Газове и къркорене на червата при кърмаче...ПОМОГНЕТЕ!

  • 46 825
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 679
При нас коликите явно не бяха много силни, защото малката не плачеше нощем. Първите месеци както я оставях да спи, така се събуждаше сутринта. Но през деня и понякога вечер ръмжеше и си свиваше крачетата. Помагаше ми чая от копър на Хип. Започнах да й го давам веднага щом ни изписаха от болницата вместо вода. И така. Други майки съседки ми казаха, че им е помагал чай от домашен копър, но явно всяко дете е различно Thinking

# 16
  • Мнения: 291
Колики са, мила  Sad При Боби започнаха към 10тия ден и още го мъчат  Cry Какви ли капки не му давах, какви ли чайчета не пи... То не беше гушкане, не бяха масажи, не бяха различни пози... За съжаление спасението е в израстването им. Тъй като той наистина изпи по една опаковка от всички видове капки, познати на европейския пазар, мога да ти препоръчам да й даваш ЕСПУМИЗАН, ако няма кой да ти купи от чужбинско ИНФАКОЛ или ФЛАТУЛЕКС. Но трябва да се дават редовно, преди всяко хранене. Че гадните колики няма да изчезнат, няма, но поне ще я облекчиш и ще приплаква и повиква за малко след ядене и през пове4ето време ще е спокойна. А преди двете ве4ерни, последни хранения, давай капките на BABY CUCCIOLO - те са изцяло натурални и спомагат за спокоен сън. И, естествено, не я оставай, без да се оригне след ядене.
Дано съм била полезна. Късмет!!!

# 17
  • Мнения: 2 673
Въоръжи се с търпение...
На мен ми е трето бебе ..Купих цялата аптека - резултат- докато не стана на 4 месеца, не се облекчаваше от нищо. То не беше Еспумизан, Инфакол от Гърция, чайове, Долче нана...САБ. Е, всичките те облекчават по малко, но не и на 100%. СПОКО! СТИСКАМ ПАЛЦИ да минат по-бързо коликите.
ПОмагаше ни позата. Заспиваше на едната ми ръка по корем, като тигърче на клон. ТОВА Е. Tired
ааа да ОРИГВАЙ я задължително, на рамо като коремчето е леко притиснато в рамото ти, и я потупвай по гръбчето. Може да  я държиш и с гръбче към теб, и ръка потупваща я по коремчето лекичко, пак ще се уригне...
КЪСМЕТ!

# 18
  • На морето!
  • Мнения: 5 757
И ние сме така.Аз реших,че са колики и давам BABY CUCCIOLO при последните хранения и го успокоява засега.

# 19
  • Мнения: 2 616
На нас за коликите най-много ни помогна чаят от копър и анасон, който обаче пиех АЗ, преминаваше в кърмата, която и увеличаваше, още едно полезно действие и така му успокояваше стомахчето, целодневните разходки също помагаха, явно друсането на количката му успокояваше стомахчето и само навън успяваше да поспи.

# 20
  • Мнения: 1 111
а някой давал ли е чай "Бебезан"?
Аз взех и от него да пробвам,но засега нямам впечатления...
Знам само,че от 3-4 дни малкия предимно реве,дори вече и не спи през деня - дали това е нормално newsm78
но не мога да го приспя - нито на ръце,нито в креватчето...не мога да го успокоя,не помагат нито биби-залъгалки,нито разходка с количката...Реве си и мрънка постоянно.
Иначе си яде и ака /сега малко по-рядко на вид/,предполагам не е гладен /кърмя го/,но не мога да разбера защо само реве и не се успокоява да заспи...Все си мислех,че ще се преумори иот рев и емоции,ама уви...Случва се да се поуспокои за кратко и да затвори очи и тъкмо реша,че е заспал и го оставя в леглото и пак започва да реве...Вчера е спал всичко на всичко само 3 часа за целия ден и то на пресекулки - спи по 20-ина мин. и исе буди #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт