Мами от Норвегия - 3

  • 18 855
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 786
Бебин, кажи какво друго ядат тези странни норвежци?
Как може да не ядат баница със сирене!
Аз умирам за такова нещо ...
Тия хора не знаят какво да ядат ...

# 16
  • Мнения: 94
cheshirecat , добре дошла.  Разбира се , че ще се видим утре. Подготвям ви и на вас един сладкиш. Но с това типично българското ме накара доста да се позамисля. Кажи за какво става дума. Мероприятие , което да представи България ли? Тогава може би баклава или козуначени кифлички. Бакалвата обаче с този сироп не е много за предпочитане, а и забелязах, че повече се харесва с малко сладолед в чинийката.Кифличките са добре ако ще се яде с ръце. Ако пък е рожден ден съм забелязала, че децата са страшно консервативни. Те очакват да си ядат кремвирш и шоколадекаке. Глупаво ми се вижда но няма ние да ги променим. Тогава мога да ти препоръчам да направиш нещо като кремвиршките които се продават в Бг. Хем норвежко, хем българско.Ако се спреш на нещо пиши за да ти дам рецепта. Hug

# 17
  • Мнения: 2 786
Я направи нещо вкусно, дето да си оближат пръстите, пък да видим дали ще питат за кремвиршки после  Wink
За да ги излъжеш да опитат новите ястия, можеш да им забодеш някакви весели картинки като знаменца отгоре ... майка ми много често ползва този номер.
Тя като учителка в детска градина с 30+ годишен стаж знае как да излъже всяко дете за всичко Simple Smile

Ето го и отговора на моето момче:

pølser eller pizza og kake er sikkert bra  - та кремвирши, пица или въпросното каке ...

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 15:01 от sLavs

# 18
  • Мнения: 382
Най-смешното е,че аз също под натиска на сина ми сварих кренверши и шоладекаке и ужасната им марципанкаке бях направила нищо не хапнаха #2gunfire Да истина е,че са невероятно консервативни.Едно от децата ме попита (ама кренвершите норвежки ли са newsm61)казах му,че аз поне не съм виждала български в тукашните магазини smile3534
славс,ядът чипс,шоколад(ама да е норвежки,че бил най-хубавия на света),кренверши,пица и както аз казвам ужасните им динозавърски ребра за Коледа.По мои скромни наблюдения не са склонни да пробват нещо което не им е познато.А това което най-много ме ядоса на рож.ден на сина ми е,че бях им направила(с изключение на баницата)само норвежки храни и пак не ги ядоха,защото не са купени от магазина или направени от мама #Crazy

# 19
Моми4ета, благодаря за отговорите Grinning
Бебин, пра6тай рецептата за соленките на бележка, благодаря предварително Simple Smile
Сандефйорд Grinning, става въпрос за тържество по слу4ай края на у4ебната година, всеки трябва да се вклю4и с поне6то, от мен о4акват "noe spesielt fra Bulgaria" Simple Smile, ха сега де... Simple Smile
Това с козуна4ените кифли4ки е супер идея, давай рецептата(може и утре на живо Simple Smile)
Славс, и аз много оби4ам бисквитена торта Simple Smile, а и идеята за ябълков пай не е никак ло6а.
Добре до6ли са всякакви предложения и рецепти, 6те сьм благодарна ако са бьрзи и лесни Blush Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 786
cheshirecat, щом искат нещо от България, действай с някое гювече, мусака, бисквитена торта или въпросния ябълков пай, но ще трябва да питам мама точно как го прави - нейния става мммм, да си изядеш пръстите.

бебин, аз се радвам, че моето момче е супернавито да пробва български храни и засега се очертава да му харесват много.

Но иначе е ужасно да се стараеш да готвиш и те пак нищо да не хапнат ... аз да съм, ще ми изгорят бушоните ти казвам и гладни ще седят!  Crossing Arms  #2gunfire


Тъкмо питах мама по телефона за ябълковия пай.

Значи взимаш тефлонова тавичка, намазваш я с масло, нарязваш не много тънко, но и не много дебело ябълки, ама обелени, и нареждаш по дъното на тавичката. После запичаш леко, докато потъмнеят и заливаш със смес за кекс (стандартна), около четири пръста височина, опичаш добре и обръщаш тортата така, че ябълките да дойдат отгоре.
Поръсваш с малко захар и канела и държиш още няколко минути във фурната, вадиш, оставяш да изстине леко и изяждаш наведнъж   chef

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 16:24 от sLavs

# 21
sLavs, 10x зa рецептaтa, ще пробвaме ябълковият пaй с удоволствие в къщи Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 786
Кажи как е минал първия опит с ябълковия пай.
Мама току що каза, че може да се добавят смлени орехи в тестото за вкус Simple Smile

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 239
Здравейте, мили мами. Извинявам се ,че нахлувам в темата ви, но имам ужасно голям проблем и искрено се надявам някоя от вас да може да ми помогне. Всъщност пиша тук,защото разбрах,че има маи от Швеция тук.
Брат ми и снаха ми са музиканти и тръгнаха за Финландия с колата си , да свирят там. Но преди един час ми се обадиха от българското послство в Стокхолм, че са катастрофирали. Слава богу те са живи и здрави, но са в град Nykoping, или нещо такова и нямат ниакви пари. Дори и телефони нямат.  Намират се в полицията в този град и аз говорих с полиця и той каза,че могат да останат за през нощта там. Аз утре ще им пратя пари по Western Union и ще се обадя пак в полицията да им кажа номера на сметката. Те и език не знаят. Ох,какво да ви разправям. Ще се побъркам. Те плачат по телефона. Никога не съм се чувствала толкова безсилна. Има ли някоя мама близо до този град, която да има възможност да отиде при тях. Молбата съм сигурна ,че е абсурдна, но вие сте единствените ,за които се сетих. Моля, ако някой може да им помогне, ще съм ви вечно признателна. Поне една карта за телефон да им даде, аз ще покрия разходите . Благодаря на всеки,който може да се отзове. И мили мами, утре работен ден ли е там? Ако не е нямам представа как ще получат парите и какво ще правят 

# 24
  • Мнения: 2 786
Мисля, че пуснаха тема за мамите от Швеция ... защо не намерите временно решение с посолството ни в Стокхолм, те за какво са там?
Да им пратите пари на посолството и те да се погрижат за тях, да ги приберат и прочие ... егати държавата, щом хората сами трябва да се оправят в чужбина!
накарайте посолството да си размърда задните части и да помоне на българи в беда!

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 239
Ами утре не работели банките. А до понеделник не знам какво ще правят Sad

# 26
  • Мнения: 1 062
cheshirecat, ако не ти е късно да се включа и аз Simple Smile На някои им харесва баница, на други не. Но пробвала ли си със спанак и сирене? Тук се продава като бюрек и се купува като гледам. Можеш да го приготвиш с бутер тесто или кори от турските магазини. Или соленки от бутер тесто. Като се размрази, малко го поразтегляШ, наръсваш с каквито подправки искаш, можеш да добавиш сирене или настърган кашкавал , режеш на лентички или каквото се сетиш и печеш. Това като добавка към пая Laughing Това, което гарантирано Ште се аплодира, е сладоледа Joy Еднократни чашки , има едни като за Шампанско, 2/3 топки различен сладолед, пуричка или бисквитка, топинг или сладко. Става бързо, сигурен резултат и не губиш много време. Поднасяш го като "мелба". Повечето не са чували това име.
sLavs , jeg  е тук при нас, като идеш в Трондхайм Ште казваш eg  Joy

# 27
  • Мнения: 2 786
Аз на диалект няма да говоря и туйто Simple Smile
Мойто мъж щом говори правилно, значи и аз ще говоря така Simple Smile
Пък докато им свикна на диалекта ще го водя с мен да превежда Simple Smile
Нямам търпение да дойде юли и да замина за седмица в Вærum, със сигурност ще минем и през Ушлу Simple Smile

# 28
  • Мнения: 250
Честит 2 Юни-денят на БОТЕВ!

# 29
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
plamsi, знам 4е си притеснена, но спокойно. Няма да ги оставят туку така, 6те се погрижат за тях до понеделник. В тези държави, никой не оставя хора на улицата, полицията веднага ги прибира и им се разглежда слу4ая.

Общи условия

Активация на акаунт