Въпрос към майките на момченца?

  • 2 324
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 184
аз започнах от 40ия ден по препоръка на педиатърката,като забелвам малко и слагам крем адвантан

# 16
  • Мнения: 2 677
Пипам "инструмента" само колкото да го измия. Не дърпам и не забелвам нищо.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 397
Дано не прозвучи като заяждане, но кое му е по доброто. При все, че повечето доктори казват да не се пипа чурката.  newsm78
Като беше малък синът ми, бях започнала да я забелвам и в един момент като шурна една кръв. Говорих със специалисти и те казаха да не я пипам. Сега е на 3 години и чурката му е почти заголена, без моя помощ.

Личната ни лекарка ни посъветва да започнеме към 2 месец с така нареченето забелване. Правех го вечер по време на банята. Не съм го правила грубо и не съм насилвала нещата. Некъде към 5 месец една вечер му "изкочи" пацата. Нямаше кръв, детето не показа с нищо, че му е неприятно. Имаше доста събрал се, как да го нарека....секрет, който почистих с памуче с риванолов разтвор.
Сега вече е на 3 години и всяка вечер като се къпе сам си прави и тоалета на пишата, вече е голям и не ми дава  Simple Smile


 И ние точно така, а на въпроса на Radina бих отговорила така, че все пак се събира секрет  Peace  а като прочета такъв въпрос и си представям все едно голям мъж да не си я забели и измиееее  Sick Sick Sick
 Нищо лично не се заяждаммм   bouquet

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 12:07 от kimba77

# 18
  • Мнения: 5 250
Спирам да пиша по тази тема,достатъчно е изписано. Само ще кажа, че и без да сме забелвали чурката, поддържаме безупречна хигиена на детето си.Баща му също притежава въпросния атрибут и знае как трябва да се измие, за да не се събират мръсотии. А както писах по горе на синът ми чурката и без помощ е почти забелена. Досега нито веднъж не се е възспалила. Успех в забелването  Laughing

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 12:07 от Radina

# 19
  • София
  • Мнения: 3 064
Само измивам, нищо не дърпам!

# 20
  • София
  • Мнения: 4 397
Спирам да пиша по тази тема,достатъчно е изписано. Само ще кажа, че и без да сме забелвали чурката, поддържаме безупречна хигиена на детето си.Баща му също притежава въпросния атрибут и знае как трябва да се измие, за да не се събират мръсотии. А както писах по горе на синът ми чурката и без помощ е почти забелена. Досега нито веднъж не се е възспалила. Успех в забелването  Laughing
ь
Знам, че има доста теми по въпроса не съм ги чела, ама ако може да ми кажеш как подържате хигиената на чурката под кожичката.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Страхувам се да не направя нещо ,от което бебе би страдало повече от намеса на специалист.

# 22
  • Мнения: 5 250
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0
Ето една от темите. Всъщност е втората част, но има препрадка към първата  Peace
На тези които им е интересно нека прочетът и сами си направят изводите  Peace

# 23
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Забелвам още от преди да стане на месец на всяко къпане !

# 24
  • Мнения: 561
Абе, хора, не четете ли? Каза ви го хирург в Пирогов, д-р Бранков, не се дърпа, не се забелва, оставете ги тия деца на мира. Радина ви е дала линк към темата за фимозата, там Birdie и д-р Бранков неуморно обясняват едно и също!!! Това, че лл казва, че трябва, ами да си казва, медицината се променя. Да се чете трябва!!!

# 25
  • Мнения: 24 467
Въпросът е в това, че други професори са казвали и казват и в момента точно обратното. Затова има и дискусия. Повечето от нас са запознати и с двете становища. Изборът е личен.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 397
Да, четат хората  Mr. Green

Личния лекар не е ли медицинско лице  newsm78 те също се информират и се запознават с новите неща  Peace


Въпросът е в това, че други професори са казвали и казват и в момента точно обратното. Затова има и дискусия. Повечето от нас са запознати и с двете становища. Изборът е личен.

 Peace
 

Общи условия

Активация на акаунт