пюренце от черешки

  • 1 306
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 245
Ако правиш с преса за чесън хем не трябва да белиш люспата( тя си остава), хем е гъстичко.!!!!!!!!!!!!

супер идея Hug ще пробвам утре  Peace

# 16
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз пък ги давам сурови, махам само костилката, яде ги на поразия.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Пюретата ги сгъстяват с натурално нишесте, но не знам дали ще стане добро на вкус.
Вероятно ще трябва да се прибавя захар....Май не става така. Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз слагам или бисквитка или малко банан. А и твоето бебче вече не е толкова малко. Можеш да  начупиш на малки парченца и да даваш така. Малката така най-обича.

# 19
  • Мнения: 1 986
  Вчера пасирах малко банан с 3-4 череши-хареса й,няма "последици" Wink

# 20
  • софия
  • Мнения: 636
Добави ги към каша или им сложи банан за сгъстяване. Може и към пасирана ябълка. Аз дадох само сок от черешките досега, но за съжаление има страхотни колики от черешите

# 21
  • Мнения: 27 524
Хубаво е и тук да погледнете, не знам каква е тази истерия с черешите напоследък  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 1 986
Хубаво е и тук да погледнете, не знам каква е тази истерия с черешите напоследък  Rolling Eyes

Блонди,може би повечето майки/в това число причислявам и себе си/ искат да разнообразят плодовото меню на децата с пресни,сезонни плодове ThinkingАз давам на дъщеря си предимно плодови пюрета-ябълка,круша,кайсия,праскова,банан....Но педиатърката ми каза,че след навършени 6 месеца,може да давам и сурови-в момента е сезона на ягодите и черешите;като изключим ягодите,освен банан и череши друго няма какво да й предложа newsm78Но аз съм на принципа-първо се дава съвсем малко,изчаква се да види как ще го понесе детето,и едва тогава решаваш дали да продължиш с този плод или не-София приема черешите доста охотно/е,имам предвид 4-5 на ден/,няма газове,няма обриви,и затова мисля да продължа да й давам,защото така или иначе след по-малко от месец вече няма да ги има Wink

# 23
  • Мнения: 27 524
Манго, авокадо, пъпеш, папая, грозде, ябълки, круши са също добър и богат избор. Има ги на пазара  Hug

# 24
  • Мнения: 1 986
 Грозде може ли да се дава на тази възраст newsm78 А относно екзотичните плодове,за съжаление,на нашия пазар не се предлагат Confused

# 25
  • Мнения: 27 524
Грозде може ли да се дава на тази възраст newsm78 А относно екзотичните плодове,за съжаление,на нашия пазар не се предлагат Confused

Грозде може да се дава още след 6тия месец, разбира се, обелено и изчистено от семките. Плодовете ги има в големите магазини.

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Не ми се е налагало да правя пюре от череши, купувах готово.
После пресните череши само ги мачках, но тя беше вече на годинка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт