Скоро ще отбивам, какво мляко?

  • 5 201
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 529
За първи път пиша във ващия форум и май вече ще е за постоянно Grinning Надявам се, нямате нищо против.
По здравословни причини (но и не само) ще се наложи да отбия детето до средата на април. В момента той яде 4-5 пъти на ден, като сутрин като се събуди и вечер като заспива суче. Иска ми се на тези хранения и по-специално на вечерното да си продължим с мляко, а сутрешното може би като гледам закуската ще го измести напълно. Така като разгледах марките млека ми се струва, че Аптамил 3 ще е подходящо? Thinking Вие какво мислите? Цените не ме притесняват, при отбиването дечко ще е на 10 месеца и малко...

# 1
  • Мнения: X
Привет!
Ами дечко вече е достатъчно голям, така че каквото и частично адаптирано мляко да даваш няма да има проблем. Аз ползвам Фризомел /наложи ми се по-рано да мина на частично адаптирано мляко/ и съм много доволна. При него съотношението казеин суроватъчен белтък е 50:50. Но каквото и мляко да избереш няма да имаш проблем - ако си решила да си взимаш Аптамил3, давай смело.

# 2
  • Мнения: 1 263
Има много теми за адраптираните млека. Предполагам, че всяка майка би ти препоръчала това, което тя дава на детето си. Аптамил е хубаво мляко. Wink

# 3
  • Мнения: 3 334
Аптамил Misc Baby Bottle  coolcool

# 4
  • Мнения: 5 250
Милумил 3 или Аптамил 3

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ей, Кики, днес да не е първи април! Shocked

Шегувкам се.  Wink

Питай педи- то, той най- добре ще те насочи, но според мен няма ососбено значение марката. Grinning

# 6
  • Мнения: 455
Цитат на: pandora
Привет!
Ами дечко вече е достатъчно голям, така че каквото и частично адаптирано мляко да даваш няма да има проблем. Аз ползвам Фризомел /наложи ми се по-рано да мина на частично адаптирано мляко/ и съм много доволна. При него съотношението казеин суроватъчен белтък е 50:50. Но каквото и мляко да избереш няма да имаш проблем - ако си решила да си взимаш Аптамил3, давай смело.


И аз сега давам Frisomel на Даниил. Преди това докато се спре на Frisolak до 6 месеца, сам опитвала и Nutrilon, и NAN, и Мilumil, и Аptamil, не ги хареса и не ги пиеше. Може би му бяха сладки. Така, че не се стряскаи ако и твоят юнак прояви вкус към адаптираното мляко и си направи собствен избор.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 219
Когато спрях да кърмя започнах да давам Аптамил.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Пробвахме Нан,Фризолак и Аптамил.Последното се оказа най-добро!

# 9
  • Мнения: 2 529
Благодаря ви, момичета Grinning Ще питам и педиатърката ми, която се надяваше, че ще кърмя поне две години, но това е положението.  Tired Освен всичките лекарства, трябва да правя и 3-месечен курс с имуномодулатори, а те никога не се вземат при кърмене...
Общо взето виждам, че Аптамил и Фризомел преобладават Simple Smile Някое от тях ще ползваме явно Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: Vivi
Когато спрях да кърмя започнах да давам Аптамил.


Аз също!

# 11
  • Мнения: 10 758
Виж и ХИП, те също са добри. Но най-добре дечко ще ти "каже". Може някое да не го хареса.

# 12
  • Мнения: 1 464
Милумил-3 ,Аптамил-3,което и да избереш няма да сбъркаш Simple Smile

# 13
Пробвай с Hipp 3. Аз купувам плодовия вариант, като  го разтварям при малко по-ниска температура.

# 14
# 15
  • Мнения: 3 379
Кики, съжалявам, че чета тази тема от теб, но явно имаш сериозни причини за това решение. Пожелавам ти да се оправиш бързо, а Емо ще е добре с такава мама каквото и да папка Simple Smile

Моят съвет е да започнеш с хипоалергенно - най-добре Омнео, малко по-скъпо е, но си струва. Имай предвид, че при преминаването от кърма на адаптирано мляко много деца правят реакция (не е задължително да се класифицира като алергия, може да е само непоносимост). Затова започни с ХА, а и ако имаш изцедена кърма в запас, давай по малко всеки ден. Или просто отбий постепенно, т.е. мини през смесеното хранене.

Дано съм ти била полезна!

Поздрави и целувки на Емчо

# 16
  • Мнения: 2 529
Още веднъж благодаря и да кажа, че последно реших да се спра на смесено хранене и постепенно отбиване. За периода на смесено хранене ще взема Милумил 2, а после или Милумил 3 или Аптамил 3. Няма да взимам хипоалергенно мляко, защото детето е пробвало доста млечни каши (на Хумана и Милупа) и други млечни продукти (попара със сирене, крем с извара на Хип и др.) и не е проявявал никакви реакции, но все пак много благодаря на SZA, че ми обърна внимание върху това   bouquet

Лошото е, че като гледам как се е научил да ми подръпва блузата, може и да видим зор Wink Ще пиша как се развиваме.
Поздрави на всички Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 2 534
Цитат на: SZA

Моят съвет е да започнеш с хипоалергенно - най-добре Омнео, малко по-скъпо е, но си струва. Имай предвид, че при преминаването от кърма на адаптирано мляко много деца правят реакция (не е задължително да се класифицира като алергия, може да е само непоносимост). Затова започни с ХА, а и ако имаш изцедена кърма в запас, давай по малко всеки ден. Или просто отбий постепенно, т.е. мини през смесеното хранене.


Много внимавай действително ! При нас се получи нещо кошмарно и най-странното е , че реакцията от млякото се прояви на края на първата седмица и то като се има впредвид , че съм слагала адаптирано само в кашата , иначе продължавах да я кърмя . Затова трябваше да и се изчисти организма и отново половин месец беше само на кърма.След това постепенно с много малки дози от НАН НА захранвах наново.
Такива проблеми май има почти винаги при продължително кърмене.

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Аптамил 3 с две ръце "ЗА".

# 19
  • Мнения: 2 529
Цитат на: jenia vulova
Цитат на: SZA

Моят съвет е да започнеш с хипоалергенно - най-добре Омнео, малко по-скъпо е, но си струва. Имай предвид, че при преминаването от кърма на адаптирано мляко много деца правят реакция (не е задължително да се класифицира като алергия, може да е само непоносимост). Затова започни с ХА, а и ако имаш изцедена кърма в запас, давай по малко всеки ден. Или просто отбий постепенно, т.е. мини през смесеното хранене.


Много внимавай действително ! При нас се получи нещо кошмарно и най-странното е , че реакцията от млякото се прояви на края на първата седмица и то като се има впредвид , че съм слагала адаптирано само в кашата , иначе продължавах да я кърмя . Затова трябваше да и се изчисти организма и отново половин месец беше само на кърма.След това постепенно с много малки дози от НАН НА захранвах наново.
Такива проблеми май има почти винаги при продължително кърмене.


Благодаря, аз от няколко дни му давам по малко адаптирано мляко след кърменето вечер и засега сме добре. Ще следя за реакция.

# 20
  • Мнения: 1 613
Ние сме на Аптамил, много съм доволна.

# 21
  • Мнения: 458
Още от раждането на бебчо давам НАН1, сега вече НАН2 и съм много, много доволна. Малкия също много си го харесва!

Общи условия

Активация на акаунт