За това кой какво може, колко голям талант е и кой преценява това?

  • 4 572
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 924
Хайде стига бе.
Наистина една приятна малка менажерия сте се събрали.
И пак твърдя ,че не винаги най-доброто се показва,за всеобщо съжаление бих казала - не само мое.
malkata86,исках да кажа ,че творбите,които коментирах са
по-добри от тези,които виждам в темата с рамкирането.
Тази ми мисъл ме наведе до заключението ,че и в тукашните конкурси,
както междувпрочем във всички конкурси често пъти не участват някои
наистина добри в определена област хора.
Което не значи ,че омаловажавам твоя труд .
Обаче погледни пак онези рамки и вих колко са свежи и различни.
Погледни ги без пристрастия и без да си мислиш ,че аз ги харесвам.
Как да не се възхитя на нещо,което е различно ?
Поне различно от нещата ,които срещам тук.
Видяла ли си колко си приличат всички рамки?
Ако не ,виж.
Само децата се различават.
Хайде ,наздраве и умната.
С пуканки се надебелява..и то много.
И после диета..
...а жените на диета са едни злобни... Mr. Green

# 16
  • Мнения: 357
Иска ми се тук да покажа моите рамки,някои от които направих с огромната помощ на mimms(тя се загуби някаде между другото) имах и съдействие от още 2-3 мами на които също благодаря,за да ги оцени Хипатия и да каже стават или не моите идеи,обаче няма да го направя.Не казвам,че нещата на момичето са лоши,ама е гадно да кажеш,че рамките на момичетата от Фотошопската тема едва ли не за нищо не стават.
А относно учатието в конкурса мисля,че ако момичето е имало желание е щяла да го направи.Никои не казва,че нещата,които ти правиш са лоши,не го казваи и ти  

# 17
  • Мнения: 357
Ако някой вчера ми бе казал, че ще пусна такава тема тук, щях да се засмея, но ето, че искам да споделя и да чуя и вашето мнение по въпроса  Peace
Всеки човек има някакви дарби - едни да пеят, други да танцуват, трети да карат ролери, четвърти да правят декупаж и т.н. да не ги изброявам.Някои дори имат повече от една дарба.Други пък придобиват дарби с труд и учение....
Мисълта ми е, смятате ли, че ако пазите нещата които правите само за себе си, не се хвалите и не показвате на другите, ще имат по-голяма стойност???
Пречи ли това, че обменяте опита в темите тук и прави ли ви "клиширани"???
Дали ако не учавствате в конкурси (каквито и да са те), ви прави по-добър в дарбата ви, защото не демонстрирате уменията си???
Ей такива ми ти работи ме вълнуват...
Моля споделете за вашите дарби и какво мислите по темата  Hug

Да отговоря аз на въпросите-на мен ми се отдава горе долу да рисувам,но го прявя рядко.В пеенето много не ме бива   Rolling Eyes   Идват ми разни идеи в главата за разни работи,обаче обикновено или не ми остава време или ме домързява  Embarassed  да ги свърша.
Не смятам,че ако човек си пази нещата само за себе си биха имали по-голяма стойност.По-скоро това е въпрос на личен избор.
Смятам,че участието на конкурси е хубаво нещо.Могат да се научат много неща.Контакта с хора,които са по-добри от теб в дадена област ти помагат да станеш и ти по-добър.Казвам го от опит  

# 18
  • Мнения: 511
Дамаянти, замисли ме въпросът ти.
Аз честно казано съм на моменти имам периоди страшно се запалвам по нещо, голяма страст ми е и после леко отшумява, но като цяло все се занимавам с по нещо, когато не съм в дупка разбира секакто сега
Честно казано, на мен самата ми е трудно да си дам оценка на "творенията", и ми става много хубаво когато някой ми ги похвали или градивно разкритикува, но винаги си давам сметка, че мнението на хората се пречупва през вкуса им, и от това до колко са запознати с материята, т.е. дали оценяват профита или профани.
За мен лично критиката трябва да бъде поднесена тактично, да не звучи обезкуражаващо за начинаещите, а напротив да ги стимулира.
Не съм публикувала много, главно "скучни" бебешки рамки, но ако не беше фотошопската тема, нямаше и четка да знам какво е.

Животът ни е достатъчно натоварен и проблемен, защо трябва и тук да се заливаме с лайна. Tired
Ще пусна една тема ПМС- ЗАБРАНЕНО ЗА НЕПЪЛНОЛЕТНИ!!!

# 19
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Обичам конкурсите, не че смятам, че съм по-добра или по-лоша от другите. Просто това ми е хоби. Всъщност започнах малко след като се роди сина ми. От еднообразието вкъщи покрай бебето, от любопитство ли, но първите ми "творчески опити" бяха в сп. "Моето бебе и аз". Няколко пъти публикуваха разни неща там, няколко и в сп. "Мама". Няма да обяснявам надълго и нашироко, ще кажа, че съвсем скоро участвах в поредния конкурс /за разказ/ и спечелих второ място и една чудесна награда.
Та мисълта ми беше, смятам, че участието в конкурс те обогатява. Нетрябва да пренебрегваме и "спортната злоба", както и желанието да бъдеш Номер 1.
Ще участвам в конкурси, защото без това немога!

П.П. Така се виждам аз в темата на Дамаянти. Дано съм на верния път...

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 04:45 от Дивиана

# 20
  • Мнения: 2 924
За всички неразбрали.
Темата като тема  е добра.
Но беше предизвикана от моите думи в една друга тема и аз имам право на реплика.
Не ставайте от незнание като кучета,ръфайки единака ,само защото не е от глутницата.
И само защото водачите на тази глутница са решили ,че така трябва.
Не искам да съм обичана, а само да бъда оставена на спокойствие.
За да мога да правя моите си коментари- които се приемат като
обида не заради естеството си ,а само защото аз съм ги казала.

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 04:46 от Дивиана

# 21
  • Мнения: 11 315

Не искам да съм обичана, а само да бъда оставена на спокойствие.
За да мога да правя моите си коментари- които се приемат като
обида не заради естеството си ,а само защото аз съм ги казала.

Пак си в грешка. Много голяма грешка!
Определено май ще се замисля дали Лулу не е права, че страдаш от нарцисизъм.
Щях да се вържа на всеки, позволил си с подобни думи да засегне много от момичетата тук.
Кой стои зад ника ни най-малко не ми пука. Дали ще си ти, Малена, Джали, Девилката, Дамаянти или нам кой си (имената са произволни).
Пак ти казвам - промени си начина на изразяване. Възможно е да си толкова рязка и в живота, но тук сред писаното слово не разчитаме на мимики и жестове, които да допълнят казаното.
Нищо лично към теб.
Много добре знаеш, че ценя това, което правиш.
Но не се надценявай самата ти.
Ако ти си напред с материала и ти се струва, че другите тъпчат на едно място и затлачват останалите, то погледни от позицията на "затлачващите" - те са постигнали нещо, което никога не са мечтали!
Не забравяй това, моля те! Praynig

# 22
  • Мнения: 6 472
Хипатия, ако се въренш и препрочетеш предишния си постинг може би ще откриеш, че всъщност не скачаме защото ти си го казала, а точно заради естеството му Peace Ако не го схванеш, толкова по лошо за теб!

Аз повече с теб мисля да не споря, защото ти не си ми коректив за нищо. Уважавам критиките на хората които са специласти в дадена област или най - малкото са се доказали и имат умение, които другите не притежават. В твоя случай липсва, което и да било от  условията. Едно е да имаш самочувствие, друго е да имаш покритие Peace

Та в тази връзка съвсем официално искам да се похваля - преди две седмици се явих на интервю за графичен дизайнер в доста сериозна фирма - оооо чудо, те смятат че макар ида не съм завършила това имам нужните умения и креативност, за да работя за тях. Все още не съм решила дали да си преглътна двете магистратури по икономика и да почна от начало всичко, но пък заплатата и позицията, които предлагат са доста блазнещи Rolling Eyes Дори и да размисля и да си остана на сегашната работа, самият факт, че се явих на интервю, съзтезавах се с професионалисти и хора с опит и избраха мен ми е достатъчно признание Grinning За да се стигне до тук основна роля изигра този форум. На първо място Додо -додо, благодарение, на която се запалих по фотографията и неизбежно се стигна до фотошоп, на фотошопската тема, която ми вдъхна кураж и от където научих доста неща, на две съфорумки, които не познавам лично, но ми вдъхнаха кураж и увереност че имам нужните качества и на висчки вас момичета, просто защото бяхте тук, за да  се забавляваме заедно    bouquet  bouquet  bouquet Всъщност Хипатия, много ти благодаря и на теб, защото твоето желание да омаловажиш всичко, което правим във фотошопската ме амбицира да докажа, че това не е така   bouquet   bouquet   bouquet   Знам, че сега ще последва някоя злобна и хаплива забележка или ще си припишеш някоя заслуга, но както споменах, това на практика няма значение   bouquet

Черпя ви всички виртуално, а много ще се радвам, някой ден да ви почерпя и реално   bouquet   bouquet   bouquet

Та в тази връзка, няма ли да си чукнем някоя срещичка newsm78

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 10:17 от лулу!

# 23
  • София
  • Мнения: 6 743
Честито Лулу   bouquet  Hug Избери това, което ти е на душата  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 2 924
Всъщност Хипатия, много ти благодаря и на теб, защото твоето желание да омаловажиш всичко, което правим във фотошопската ме амбицира да докажа, че това не е така   bouquet   bouquet   bouquet   Знам, че сега ще последва някоя злобна и хаплива забележка или ще си припишеш някоя заслуга, но както споменах, това на практика няма значение   bouquet


Радвам се ,че нещо полезно все пак произлезе от хапливите ми/според някои / забележки.
Това беше целта ми. И не си приписвам нищо - ти сама го казваш.
Честито и за предложението за работа .
Тук не се заяждам.
Наистина се радвам ,че някой е оценен и може да си позволи да
 работи това ,което наистина го влече.
Не изпускай този шанс

# 25
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
лулу честито следвай сърцето си  Grinning
време е вече наистина да се зарови томахавката май  bowuu

# 26
# 27
  • Мнения: 2 924
благодаря.
Освен да се регистрирам там и да казвам мнението си свободно,
без да лицемеря и щадя тънката душевност на твореца?
Поне така обещават ,че е

# 28
  • Мнения: 2 957
благодаря.
Освен да се регистрирам там и да казвам мнението си свободно,
без да лицемеря и щадя тънката душевност на твореца?
Поне така обещават ,че е

Да,но трябва и да умееш да понасяш критика,не само да критикуваш;)
Щото точно там са доста критични;)

# 29
  • Мнения: 2 924
благодаря.
Освен да се регистрирам там и да казвам мнението си свободно,
без да лицемеря и щадя тънката душевност на твореца?
Поне така обещават ,че е

Да,но трябва и да умееш да понасяш критика,не само да критикуваш;)
Щото точно там са доста критични;)
критика понасям, също и обиди.
Никой не  е критикувал нещо направено от мен
и не там получавам забележки и съвети.
Критикувана съм заради това ,че критикувам тези,
които поставяйки произведенията си в нета искат да бъдат критикувани положително

Общи условия

Активация на акаунт