Паспорт на дете, как?

  • 1 283
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 780
У наше село регистрират детето по адресната регистрация на майката (данните се снемат от личната й карта). Адресна регистрация на дете искат само при вадене на първа лична карта - на 14 години.
Може би родителите нямат постоянно местожителство и затова са им искали?  newsm78
Аз съм с постоянно жителство -Стара Загора , но пак ходих до общината да взема адресна карта / нещо такова / . Преди месец правих паспорт на малката - с нотариално пълномощно - таткото беше на работа , експресна поръчка - за един ден - 37.50лв.

# 16
  • Мнения: 984
само искам да допълня, че жълтия формуляр е за постоянен адрес на детето и деца до 14 г. не е задължително да присъстват

# 17
  • Мнения: 25 641
Аз съм с постоянно жителство -Стара Загора , но пак ходих до общината да взема адресна карта / нещо такова / . Преди месец правих паспорт на малката - с нотариално пълномощно - таткото беше на работа , експресна поръчка - за един ден - 37.50лв.

Експресна поръчка за дете в Стара Загора?  Shocked Това е нещо ново за мен.

# 18
  • Мнения: 780
Аз съм с постоянно жителство -Стара Загора , но пак ходих до общината да взема адресна карта / нещо такова / . Преди месец правих паспорт на малката - с нотариално пълномощно - таткото беше на работа , експресна поръчка - за един ден - 37.50лв.

Експресна поръчка за дете в Стара Загора?  Shocked Това е нещо ново за мен.
Бяха ни казали че за обикновенна поръчка се искало разрешение от инспектор...., много трудно ставало , но аз не срещнах никакъв проблем .Докато я снимаме , да отидем до общината и вече беше 11.30 . Жената на гишето ни взе документите , разглежда ли ги какво ги прави  newsm78 , , от там по най-бързият начин до банката и пак на гишето. Каза ни че до 17.30 работят ,а паспорта ще е готов към 17 часа. Направихме се на луди и отидохме в 16.30ч. ,паспорта беше готов и ни го дадоха

# 19
  • Мнения: 143
Аз днес ходих в Бургас, искаме да заведем децата до Гърция и ни казаха, че за по-бърза поръчка от 1 месец трябва да говорим с началника за разрешение, освен това искат и удостоверение от общината за постоянен адрес. Не знам дали ще ни разрешат, Вие за какъв паспорт говорите, според мен навсякъде в Б-я следва процедурата да е една и съща, защо тук няма такава експресна поръчка? newsm78
В понеделник ще се наредиме всички...да видим какво ще стане...

# 20
  • Мнения: 25 641
Аз точно за Стара Загора знам, че не само не изпълняват експресни поръчки за деца, но и за бърза се иска специално разрешение от шефа на Паспортния отдел.
Е, с връзки сигурно всичко може, но дали случаят е такъв?  newsm78

ПП Мен за лична карта на синковеца ме разкарваха до РПУ-то да потвърдя на инспектора, че тази маймуна на снимката е точно моят син, та за международен паспорт ли да няма усложнения? Доколкото знам, възможностите за извеждане на дете зад граница отскоро са силно затруднени, както и би трябвало да бъде!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт