smile3538 smile3538 smile3538

С пълното съзнание, че вече изместихме достатъчно темата от първоначалното й предназначение, ще ти цитирам тук малко информация относно клиничната проява на рахита. Може би ще ти помогне да си отговориш на така "странните въпроси" за теб по повод раСтежа на косата, изпотяването и пр.

"КЛИНИЧНА ИЗЯВА: Рахитът в детската възраст може да засегне различни органи и системи. Проявите от страна на нервната система са неспокойствие, повишена възбудимост, която се проявява със стряскане, обилно изпотяване, опадане косата на тила...."

# 36
  • Мнения: 3 069
Много ми се виждат и на мен 5 капки.
Потърси и 2-ро мнение.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 011
Независимо как ни се вижда това количество на нас,по добре послушай педиатърката си.Последиците от евентуален рахит са много неприятни. Sick

# 38
  • Мнения: 4 447

ударна доза..... ще пукна #Crazy #Crazy #Crazy олисяване на тила... от спането ще да е, а потенето е от повечко обличане... за пръв път чувам коса да разте от витамин Д и да ти спира потенето....

и как е редно да се затваря една фонтанела? Колкото по-баено, толкова по-добре, а и да не се затвори не е фатално,на бащами горната още му е отворена и си е здрав,прав....

Ай,ай,ааай... след малко аз ще получа удар  smile3538 smile3538 smile3538

С пълното съзнание, че вече изместихме достатъчно темата от първоначалното й предназначение, ще ти цитирам тук малко информация относно клиничната проява на рахита. Може би ще ти помогне да си отговориш на така "странните въпроси" за теб по повод раСтежа на косата, изпотяването и пр.

"КЛИНИЧНА ИЗЯВА: Рахитът в детската възраст може да засегне различни органи и системи. Проявите от страна на нервната система са неспокойствие, повишена възбудимост, която се проявява със стряскане, обилно изпотяване, опадане косата на тила...."


Мммм..страшен червен цвятси иЗбацала.  Hug

# 39
  • Мнения: 4 451
Съгласна съм с ritka.Не съм лекар, но съм химик и знам колко токсичен е витамин Д и какви последици може да предизвика. Дъщеря ми е на 9м. и до сега е изпила едва половин шишенце Вигантол. Пихме го в самото начало по 2капки, по предписание на педиатъра, че беше есенно бебе. Ама аз нали си знам колко опасен е всъщност, бързо го спрях. Бебето ми не е имало изобщо рахит, дори през зимните месеци, ама и ние си бяхме по цял ден на вън.
Имам приятелка, която до ден днешен дава на 8-месечното си бебе по 10 капки вит. Д на своя глава Shocked, защото на времето голямата и дъщеря имала начален стадий на рахит. Колкото и да и обяснявах, че е токсичен и опасен, тя така и не ми повярва. Всеки решава за себе си.
Наистина има много теми изписани за Вигантола. Потърси с търсачката, но се боя, че ще се уплашиш.

# 40
  • Мнения: 215
Имам приятелка, която до ден днешен дава на 8-месечното си бебе по 10 капки вит. Д на своя глава Shocked, защото на времето голямата и дъщеря имала начален стадий на рахит. Колкото и да и обяснявах, че е токсичен и опасен, тя така и не ми повярва.

 newsm09 smile3527 Weary
Направо се оцъклих...

Общи условия

Активация на акаунт