Секс след секцио?

  • 6 454
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 305
И аз мога да кажа, че няма нищо страшно да се ражда със секцио както и в секса след това.
Лохиите ми спряха на 35 ден.На 40 ден бях на гинеколог за профилактичен преглед и след това вече бяхме спокойни, че всичко е ОК и подновихме половия си живот.Е ясно е че първите 1-2 пъти нещата бяха по-кротки и бяхме малко по-внимателни.

Не се притеснявай, лека бременност, безпроблемно раждане и здраво бебче! Simple Smile 

# 16
  • Мнения: 1 233
Два месеца след секциото се престрашихме ние.

# 17
  • Мнения: 4 621
Секциото не пречи на секса. 25 дена след операцията правихме секс с презерватив Hug

# 18
  • Bapнa
  • Мнения: 762
След лохиите и първият ми цикъл - значи след около 50 дена  Peace

# 19
  • Мнения: 3 069
След като ти свърщат лохиите може да се започне.
И аз бях много притеснена Simple Smile
Всичко мина добре 1-я път но сегга не ни остава много време са удоволствия Sunglasses

# 20
  • Мнения: 3 069
Шевовете при секцио нямат отношение към секса. Просто нека партньорът ти ти пази корема - за позите става въпрос. Иначе като свършат лохиите, или когато ти самата се почувстваш готова, можете да правите секс.


Забравих да спомена относто този пост......не е съвсем така.
В крайна сметка самата матка също е шита и то на три нива, така, че при оргазъм, ако секса се направи по-рано от нормалния срок за възстановяване, може да стане някоя беля.
Так, че има връзка с шевовете но не с външните а с вътрешните.

# 21
  • Мнения: 1 117
След около месец ми бяха спрели лохиите и се метнахме на тепиха , но не беше някакво прекрасно изживяване Winkбеше ми като за първи път

# 22
  • Мнения: 145

След лохиите и първият ми цикъл - значи след около 40 дена  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 928
Ние се престрашихме около месец и половина след секциото.

# 24
  • Мнения: 4 915
....Забравих да спомена относто този пост......не е съвсем така.
В крайна сметка самата матка също е шита и то на три нива, така, че при оргазъм, ако секса се направи по-рано от нормалния срок за възстановяване, може да стане някоя беля.
Так, че има връзка с шевовете но не с външните а с вътрешните.

А колко е нормалният срок на изчакване?
Матката контрахира и веднага след раждането, и в първите дни след него, дори по време на кърмене, без да има сериозен риск от "разшиване"... Thinking Поне не съм чула това от лекар, имам две секцио...Но може и да греша.  newsm78

Но ми се струва нелогично, все пак, при оргазъм да се разшият шевовете... Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 17:03 от Free Soul

# 25
  • Мнения: 77
Ние правихме секс някъде около месец след секциото  Laughing

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Правихме секс на 20 ден след раждането (секцио) и беше много хубаво!  newsm10 newsm03

# 27
Не му мисли още от сега.След като се роди бебето ще спиш по 2-3 часа на денонощие и хич няма да ти е до секс.Аз изпаднах в след родилна депресия 3 месеца бях така и даже не ядох-та камо ли за секс да се сетя.Но на теб ти желая леко раждане и поспалив бебок та да имаш време и за удоволствия!!! Grinning

# 28
  • Мнения: 1 596
Здравейте мамита,
ако изпитам оргазъм ще ми стане ли нещо на операцията от секцио,тя ми е от преди 2 седмици? Embarassed Blush Wink

# 29
  • Мнения: 8 769
Здравейте мамита,
ако изпитам оргазъм ще ми стане ли нещо на операцията от секцио,тя ми е от преди 2 седмици? Embarassed Blush Wink
Нищо няма да ти стане. Най-много да поискаш втори оргазъм... Grinning

П.С. Егати колко сте бързи...Аз две седмици след раждането нямах изобщо такава мисъл.... Blush

Общи условия

Активация на акаунт