За заспиването на децата в яслите

  • 3 394
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 230
Много хубава тема. И ние тръгваме на ясли след месец и сме под годинка. Жените са много внимателни, дори ме увериха че ще пасират храната, тъй като сме по-малки. Не се притеснявай, не сте първите с подобни навици. Те в яслата си знаят работата  Grinning.
Между другото и ние дълго време заспивахме на ръце, но благодарение на упорството ми вече не е така. Децата много бързо се адаптират и колкото по-рано, толкова по-добре. Успех  Hug

# 16
  • Мнения: 1 425
Не се притеснявай, ще го научат, когато другите деца спят и той да заспива. Вики беше с памперс,като тръгна на ясла. След многобройни опити да я отуча, така и не успях. В яслата за отрицателно време я свикнаха без памперс. А от една 3ри седмици реши, че е голяма кака и махнахме и ношния.
В яслата децата гледат едно от друго и се учат. Много е добре че си решила да го пуснеш. Не се отказавай, няма да съжаляваш.

# 17
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Няма да ти кажа да не се притесняваш, защото ще се притесняваш и то не малко. Просто такава е маината душа   bouquet
Имат подход добрите кадри!
Моето дете беше много трудно за яслено дете. Имам предвид трудно адаптивно, защото беше все и само с мама.
Няколко месеца стоеше само до обяд. Когато пресонала прецени че е готов едва тогава го оставиха да спи там. Казаха ми ако има нещо любимо за спане да го занеса да спи и там с него. Но с времето махнаха любимото нещо и то си остана само за у дома.
Не отбивай детето само заради яслата! Нека причината ти е друга. Когато мама не е около детето то не търси да суче  Peace
Има толкова много кърмачета в яслата!Просто пропусни да споменеш факта на персонала.
Успех!

# 18
  • Мнения: 47 987
ами моя го оставят да си играе когато не спи, за да не крещи
а и в началото дори памперса не можеха д му сменят, нито да го нахранят, защото много крещеше от лелите
сега обаче едва изкарва до 12, 30 за да заспи, понякога заспива навън в количката от умора
а и каква работа имат лелките докато другите деца спят?! при мен не минаваномера с взимането, защото съм на работа
единствено ако е болен, си го взимам, не се е случвало де досега
там не търси да суче, заспива без проблем
и аз мисля да не го отбиваш сега, и без това щее  в стрес заради яслата, отложи за по-натам

# 19
  • Мнения: 1 044
Ние сме в частна детска градина и там много се старая децанта да заспят-успокояват ги, гушкат ги, четат им приказки -на моето момченце по 3 са му чели, за да заспи. Никак не им е лесно и направо ги съжалявам! Аз вкъщи го приспивам трудно-разказвам приказки, пея песнички, нося на ръце...В момента му избиват кътници и затова е нервен, капризен и трудно заспива, спи неспокойно-винаги такъв е бил като му растат зъбки. Като няма такивапроблеми само като го сложа в креватчето и заспива пиейки водичка от шишенцето. но периода сега е труден, но съм много доволна, че срещам разбиране от страна на учителките и детето дспи на обед, защото той има нужда от този сън - изморява се страшно!

# 20
  • Мнения: 3 929
Знам, че е въпрос на време да свикне и да се научи да заспива сам, но много се притесних от факта, че връщали децата на майките им. Ей това не мога да си го обясня. Нали съм на работа, как ще ми го връщат така?! Толкова ли не им се занимава на тези жени? В работата ми не могат да правят повече компромиси спрямо мен. Не мога да си позволявам да го взимам, защото не искал да заспи. Затова много се притеснявам. Отделно, че трябва и аз да свиквам с мисълта, че малкото няма да е с мен, защото го гледам сама.

Общи условия

Активация на акаунт